تاریخ درج خبر : 1394/05/20
کد خبر : ۵۱۵۰۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -
اردوان قرائتی

«مضحکه اصلاح طلبی در کهگیلویه»

سایت استان: اردوان قرائتی

سخنرانی صادق زیباکلام که به قول سروش نه صادق است و نه حرف زیبا می زند در دهدشت بیش از هر چیز دیگر به یک مراسم ختم شبیه بود از همانها که یک نفر بعنوان سخنران در ارتفاعی بالاتر نشسته و مستمعین هم با پایان کلامش به سوی درهای خروجی هجوم می برند .اما بانیان اصرار دارند برای هر اتفاق مضحکی اسم همایش را بکار ببرند.
شبیه همین افتضاحی که در این جلسه سخنرانی رخ داد . اولین و ساده ترین خصیصه یک همایش بحث و گفتگو در باره یک مساله از زوایای مختلف حالا نه از زوایای مختلف حداقل حضور چند سخنران در یک برنامه است ،نمیدانم این دوست عزیز چقدر اصرار به استفاده از واژه همایش دارد،آیا این واژه اینقدر زیبا و با پرستیژ است؟

اما مضحک بودن ماجرا از این قرار است که از روزهای قبل شایع شده بود که این مراسم ختم بر محوریت همان دو فرد معروف که سالهای سال بر فضای سیاسی شهرستان بی نوای کهگیلویه چمباتمه زده اند و احتمال آشتی و خدای ناکرده اتحاد آنان در انتخابات آتی مجلس در این جلسه می رفت استوار است اما غافل از اینکه بانیان این برنامه پیش بینی این سطح از ترس از صاحب توپ های اصلاح طلبی در شهرستان بازهم بی
نوای کهگیلویه را نکرده بودند .در ادبیات و فرهنگ سیاسی می توان به بعضی از رفتارهای کنشگران و افراد سیاسی صفت محافظه کاری اطلاق کرد اما رفتار این دو نفر که به نظر می رسد به علت غرور ذاتی یکی و حلقه مشاوران بی سواد دیگری روز بروز بر اشتباهات به اصطلاح سیاسی شان افزوده می شود زیبنده این لفظ با پرستیز یعنی “محافظه کاری ” نیستند بلکه بیشتر عنوان ترسو برای ایشان مناسب تر است .
از بی سوادی و حرف های خاله زنک زیباکلام که بگذریم این دست اتفاقات تنها رویدادهایی در شهرستان است که شاید بتوان شرکت در ان را یک کنش سیاسی محسوب کرد اما از دید کاندیداهای مادام العمر اصلاح طلب دهدشت شرکت در فاتحه خوانی تنها رفتار سیاسی قابل پذیرش است .بله این آقایان آنقدر ترسو هستند که شرکت در چنین مراسماتی را برابر با رد صلاحیت برای مجلس می بینند اما آن قدر بینش سیاسی ندارند که متوجه بشوند عدم شرکت در این برنامه های درجه چندم هم باعث از دست رفتن تتمه احترام و ارزشی که از قبل ان صاحب جایگاه اجتماعی در شهرستان شده بودند ،خواهد شد.

بشخصه از هیات نظارت شهرستان که در دوره های گذشته چنین افراد ترسویی را رد صلاحیت نموده تا خدای ناکرده من مجبور به رای دادن به یکی از این دو نفر نشوم ،کمال تشکر و قدردانی را می نمایم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  تمایل دارم اهل قلم و افراد باسواد یکبار این متن را دقیق بخوانند تنها چیزی که داخل متن نیست اصول علمی و نگارشی و نقد… خیلی عامیانه و کوچه بازاری نوشتند.
  لطفا برای توسعه شهرستان هم شده، حداقل خوب قلم بزنید.

