تاریخ درج خبر : 1394/05/23
کد خبر : ۵۱۵۲۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دورگه های سیاسی انتخابات کهگیلویه و بویراحمد

IMG-20150809-WA0002

ناصر کیانی کارشناس مسایل سیاسی

پس از ورود موفقیت آمیز دورگه های فوتبالیست کشورمان به تیم ملی ،اکنون نوبت به حضور دورگه های سیاسی استان در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی ونیزمجلس خبرگان رسیده است تا باحضور خود دراین انتخابات بخت خود را امتحان کنند .مجلس خبرگان با درگذشت حضرت ایت الله ملک حسینی (ره ) که خود را به تمام معنا ، برامده ازمکتب تشیع و ماحصل قوم لر و استان کهگلویه وبویراحمد می دانست و به آن افتخار می کرد دچار خلأ شد که خوشبختانه با حضور فرزند برجسته و دو رگه (بویراحمدی- شیرازی) حضرت ایشان در استان ، با همان میراث به جا مانده از مرحوم پدر “تعصب لری ” می تواند موجبات ترقی ، تعالی و توسعه استان محروم ما را به همراه داشته باشد.
همانگونه که در یادداشت های قبل گفته شد نحوه چیدمان و آرایش نامزدهای اصلاح طلب انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراستان ما می تواند در میزان موفقیت این جناح تاثیر فراوانی داشته باشد.
تکلیف حوزه انتخاباتی بویراحمد به موقع و قبل از سایرحوزه های انتخاباتی استان با اعلام حضور سید باقر موسوی مشخص و موجب شور و شعف و اتحاد و یکپارچگی در میان این طیف سیاسی گردید . راز این پذیرش همگانی و اقبال عمومی منبعث از صداقت،صراحت، ساده زیستی ومردم باوری ایشان است که خود می تواند عاملی جهت سازماندهی نیروها در سایر شهرستانهای استان باشد. ظاهرا دومین شهرستانی که بزودی تعیین تکلیف می شود حوزه انتخابیه گچساران و باشت است.
غلامرضا تاج گردون دو رگه سیاسی (بویراحمدی ، باشتی ) که نامش به واسطه انتساب و حمایت حاج بهرام تاجگردون شهره شد و هیچگاه نتوانست دینش را به صاحب تاجش (بهرام تاجگردون) بپردازد، علی رغم نام بزرگش و ریاست برمهمترین کمیسیون مجلس شورای اسلامی نتوانست در استان به چهره محبوبی تبدیل گردد .عملکرد و موضع گیریهای غیر واقع ، احساسی و قبیله ای وی کارنامه ای منفی و غیر قابل دفاعی برایش به جا گذاشته است. رفتار سیاسی ایشان نشان از بزرگی او نداشته و حوزه فکری ایشان معطوف به شهر باشت بود و بس.همه اینها موجب شد تا شخصی که ظرفیت تبدیل شدن به یک اسطوره را داشت و سرمایه اجتمایی نه یک استان بلکه کشور شود ، کارش به جایی رسیده که به دلیل نداشتن محبوبیت در حوزه انتخابیه اش ، به طور جدی نگران از دست دادن کرسی سبزخود در مجلس است.باری ،جناب ایشان هر چند به دلیل رگه بویراحمدی اش میتواند در این حوزه کاندیدا شود اما به خوبی می داند که با اعلام حضور باقر موسوی عملا در این حوزه شانسی نخواهد داشت ولی او دو شانس دیگر هم دارد 1- کاندیدا شدن در حوزه گچساران 2-نامزد شدن در تهران .علی رغم اینکه وی درکسوت نمایندگی در حوزه گچساران و باشت دارای عملکرد بهتری نسبت به سایر نمایندگان شهرستانهای استان بوده ولی مخالفان عمده ای اعم از اصلاح طلبان هم کیش خود و اصول گرایان دارد . مهمتر اینکه او یک مشکل جدی دیگر هم دارد و آن کاندیدا شدن یک دو رگه ( یاسوجی ، گچسارانی )دیگر به نام قوام فروزان است. با اعلام حضور آقای موسوی در بویراحمد و اجماع اصلاح طلبان بر کاندیداتوری وی، حاج قوام فروزان ظاهرا ترجیح می دهد به دعوت اکثریتی از مردم زادگاهش گچساران پاسخ مثبت دهد . همانجا که به دلیل عملکرد خوبش ، مردم داری اش ، سادگی و صادق بودنش و کمک به حل مشکلات مردمش به عنوان معاون محاکم تهران دارای محبوبیت فراوان است. در این بین شانس موفقیت هر کدام از این دو دو رگه یاسوجی ،گچسارانی به حمایت نخبگان ، بزرگان اصلاح طلب استانی و شهرستانی و حتی به نوع رویکرد اصول گرایان گچساران و جمع کثیری از کهگلویه های اصلاح طلب مردد ومهاجر که به دلیل اصلاح طلب بودن به تاج رای داده و اکنون نظاره گر عملکرد اصولگرایانه و خلاف مشی اصلاحی وی هستند بستگی دارد.
با این وجود مردم گچساران و باشت علی رغم مخالفت اصلاح طلبان استان با عملکرد تاج بر سر دو راهی انتخاب ، میان شهرت تاج گردون و محبوبیت و مردمی بودن فروزان قرار داشته و بایستی یکی را انتخاب کنند. به احتمال زیاد اصول گرایان این شهرستان با اعتقاد به اینکه در این دوره انتخابات احتمال رای آوری ضعیفی دارند در صدد باشند تا اراء خود را با تدبیر و با نگاهی معطوف به انتخابات دوره بعد وبا شناختی که ازپایبندی به اصول ، اخلاق مداری و مردم محوری آقای فروزان دارند در سبد ایشان ریخته و از معرفی کاندیدا خودداری کنند. مع الوصف آقای تاجگردون یک برگ برنده و گزینه دیگر دارد . علی رغم روابط منفی وی با اصلاح طلبان استان ، با اصلاح طلبان و حتی اصول گرایان پایتخت ارتباط و لابی موثری دارد این ارتباط و قدرت چانه زنی در کنار شهرتشان این امکان را فراهم می سازد تا بتواند نام خود رادر کنار نام هم استانی دیگرجناب دکتر وکیلی در لیست تهران قرار بدهد . در این صورت هم نیروهای کارامد استانی بیشتری امکان رقابت دارند و هم مورد حمایت همه جانبه نه یک شهرستان که یک استان قرار خواهد گرفت وپایتخت نشینان هم استانی همه تلاش خود را جهت موفقیت آنها به کار خواهند برد.
ناصر کیانی کارشناس مسایل سیاسی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • طاس احمدی از دهدشت می‌گه:

  این رو گفتم که هم خیال این …….. به خیال خودش نظریه پرداز رو راهت کنم و هم به دوستان هم فکرم بگم به فعالیت خودتون برا حاج غلامرضا ادامه بدین.وعده ما مثل اسفند 3سال پیش در جشن پیروزی تو گچساران.
  آقای کیانی با بای

  • ناشناس می‌گه:

   شعور شما بیشتر از این قد نمیده! ….. هم خودتی بی ادب!بی سوادها و بی أدبان طرفدار تاج باید جلوی ……… لنگ بندازن!

 • طاس احمدی از دهدشت می‌گه:

  من واقعیت رو گفتم.بدون تعصب بی جا.البته واقعیتشو بخواید ما چپی های قدیم جونمون رو برای خانواده تاج گردون میدیم.از دهه 60 تا الان غیرت و وفاداریمون رو اثبات کردیم.این آقا خبر از پایگاه مردمی خانواده تاج گردون نداره.و بهتر بگم از پایگاه خانواده تاج گردون تو گرمسیر هیچ خبری نداره.ما از بحران های زیادی گذشتیم جناب استاد که هیچی بارت نیست بدون که از این پیچ تاریخی هم میگذریم.
  و اما در مورد رفتن حاج غلامرضا به تهران:دوستان هم فکرم مطمئن باشید حاج غلام نه امسال بلکه به مدت چند دوره برنامه نمایندگی تو استان رو داره و تا زمانی که پوز رقبای دهه 60 و 70 رو کامل به زمین نمالیده از استان خارج نمیشه.این رو

 • طاس احمدی از دهدشت می‌گه:

  واقعآ مسخره هست……
  این آقا اومده میدون سیاست رو با فوتبال مقایسه کرده….
  دورگه!!!!!!!!!!
  دورگه یعنی چه….!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
  هرچی دارم بهش فکر میکنم که هدفش از اختراع این موضوع دورگه سیاسی چی بوده به هیچ نتیجه منطقی نمیرسم…ای کاش روبروم بودی تا باهات در موردش حرف میزدم….
  بگذریم.
  قابل توجه هم استانی هام و مخصوصآ هم شهری هام.حاج غلامرضا حداقل حداقل 8هزار رآی تو دهدشت داره و بهترین و محکم ترین پایگاه رو تو طایفه طاس احمدی داره.همونطور که 3 سال پیش رفتیم و با خانواده تاج گردون بیعت کردیم به امید پروردگار یکتا امسال هم یکپارچه میریم گچساران و پوز تک تک مخالفان حاج غلامرضا رو میزنیم.من واقعیت رو

 • غیر بومی استان ک ب می‌گه:

  تاج واقعا انسان شریفی است.اهالی محترم و کارشناسان گرامی اجازه دهید گچساران نفت خیز از فلاکت نجات پیدا کند قطعا جناب تاج پس از توسعه اگچساران به فکر توسعه استان هم هستند.لطف کنید آقای فروزان را از تهران کاندیدا کنید.

 • دانشجوی بی طرف می‌گه:

  من آخرش نفهمیدم دکتر تاجگردون اصلاح طلبه یا اصولگرا.یه بار میگه من از هر اصولگرایی اصولگراترم ,یه بار هم که میگه من اصلاح طلبم …..

 • حسيني می‌گه:

  دو رگه چیه برادر جان . خب هم استانی هستند دیگه .زیر سوال نبرید !!

 • صمصام کاخساز می‌گه:

  چقد زیباست به همه نامزد ها احترام بگذاریم و با حمایت معنوی خود به موفقیت هم استانی های عزیز در حوزه سیاست کمکی ارزنده داشته باشیم..حاج فروزان دایی بنده است و تا پای جان خدمتگذار ایشان هستم و این نسبیت دلیل بر تخریب دیگر نامزد ها نمیشود.آرزوی موفقیت برای تک تک نامزدها رو از خداوند خواستارم.

 • ناشناس می‌گه:

  نظر خود را وارد نمایید…دوستان لطف کنید کامنت های طرفداران فروزان هم به اطلاع مردم برسونید

 • مهرداد ص می‌گه:

  دوستان خداوکیلی قضاوت باخودتون من هرگز نمیگم تاجگردون بده ایشان بسیار ادم خوب وبزرگواری هستش.من عقایدشون راقبول دارم انصافا صد شرف سر نماینده های قبلی داره .ولی متاسفانه افراد دور بری ایشان دارن برایرعقاید شخصی خودشون ایشون خراب میگنند .پس ایشون قدرت تصمیم گیری مقابل لیدر هایش ندارد پس باید کنار بکشد وجای خودش را به فروزان بدهد مردی از جنس مردانگی.ودلیری

 • بخشوده می‌گه:

  آقای کیانی به نظر میرسد شما در توهم محض این مطلب را نوشتی.تاکنون هیچ کس به اندازه تاجگردون در استان محبوبیت نداشته.شما بر اساس چه آماری این اراجیف. را نوشتی

 • اصولگراي اصلاح طلب می‌گه:

