تاریخ درج خبر : 1394/05/20
کد خبر : ۵۱۴۹۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -
بهاره حسینی

حضرت آیت الله، بسط هفتصد هزاری استان در ید اقتدار توست!

سایت استان: بهاره حسینی

حضرت آیت الله، بسط هفتصد هزاری استان در ید اقتدار توست!

حاج آقا، استانی را وکیل العامه است که عام و خاص این استان در ید کرسی و رای اوست، به واقع که واقعا تنها نماینده بی رقیب و کم بدیل این عرصه است که تمام مردان وزنان و هر زاد و ولد به هیجده رسیده ای می توانست در رد و یا انتخاب او سهیم باشند و سهم او از این یک استان فقط یک نفر بود که خودش باشد و بیش از هفتصد هزار نفر جامعه استانی که بسط و ربط و تیره وطایفه او هستند و باید باشند!

حضرت آقا، آقایی بفرمائید هر آنچه لمس کرده اید و اگر لمس نکرده اید، لمس بفرمائید استان از هم پاشیده ای را که آرزو داریم از خواب کهف خود سر بر بالین چرخانده و نیم سویی به سوسوی ایلیاتیهای از رمق افتاده نظر اندازید و ببینید در کدامین رتبه فنآوری، رفتاری، کرداری، اجتماعی، فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی جهان که نه، همین کشور بی حصار خود افتاده ایم!

ما کیستیم که نیستیم شاید حتی تفاله ای از همین چندرغاز خس و خاشاکی که بوی پَهِنَش نیز به ما نرسیده است!

ما نه بر کرسی اصولگرایی می توانیم تکیه زنیم چه که در هشت سال مال و اموال به غارت رفته دارد و روی بر آن نخواهیم داشت که در مقام دفاع ازآن برآئیم و نه تابه ای داریم تا حد  یه قل دو قلش به دیگ بگیم روت سیاه! کاکا مرتضی شیر سیاست است الحمدالله! میر النقی هم در آرزوی فاتحه!

مائیم که وارثان پهنه سیاهی هستیم؟

و ما نه بر کرسی اصلاح طلبی ارثی خواهیم داشت چون یا فتنه و یا فتنه گر خواهیم بود و یا خواهیم شد و یا دست بسته بر گردنه مایون! بگذارند خس پاک شود و خاشاک پهن، آنقدر پهن و پهن و پهن که بچسبد بر کف قابلمه هایی که هنوز چکش نخورده اند! شاید همین طفلان سرمایه های آینده این دیار باشند!

ما وارثان تدبیری خواهیم شد که امیدی به عدالت دارد! چه خوش امیدی که با اندک ناامیدی در کنار مردان و زنان وارسته، آبشخور کفتارهای دوجنسه ای خواهد بود که بر هر لاشه ای قصد لاشخوری دارند؛ در مسجد، صف اول بدون سجده پیشانی به داغی و سیاهی سوخته بر مهرشان میسر نخواهد بود؛ در کشتارگاه، به جز ساتور و قمه، سناتوری نخواهند کرد؛ در سیاست به جز کیاست و رندی اش بلاغتی نخواهند داشت و چنان در آن بالایند و بر من و شما منبر خواهند رفت که گوییم وحی آن است و هی هی کنان نیز همان! غافل از دهدشت آرام به خواب رفته، یاسوج به باد رفته، گچساران به نام رفته رویا گشته!

شناختی از دو نماینده دیگر ندارم و از گفتن نیمه شناخت خود نیز ترس دارم، ولی به صدق و گواه می گویم که تاجگردون نیز تاجگردون نبود! حتی شهرش نیز در رویای توانمندیهای تاجگردون است. این سال نیز بسرعت دارد ناپدید میشود و همچنان نیز به عشق رییس کمیسیون، سر بر بالین میگذاریم. آیا وحدت در اینجا نیز  حنایش رنگی ندارد؟ آیا نخواهیم توانست از این سرمایه و دیگر سرمایه های روشن و سراپا اندیشه و پرنغز و امیدبخش، بهتر از این مسیر طی شده، استفاده ای با بهره وری بالاتری انجام داد.

جضرت آیت ا… ملک حسینی تقصیر از ماست!

حاج آقا نه دستی داریم تا بر ته دیسی بسابیم و نه توانی تا شاید که حقیقتی بازگو نماییم، آنچه کتابت میگردد با هزاران ترس و ادب و نزاکت و حرمت تلفنهای پس از آن می باشد تا یک زن ایلیاتی نیز تلنگری زده باشد! سری سر زده به ادارات بزنید، خواب زده گی و خواب آلودگی در اوج پیک کاری، چنان بر ما خواهد کرد که گوئیم:  هی های، یایش وخیر!

بعد به اخبارها متعجب خواهیم شد که نوشته اند: در آبشار توریستی را کتک کاری وآبرویش را لگد مال کردند! جل الخالق!

حضرت آقا آقایی بفرما عرصه را وحدت ببخش، وحدتین را کرسی چین فرمایید، نخاله ها را هویدا و کرام الموجودین را نشانه و نشانه ها را مدلول دالهای جامعه نیازمند  فرمائید.

وارث حضرت آیت الله؛ آیت خداوند در نشانه های ابوی محترم بر همگان روشن بود که ثمره اش را در تشییع پیکر روحانی اش شاهد بودیم، این مبحث، مبحث نشانه شناسی است از رو و وارو های تفکری ایشان که با وجود تمامی تنگ نظری ها سفره اش بر گدا و غنی غنا می بخشید چه سفره سیاست و چه سفره ماه عسل، چه سفره راست و چه سفره چپ و اینک این شمائید امروز، میزبان سفره اعتدال.

سید با کرامت، کرمی نما و سخنان پر عیب  خواهرت را سیاسی نخوان که اگر دیر بجنبیم مدیریت سردرگم استان به هیچ سرایی نخواهد رسید و صبح خواهیم گفت آب کم است و حمام حرام!

امید دارم و حتم می بینم که ورودتان در چیدمان و سالم سازی فضاهای پیش رو راهی نو را پیشه خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رنگیان گفت:

  درود خانم دکتر.

 • ناشناس گفت:

  نثر زییایی بود اخرش نفهمیدیم چه شد

 • بهزاد کاظمی گفت:

  بعد از مدتها می شود بخشی زیادی از متن را فهمید و معنا و منظورش را درک کرد.
  باز خدا به راه حضرت آیت الله که سرکار خانم دکتر حسینی را بر آن داشت که جهت خطاب ایشان اندکی ساده تر نگارش فرمایند ایکاش از این پس نیز خانم دکتر بقیه مخاطبان را هم همچون حضرت آیت الله مراعات متنی نمایند.

 • نا شناس گفت:

  باعرض سلام باور کنیم که هیچ هنری بالاتر از واضح وساده نویسی نیست جای ناسف استکه ما بجای پر بار کردن محتوا ومفهوم نیرو وتلاشمان را صرف کلمات غیر متداول ولفاضیهای بیمورد مینماییم که اگر خدای ناکرده برای هنرنمایی ووستایش از خود باشد باز هم موفق نخواهد بود . اگر قصدمان خدمت به مردم است لفاضیگری وسلمبه قلمبه گویی را کنار بگذاریم وگفته مان طوری باشد که اصل مطلب فدای چیدمان کلمات نشود . موفق باشید

 • نا شناس گفت:

  سیدی که شما میفرمایید کارشان وفکر شان اصولیست نه اصلاحی حالا اگر باز هم امیدی واستدعایی دارید امیدوار باشید ودلسرد نشوید

 • ب.الف گفت:

  بلیغ بود و زیبا ….
  و متاسفم بر آنان که نا فهمیده خرده گرفتند بر شیرزنی که چونان مخاطب قرار داد چونان شخصیتی را که مردانش تاب و جربزه همصحبتی ندارند.

 • سکینه گفت:

  زیبا
  “صبح خواهیم گفت آب کم است و حمام حرام!
  آنچه کتابت میگردد با هزاران ترس و ادب و نزاکت و حرمت تلفنهای پس از آن می باشد تا یک زن ایلیاتی نیز تلنگری زده باشد!”

  ای شیرزن ایلیاتی، ایلیاتی بمان که ما هستیم، احسنت.

 • حامد وکیلی گفت:

  درود بر شما دکتر
  “….کرام الموجودین را نشانه و نشانه ها را مدلول دالهای جامعه نیازمند فرمائید.” بیشتر از همه متن برای من خودنمایی کرد

 • ناشناس گفت:

  درود بر شما دکتر
  “….کرام الموجودین را نشانه و نشانه ها را مدلول دالهای جامعه نیازمند فرمائید.”
  بیشتر از متن برای من خودنمایی کرد

 • دهدشت شهر من گفت:

  چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  این نقد بود؟
  تعریف بود؟
  احساس کردم، پائولوکوئیلو نویسنده متن است. خرده نگیرید که ننوشتم «داوینچی» و یا «

 • دهدشت شهر من گفت:

  وژدانا خودت می دونی چی نوشتی؟؟
  من که کلی کیف کردم از این همه کلمات «سماوی» و «بعیدالمعنا». در مجموع متوجه منظورتان نشدم. امیدوارم که از این به بعد جوری بنویسی که مخاطب حداقل بدونه که چی می خوای بگی و دنبال چی هستی.

 • بندری گفت:

  بسیار زیبا و شیوا بود جناب دکتر

 • مردی ازلیشترگچساران گفت:

  احسنت برشما……..

پربازديد