 • .......... گفت:

  شما که خودتون کف میزدید اقای غراعتی

 • سید رضا خاضع گفت:

  اردوووووووووووووووووووووو

 • فرهنگی گفت:

  دوست عزیزایکاش به جای مضحکه خطاب کردن صدها نفری که به تأییدحرفهای زیباکلام مرتباً دست میزدندکمی درمورداصول نقدیادمیگرفتید.شما دوردیف جلوترازمن درلاین راست صندلی اول نشسته بودید.ازلحظه ای که آقای دولت خواه ازمسئولین پیام نورگله نمودند.مرتبابه شخصی که باپیراهن سیاه درلاین چپ صندلی اول بودتأکیدمیکردید که جمله ی مرگ برفتنه گررافریاد بزند.ایشان هم هنگام دست زدن بقیه فریادمیزدنداماصدایش گم میشدومرتباًباخنده ازاومیخواستیدبلندترودرسکوت فریادبزند.نمیدانم دلیل کارتان چه بود.اماامروزکه عکس شمارادیدم ومتن شماراخواندم فهمیدم که شماازروی عقده ی خاصی قلم زدیدنه ازروی منطق نقد

 • رحمت گفت:

  اردوان خان شماکه چپ مارکسیست بودیدازکی تاحالااصلاح طلب شدی ،واصلاحات رانقد می کنی

 • موسوی گفت:

  عالی نوشتی اردوان عزیز. در مورد صادق زیبا کلام و اینکه او صادق نیست یه نکته بگم. من قبلا در مورد زیباکلام کمی تردید داشتم تا زمانی که یک پستی از ایشان در فیسبوک دیدم که نوشته اقای توکلی از نظر مالی انسان سالمیه. در صورتی که همه میدانند وضعیت بورسیه فوق لیسانس و دکترا برای توکلی و اون زمین که برای احداث مدرسه در اختیارش گذاشتند به چه صورت و کاملا غیر قانونی بود. حالا اقای توکلی چه نسبتی با اقای زیبا کلام دارند؟ پسر توکلی داماد زیبا کلام است و بهمین در مورد توکلی این دروغ را گفت. زیبا کلام عددی نیست که بخواهد دولتخواه را برای کاندیدایی در کهگیلویه معرفی کند. بزرگانی چون رضا توفیق در کهگیلویه هست

 • موسوی گفت:

  فارغ از درستی یا نادرستی مدعا، چه متن بدی.

 • پارسا گفت:

  واقعا جای تاسف دارد که برخی به خود اجاره می دهند به هر اتفاقی خرده بگیرند بدون انکه خود کمتر کاری از دست شان برآید . مراسم یاد شده اگر چه خالی از عیب و ایراد نبود اما تلاش های براد عزیزمان جناب آقای سید کمال الدین دولتخواه قابل ستایش است .
  دکتر دولتخواه همیشه با دست خالی و بدون کمترین حمایت و پشتیبانی دولتی و با اندک حقوق کارمندی اش همواره برای اعتلای سطح فرهنگی و سیاسی کهگیلویه صادقانه تلاش و پیگری می کنند ،
  حالادست مریزاد باید گفت یا باید انتقاد و گله گی کرد !؟
  سید کمال الدین یکی از همان: (( گلهای بی منت بارون )) است که همیشه از جریانات سیاسی خیری ندیده است .
  دستت درد نکند .

 • ناشناس گفت:

  از کم وکیف اصلاح طلبان کهگیلویه اطلاعی ندارم . اما این نوشته نقدنیست بلکه پرخاش است به این وان

 • nasr گفت:

  خوش حالم که بالاخره نوشته ای در رابطه با این همایش می بینم؛ برای حقیر این فرصت و شرایط محیا نبوده که از نزدیک شاهد کم و کیف اجرای این مراسم باشم. ولی با این وجود با خودم می گفتم مگر می شود چنین همایشی برگزار شود ولی به غیر از گزارشات عادی در مورد چگونگی اجرای برنامه، هیچ نقد یا نوشته ای تحلیلی در این رابطه به رشته ی تحریر در نیاید. بنابراین دست مریزاد به نویسنده ی محترم. هر چند اگر هدف رعایت جانب انصاف باشد ذکر این نکته رو نیز ضروری میبینم که نوع واژه ها و ادبیات به کار رفته نیز نشان می دهد؛ سال ها و فرسخ ها با شیوه ی درست نقد فاصله داریم. ولی همین را نیز باید به فال نیک گرفت. با احترام.

پربازديد