تاریخ درج خبر : 1394/05/20
کد خبر : ۵۱۴۹۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پوشش 16 هزارنفری بیمه صندوق بیمه روستاییان و عشایر در استان

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد تعداد بیمه‌شدگان این استان از ابتدای تأسیس صندوق تاکنون را 16 هزار نفر عنوان کرد.

عیسی کریمی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پنج هزار و 478 خانوار کهگیلویه و بویراحمدی در سال 93 بیمه شدند، گفت: استان از رتبه 27 کشوری در جذب بیمه‌شدگان روستایی و عشایری به رتبه هفت رسید که در سال گذشته جذب 100 درصدی جذب را داشتیم.

13930501000115_PhotoA

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد به وظایف و مزایای مهم صندوق بیمه روستائیان و عشایر اشاره کرد و ادامه داد: مستمری بازنشستگی در دوران پیری، مستمری از کارافتادگی ناشی از بروز حادثه و یا بیماری صعب‌العلاج و مستمری بازماندگان در صورت فوت سرپرست خانواده بوده که بازماندگان قانونی عضو بیمه روستاییان از مزایای حقوق و مستمری آن بهره‌مند می‌شوند.

کریمی با تأکید بر اینکه صندوق بیمه روستائیان و عشایری نظامی اختیاری بوده و مستلزم فرهنگ‌سازی است، گفت: همه مسئولان، مردم و اصحاب رسانه باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ بیمه روستائیان تلاش کنند و جامعه را از مزایای این صندوق آگاه سازند.

این مسئول، تعداد بیمه‌شدگان کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای تاسیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر استان را 16 هزار خانوار عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های این بیمه در استان هر چند روند رو به رشدی داشته اما شاید به سه دلیل عدم اطلاع‌رسانی، عدم فرهنگ‌سازی و اعتمادسازی و در جاهایی فقر باعث عدم مراجعه و ثبت‌نام روستاییان و عشایر به این صندوق است.

وی، تعداد بیمه‌شدگان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان سال گذشته را 15 هزار و 500 خانوار در این صندوق عنوان کرد و گفت: در چهار ماهه اول سال‌جاری تعداد بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری 500 خانوار بوده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد، نقش رسانه‌های استان را بی‌بدیل خواند و گفت: با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درست می‌توان تمامی جمعیت روستایی و عشایری استان را تحت پوشش صندوق بیمه روستایی قرار داد تا از مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.

کریمی با تأکید بر اینکه همواره در تمامی امور بر اطلاع‌رسانی در خصوص مزایای صندوق بیمه روستاییان و عشایر تأکید کردیم، گفت: از رسانه‌های استان اعم از مکتوب و مجازی، صدا و سیمای استانی و کسانی که از این موضوع آگاه هستند خواست تا اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشند.

این مسئول با تأکید بر اینکه 67 کارگزار صندوق بیمه روستاییان و عشایر در مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد برای ثبت‌نام و نام‌نویسی از جامعه هدف مستقر هستند، تبیین کرد: امیدواریم در سال جدید شاهد رشد خوب در جذب بیمه‌شدگان باشیم.

مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد در پایان متذکر شد: از ظرفیت مجموعه دهیاری‌ها، تعاونی‌های روستایی و عشایری و بخشداری برای تحت پوشش قرار دان جامعه روستایی و عشایری استان استفاده کردیم به گونه‌ای که در 90 درصد بخشداری‌های استان کارگزاران بیمه استقرار یافتند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد