تاریخ درج خبر : 1394/05/20
کد خبر : ۵۱۴۹۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش اصلاح طلبان کهگیلویه با حضور زیباکلام در دهدشت برگزار شد/ تصاویر

پژوهشگر و تحلیل گر مسایل سیاسی با اشاره به تلاش تیم هسته ای گفت: توافق هسته ای یک نقطه عطفی در کارنامه دولت یازدهم است .

به گزارش ایرنا، صادق زیبا کلام عصر یکشنبه در همایش بزرگ اصلاح طلبان شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در دهدشت با اشاره به عدم ورود مجلس در مذاکرات هسته ای در 10 سال گذشته اظهارکرد: مداخله مجلس در مذاکرات هسته ای نشان از موفقیت آمیز بودن و پیشرفت خوب مذاکرات هسته ای است.
وی به اظهارنظر نمایندگان مجلس در بحث مذاکرات هسته ای گفت: نظارت و دخالت مجلس در برخی از امور نظام یکی از اصول اولیه مردم سالاری دینی است و ورود مجلس می تواند از برخی امور ابهام زدایی کند.
زیبا کلام نظام مردم سالاری دینی را مبتی بر سه اصل عزل و نصب های حکومت با اراده مردم، قدرت حکومت محدود است به آنچه قانون اجازه می دهد و پاسخ گو بودن حکومت ذکر کرد.
وی مخالفت طیف های مختلف سیاسی در مورد مذاکرات هسته ای را ناشی از پیشرفت روبه رشد این مذاکرات دانست.
زیبا کلام تبعات توافق هسته ای از لحاظ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: تهمت های ناروا از سوی برخی از سیاسیون پذیرفتنی نیست.
پژوهشگر و تحلیل گر مسایل سیاسی اقتصاد وابسته به دولت را ناکارآمد و فسادپذیر دانست و ابراز داشت: تا زمانی که اقتصاد وابسته به دولت باشد توسعه اقتصادی دور از دسترس است.
زیبا کلام برای توسعه اقتصادی کشور الگوپذیری از کشورهایی توسعه یافته که هیچ گونه منابع گازی و نفتی ندارند تاکید کرد و گفت: تازمانی که اقتصاد، اقتصاد دولتی باشد فساد در جامعه رواج دارد.
وی بروز مفاسد اقتصادی در جامعه ایران را ناشی از اقتصاد دولتی دانست.
زیبا کلام در بخشی دیگر از صحبت های خود توافقات هسته ای را از لحاظ سیاسی بسیار مهم خواند و تاکید کرد: توافقات وین به توسعه سیاسی ایران کمک شایانی می کند.
وی بیان کرد: برخی از گروه های سیاسی قبل از توافقات هسته ای تحریم ها را دور زدند و از این راه سود کلانی نیز بدست آوردند.
زیبا کلام با اشاره به انتخابات پیش رو مجلس دهم تصریح کرد: رد صلاحیت ها باید بر اساس قانون باشد.
وی با تاکید بر اتحاد و انسجام طیف اصلاحات در انتخابات پیش رو اظهارکرد: پیروزی دولت یازدهم در انتخابات ناشی از وحدت و انسجامی بود که بین اصلاحات به وجود آمد.
این همایش با حضور پرشور جوانان و تعداد زیادی از فرهنگیان در سالن شهید مطهری دهدشت برگزار شد.

عکس:مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد