تاریخ درج خبر : 1391/03/15
کد خبر : ۵۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

مسئول بیمه روستاییان و عشایر استان: فقر فرهنگ بیمه یکی از معضلات جدی ماست

سرپرست بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: فقر فرهنگ بیمه یکی از معضلات جدی ماست که ما این انتظار را از جامعه رسانه ای کشور داریم که به تشویق و ترغییب جامعه روستایی و عشایری کشور برای بیمه کردن خود بپردازند.

عیسی کریمی افزود:چنانچه بخش عمده ای از جامعه عشایری و روستایی ما به سمت و سوی این نوع بیمه کشیده شدند خود به خود بعد از بازنشستگی با توجه به اینکه حقوق بگیر دولت می شوند،دیگر نیازمند تحت پوشش بودن بهزیستی یا کمیته امداد نیستند چراکه خود کفا شده اند.

وی عنوان کرد:شرایط کسانی که می خواهند عضو این صندوق شوند این است که حداقل 18 سال سن و برای خانما بالاتر از 50 سال نباشد و برای مردان نیز بالاتر از 55 سال سن ناشته باشند.

سرپرست بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد تعداد خانوارهای تحت پوشش این صندوق را 7650 خانوار برشمرد و بیان کرد: از این تعداد خانوار 49 خانوار مستمری بگیر ما هستند.

کریمی اضافه کرد :بیش از 70 درصد حق بیمه افراد تحت پوشش را این بیمه پرداخت می کند و بخش اندکی را خود بیمه شده پرداخت می کند،این مسأله یکی از حسن های این نوع بیمه است و به افراد با سن 65 سال بازنشستگی تعلق می گیرد .

.

.

.

.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد