تاریخ درج خبر : 1394/05/20
کد خبر : ۵۱۵۰۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پیکر سردار شهید جان‌محمد کریمی به لنده منتقل می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت: پیکیر سردار شهید جان‌محمد کریمی عصر امروز به شهرستان لنده (زادگاه شهید) انتقال داده می‌شود.

علی محمدی بعدازظهر دیروز در جلسه هماهنگی استقبال و تشییع پیکر شهید جان‌محمد کریمی در لنده گفت: امسال در راستای ترویج فرهنگ شهید و شهادت و توفیق زیارت خانواده شهید کریمی نصیب ما شده که در این دیدارها توفیقات و کرامات بسیاری نصیب ما شده است.

وی افزود: در همین راستا زندگینامه شهید در قالب مستندسازی و تدوین کتاب در دستور کار قرار گرفته و دو نفر از نویسندگان شهرستان برای این مهم بسیج شدند.

فرمانده سپاه ناحیه لنده تصریح کرد: توفیق دیگری که در این روزها نصیب ما شده پیدا شدن پیکر شهید کریمی بوده که در روزهای اخیر خبر آن به خانواده محترم شهید اعلام شده و شهرستان ما بار دیگر مزین به عطر شهید و شهادت خواهد شد.

محمدی عنوان کرد: شهید کریمی معروف به سردار پد خندق پس از 28 سال غربت و مظلومیت به زادگاه خود بر می‌گردد.

وی به شبهه‌ای در میان مردم به دلیل تشییع نمادین لباس‌های شهید در سال 84 اشاره و اضافه کرد: در سال 84 به دلیل اینکه پیکر شهید پیدا نشده بود ولی شهادت آن سردار رشید توسط دوستان و همرزمانش اعلام شده بود مراسم نمادین تشییع لباس‌های شهید انجام شد.

فرمانده سپاه ناحیه لنده متذکر شد: حال پس از گذشت این‌ سال‌ها پیکر شهید به واسطه هدایت خود شهید و خواب مادر شهید پیدا شده است.

محمدی یادآور شد: ما افتخار می‌کنیم که شهرستان ما میزبان سردار شهید جان‌محمد کریمی است؛ همان قبری که لباس‌های شهید در آن تدفین شده بوده برای پیکر شهید مهیا شده است.

وی به هوشیاری و بصیرت خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: مادر شهید کریمی پس از شنیدن خبر پیدا شدن پیکر شهید فرزندش همه ملت را به هوشیاری و دفاع از ولایت فقیه دعوت می‌کند که این خود اوج بصیرت خانواده شهدا را می‌رساند.

فرمانده سپاه ناحیه لنده عنوان داشت: پیدا شدن پیکر شهید و هدایت کردن برای پیدا کردن پیکرش این آیه از قرآن را برای ما متبلور ساخته که شهیدان زنده‌اند.

وی در پایان تأکید کرد: مراسم استقبال از شهید فردا دوشنبه ساعت 18 از ورودی شهر لنده برگزار و مراسم شبی با شهید ساعت 22 شب برگزار خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دلدار گفت:

    مقام ومنزلت شهدا بالاتر از خودنمایی مسئولان است . شایسته مقام شهیدنبود که امبولانس حامل ان باتعدادکمی ماشین همراه از سوق عبور کند باید قبل از آن درسوق اطلاع رسانی میشد که مردم شهید را درخروجی شهر همراهی می کردند نه اینکه شهید باتعداداندکی همراه مظلومانه از این منطقه عبورمی کرد .مردم سوق عاجزانه ازاین حرکت سپاه لنده وبنیادشهیدگلایه مند هستندوازاینکه تابوت شهیدی این چنین از شهرشان بگذر ناراضی هستند.خداوند ازسرتقصیرات مسئولین بگذرد

پربازديد