تاریخ درج خبر : 1394/05/20
کد خبر : ۵۱۴۹۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم معارفه مدیرکل جدید امور بانوان استانداری برگزار شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضور بانوان این استان در عرصه های مختلف بسیار پررنگ است.

فتاح محمدی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دفتر اومور بانوان و خانواده استانداری که یکشنبه 18 مرداد ماه برگزار شد، افزود: هنوز خرده فرهنگ های نادرستی در زمینه جایگاه بانوان در استان وجود دارد که باید اصلاح شود.

محمدی بیان کرد: بانوان در همه حوزه های پیشرفت هایی قابل توجهی را داشته اند از جمله در کنکور که تعداد بیشتری از داوطلبان و قبول شدگان را بانوان تشکیل می دادند و همچنین در حفظ قرآن بسیار فعال بوده اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دولت و ملت باید بستر مناسبی را برای بانوان و حضور آنان در عرصه های مختلف ایجاد کنند و اما بخش بیشتری از این بسترسازی باید توسط خود بانوان و با حضور فعال این قشر ایجاد شود.

وی عنوان کرد: باید در استان با تشکیل کمیته های مختلف برای تواتمند سازی، مقابله با آسیب های اجتماعی و ارتقای توانمندی های بانوان تشکیل شوند.

محمدی اضافه کرد: فردا دوشنبه 19 مرداد ماه ساعت 8:30 پیکر 9 شهید دفاع مقدس در استان از میدان امام حسین تشییع می شود و از همه هم استانی های برای تجدید پیمان و تشییع باشکوه این 9 شهید دعوت می شود.

همچنین زینب هاشمی مدیرکل سابق امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانوان آسیب نیستند اما جزء اقشار آسیب پذیر جامعه هستند.

وی بیان کرد: در طول یک سال سعی شد به امور بانوان در همه حوزه ها تلاش شود البته کار در حوزه بانوان نیازمند همکاری سایر دستگاه ها از جمله استانداری است.

هاشمی خاطرنشان کرد: سال گذشته همایش میراث معنوی-فرهنگی استان در شهر اصفهان و در سطح بین المللی برگزار شد و در حوزه های مختلف از جمله کارآفرینان، پارک بانوان و حوزه های حمایتی، دخترانی که تسهیلات عایه دارند و زنان بی سرپرست اقدامات خوبی انجام شد.

همچنین فریبا رحمان پور مدیرکل جدید امور بانوان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود نیمی از استان را بانوان تشکیل می دهند و توانمندی های زیادی به دست آورده اند.

رحمان پور عنوان کرد: باید از توانمندی های بانوان در بخش مدیریتی استفاده شود تا بانوان استان جایگاه خود را پیدا کنند.

وی اضافه کرد: دستورالعمل هایی از امور بانوان کشور برای ما ارسال شده است که امیداواریم بتوانیم با همکاری سایر دستگاه های اجرایی در استان این دستورالعمل ها را به مرحله اجرایی برسانیم.

طی حکمی فریبا رحمان پور به عنوان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری معرفی و از زحمات زینب هاشمی مدیرکل سابق تقدیر شد.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد