تاریخ درج خبر : 1394/05/20
کد خبر : ۵۱۵۰۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تشییع پیکر 9 شهید دفاع مقدس در یاسوج/ تصاویر

پیکر 9 شهید دفاع مقدس صبح امروز در یاسوج تشییع شد.

به گزارش سایت استان، با حضور گسترده مردم و مسئولان پیکر 9 شهید دفاع مقدس در شهر یاسوج تشییع شد.

آیت الله ملک حسینی در این مراسم گفت: شهدا تکیه گاه حیات دینی و رمز عزت جامعه هستند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد افزود: شهدا رمز مانایی و ماندگاری عزت، افتخار، تکیه گاه معنوی و حیات دینی جامعه اسلامی هستند.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی بیان داشت: شهدا همچون چراغ فروزانی در دوران پرمشقت غیبت امام عصر(عج) در مقابل ظلمت ها و تاریکی های جهان امروز هستند.
وی با بیان اینکه شهدا همواره نظاره گر روحی وعینی جامعه خود هستند، افزود: نباید کاری کرد که شرمنده شهدا و مادران شهید شد.
آیت الله ملک حسینی به پیام عمیق و پربار مادر شهید تازه تفحص شده ‘جان محمدکریمی’ در مراسم امروز تشییع شهدا خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: پیام دیروز و امروز شهدا و مادران شهید همواره حریت، جسارت، جرات و شهامت در مقابل استکبار، رفع تبعیض و رعایت حجاب و عفاف بود.
نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: پیام شهدا به جوانان و مردم جامعه خود این بود که باید همواره در برابر خواسته ها و توطئه های شوم دشمن هوشیار و مقاوم بود.
وی با بیان اینکه شهدا در راه خدا و در جنگ های سخت و نابرابری زیادی پیروز و یا با نثار جان خود به سعادت دنیا و آخرت رسیدند ، گفت: امروز دشمن جنگی به مراتب خطرناک تر و سخت تر از جنگ نظامی را علیه این کشور به راه انداخته است.
آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: اگر کشته شدگان جنگ سخت و شهدا امروز با افتخار و عزت در میان انبوه جمعیت مشتاق به وطن و شهرهای مختلف کشور برگشته اند اما بدون شک کشته و مغلوب شدگان جنگ نرم هرگز عزت آفرین و افتخار آمیز برای مملکت خود نیستند.
وی ابراز داشت: کشته شدگان و ضایع شدگان جنگ نرم درحقیقت فنا شده اند و نه فدا، اما شهدا و رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس که جانانه از کیان ، ناموس و وطن خود دفاع عزتمندانه داشتند با افتخار جان خویش را نثار کردند.
آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: ضرورت جامعه امروز ایجاب می کند که ضمن افزایش توان رزمی و آمادگی کامل خود در برابر هجمه های روزافزون دشمن در جنگ سخت باید هوشیاری و آگاهی سیاسی ، دینی و ایمانی خود را در مقابل حربه های نرم دشمن نیز به کار گرفت.
آیت الله ملک حسینی اظهار کرد: اگر دشمن در جنگ نرم با چهره شهوت ، فسق، فساد و تباهی و گناه به جنگ بیاید و به نابودی و بلعیدن مردم و جوانان این مرزو بوم شد هیچ کس به کشته های این جنگ احساس افتخار و عزت نمی کند بلکه احساس ذلت و خفت باید کرد.
وی ابراز داشت: اکنون که جبهه جدیدی تحت عنوان جنگ نرم سال هاست از سوی استکبار و غرب علیه ایران اسلامی ایجاد شده باید همواره در آن جنگید و دشمن را نابود کرد.
آیت الله ملک حسینی افزود: در این جنگ نباید مغلوب و کشته شد بلکه بایدجانانه ایستاد و مقاومت کرد تا دشمن را به خاک مذلت نشاند و او را از پیشروی و نفوذ و وتوطئه بیشتر مایوس کرد.
به گزارش ایرنا، پیکر مطهر 9 شهید دوران دفاع مقدس امروز دوشنبه بر روی دستان پرمهر و عطوفت قشرهای مختلف مردم ولایتمدار و شهیدپرور کهگیلویه وبویراحمد از کانون بسیج تا میدان هفت تیر یاسوج تشییع شدند.
هفت تن از این شهدای تازه تفحص شده گمنام و دو تن دیگر به نام های شهیدان ‘احمد آذریان’ و سردار شهید ‘جان محمد کریمی’ نیز شهدای شناسایی شده و پلاکداری هستند که پس ازگذشت بیش از 30 سال به آغوش وطن و خانواده خود بازگشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    تصورش بکن داغ دل یه مادر تازه بشه. واقعن دل بسیار عجیب غریبی لازم داره که اینچنین نمایشی ببینی

پربازديد