  بنظرم پیشنهاد این برادر عزیزمون خوبه
  میشه اقای تاج گردون در تهران کاندید بشه تا فرزندان بیشتری از ک و ب در عرصه سیاست قد علم کنند
  اما مگر قدرت طلبی دکتر تاج اجازه می ده.
  ای کاش مردم ما فقط اسم افراد رو بالا نبرن که نتونن پایینش بیارن

 • ناشناس می‌گه:

  آقای موسوی خفری می باشد وساکن تهران این بزرگوار بوبر حمدی نیست وبه قول دکتر مسعودی متعلق به دهه70می باشد

 • سجاد محبی فر می‌گه:

  نظر خود را وارد نمایید…با سلام…… لطفا اگه کسی رو به عنوان نمایندتون انتخاب میکنید ، با لر یا ترک بودنش ، با گچسارانی یا بویراحمدی بودنش ، با اصلاح طلب یا اصول گرا بودنش کاری نداشته باشین. اگه بیش از هفتاد و پنج درصد جوانان گچساران به دکتر تاجگردون رای میدهند به خاطر لر بودن یا اصلاح طلب بودنش نبوده ، بخاطر شخصیت وی, بخاطر سوابق اجرایی ایشون ، بخاطر برنامه محور بودن و نفوذ سیاسی ایشون بوده، سوگند میخورم به عنوان یک شهروند گچسارانی به دور از هر گونه تعصب ، بعد از سر کار امدن دکتر تاجگردون تغییرات مثبت و محسوس و شور و حال و فضای جدیدی را در حوزه های انتخاباتی اش ایجاد کرد.

 • بویراحمد می‌گه:

  فروزان کجاش اصلاح طلبه ؟
  تا یاد داریم ندیم موحد و علیمراد جعفری بود ، حالا هم نوچه تاجگردون ، بهش پست نداد ، دوباره اومده با یدالله مرادی و علیمراد جعفری
  والله مردم چه رویی دارن

  • ناشناس می‌گه:

   تاجگردون که قرار نیست همه اصلاح طلبان (تخریب طلبان ) رو پست بده چون نداده حالا اصلاح طلب نیست تاجگردون افتخار استان بون تبلیغات هم رای میاره نیازی به تحلیل ( تخریب ) شما نیست

 • nasr می‌گه:

  …. نه با جناب تاجگردون. فقط می توانم عرص کنم که با غوغاسالاری و هیاهوهای کامنت گذاری مخالفم. و و و …

 • nasr می‌گه:

  به شخصه در میان سایت های استانی سایت استان را بر هر سایت دیگری ترجیح می دهم.
  ولی متاسفانه یک ایراد اساسی که در بخش طراحی بخش کامنت این تارنما وجود دارد؛ نبود گزینه ی لایک و دیسلایک برای کامنت ها و مطالب است. که اگر این امکان فراهم بود این مخاطب محترم با اعتماد به نفس کامل از عادی بودن نزدیک به هفت پیام در چند دقیقه صحبت نمی کردند.
  باور بفرمایید مخاطبان مجازی هوشیارن و خود متوجه همه چیز می شوند.
  برای اینکه این مخاطب محترم خدای ناکرده تو ذهن خود هم که شده بنده را متهم به غرض ورزی نکنند باور بفرمایید در این مورد خاص مرا کوچک ترین کاری نه با جناب کیانی است نه با جناب فروزان و نه با جناب تاجگ

 • کارشناس گمرک می‌گه:

  جناب کیانی چگونه خود را تحلیل گر نامیدید؟خوب بخاطر دارم سال اولی که آقای تاجگردون وارد مجلس شده بودند شما بسیار مشتاقانه برای آینده شغلی تان برنامه هایی ریخته بودین.از فرمانداری دنا شروع و این اواخر به ترفیع درجه در گمرک قانع شده بودید.دلیل عدم توجه آقای تاجگردون به رویا پردازی هایتان را نمیدانم ولی این موضوع که تاجگردون روانشناس و ظرفیت شناس قوی است برای بنده اثبات شده است.
  دو الی سه ماه پیش بود که فرمودید به واسطه فامیل های بویراحمدی مشترکی که با آقای تاجگردون دارید در صدد دریافت سمتی هستید و در صورتی که این مهم محقق نگردد، هجمه تبلیغاتتان علیه ایشان را شروع خواهید کرد.متاسفم چون شروع بسیار ضعیفی بود.

  • رفيق مشترك می‌گه:

   کارشناس گمرک اقای ناصح تملق و چاپلوسی تا کی ؟ رزق و روزی با خداست باور کن .شما هم میتونید جوابیه بدید اتفاقا با اقای کیانی صحبت میکردم راجع به شما گفتند مطالب مهم تری دارند که به موقع اطلاع رسانی میشه و شرایط اینطور اقتضا میکنه که حرفها رو اینگونه از اقا بگیره و منتقل کنه خیلی اهمیت نداره

 • منصف می‌گه:

  دوست عزیزم
  فرض را بر این می گیریم که در سایت وزین k-b ،بر حسب اتفاق طی 10 دقیقه کامنت های مثبت پشت سر هم گذاشته شد.سوال من از ناظران که قطعا به دنبال صحت و سقم ماجرا هستند این است که:
  چگونه می شود که درست شبیه همین اتفاق در سایت کبنانیوز ذیل همین مطلب از جناب کیانی باز هم رخ می دهد؟!!
  در آنجا هم و پس از کامنت تان با نام محمود … به پیوست آن طی 6 دقیقه 7 کامنت مثبت ضمیمه آن مقاله شد، آن هم با همین شیوه کوتاه نویسی و انتخاب نام هایی که وجود خارجی ندارند!
  آری، دروغ ریشه بسیاری از شکست ها و فسادهاست و چه بسا اگر واقع بینانه پای در عرصه سیاست و انتخابات نهید این حباب کاذب را در هم می شکنید و اعتبار و آبروی کسی را هم خدشه دار نخواهید کرد.

 • ناشناس می‌گه:

  با سلام از کامنتها و فضای ایجاد شده می توان نتیجه گرفت که مقاله خوبی نگاشته شده ، اما فارغ از حضور اقای فروزان بحث حضور اقای تاجگردون در صورت اصلاح طلبیشان خوب است و به

 • ابوذر سپهر می‌گه:

  جناب اصلاح طللب،
  با تشکر از کامنت جنابعالی. نیازی به متهم کردن یکدیگر نیست. چرا نباید انتقاد از هم رو بپذیریم و هر انتقادی رو توطئه از سوی اردوگاه تلقی کنیم

 • احمد می‌گه:

  نمیدانم این چه تحلیل مسخره ای ست ؟ اصلاح طلبان استان آقای تاجگردون را قبول دارند و هیچوقت در کنار دکتر تاجگردون کاندیدای دیگری معرفی نمی کنند. ضمنا” تحلیل قبلی تون هم ذهنیت خوانی بود بهتره بری دنبال کاری که بلدی نه تحلیل مسائل سیاسی .انگار خیلی از خودت متشکری نه؟؟؟؟؟؟؟

  • ناشناس می‌گه:

   خدارو شکر که یه کلمه هم یاد گرفنی!!!ذهنیت خوانی!!!اونوقت معنیش رو هم میدونی؟!!!کوس رسوایی تاج عالمگیر شده برادر!احتمالا هنز خوابی عزیزم!

 • محمود خورنگ می‌گه:

  در ادامه هر قدر نگاه میکنم کامنت چندان مثبتی نمی بینم! نهایتاً دو نفر ایشون رو تایید کردن! بقیه هم بیطرف بودن. به نظر میرسه وسواس سیاسی عمیقی دارید دوست عزیز.

  • میر می‌گه:

   کرو مجاب وابو خیط کردی. کوتاه بیو. قرون حاج محمود هم نه وی نا مجابی بی.

  • ناشناس می‌گه:

   از قدیم گفتن طبل تو خالی صداش بلنده!اقای تاجگردون وقتش رسیده که طبل رسواییت بیوفته!!فروزان پشتوانه ش صداقت و چشم سیری از پست و مقامه!یه نگاه به رزومه ی فروزان بندازید با کمترین شعور سیاسی متوجه میشید که اومدنش أبدا نفعی به حالش نداره و فقط کمک به مردم بی نوای زادگاهش هست و بس!!!

  • گچساران می‌گه:

   باسلام تاجگردون فقط ازاسم اصلاحی طلبی ارای مردم راجذب کرد ولی ازجریان اصلاحی طلبی حمایت نکرد الان جایگاهی نداره بین اصلاح طلبان درصورت ورود فروزان تاج باید خودش محترمانه کنار بره تاج منفعت طلب وبس زنده باد فروزان سلام برمخالفان فروزن

 • محمود خورنگ می‌گه:

  در مورد شعور خوانندگان حرف زدید، اگر یک نگاه اجمالی بیندازید مشاهده می کنید که خوانندگان عزیز عکس العملشون نسبت به کامنت جنابعالی چی بوده! عملاً هیچ!
  مایلم بدونم در صورتیکه هفت کامنت مخالف در ده دقیقه هم صادر شده بود، به همین ترتیب عکس العمل نشون می دادید؟ مشخصاً خیر. البته به شما قاعدتاً ایرادی وارد نیست، وظیفه ای که به شما محول شده را احتمالاً دارید انجام میدید.

 • اصلاح طلب می‌گه:

  بخشی از مصاحبه تاریخی سید ضیاالدین رضا توفیقی چهره بزرگ اصلاحات و شخصیت دیندار بزرگ استان با سایت استان در خصوص تعریف اصلاح طلبی و کاندیدا تراشی علیه تاجگردون در گچساران
  …………. اما گاهی کسی یا کسانی برای ضربه زدن به یک نماینده یا کاندیدای اصلاح طلب یا یک مدیر اصلاح طلب با کاندیدا تراشی، به قصد شکست یک نماینده‌ی اصلاح طلب، هر چند مورد انتقاد، با اصولگرایان شناخته شده هم پیمان می‌شوند. این کاری به غایت ناجوانمردانه و دور از اندیشه و منش اصلاح طلبی و حتی دور از اخلاق سیاسی‌ست و اصلاح طلبان باید هوشیار باشند که چنین حرکت‌های بی مبنا و توطئه گرایانه‌ای آب به آسیاب رقیب میریزند و جز پشیمانی و سرافکندگی برای بانیان و آمران و عاملان آن، چیزی در پی نخواهد داشت و از بین اصلاح طلبان اصیل رانده و در میان اصولگرایان هم مانده و درمانده خواهند شد…………….

 • منصف می‌گه:

  قضاوت را از آن حیث به عهده خوانندگان محترم واگذار می نمایم تا زین پس شعور و قدرت تشخیص مخاطبین را نادیده نگیرند.
  1-در ادامه باید عرض نمایم 7 کامنت مثبت در 10 دقیقه!
  2-آیا این الگوی تایید مقاله در چند دقیقه منطقی است؟!
  3-در خصوص آی پی ها در صلاحیت مدیران سایت می باشد…
  و
  تا سیه رو شود هر که در او غش باشد.
  ودر پایان….اعتماد به نفستان برای روشن نمون وضعیت آی پی ها بسیار ستودنی است!

 • بویراحمد گرمسیر می‌گه:

  تاجگردون رقیب جدی نداشت که اصولگراها به اصلاح طلبی غیره بومی که البته هیچ شناختی از ساختارههای سیاسی و اجتماعی گچساران ندارد متوصل شده اند. به نظر من آقای فروزان فقط با آبروی خودش بازی میکند و کسانی دنبال آمدنش هستند که دل در گرو احمدی نژاد و جلیلی دارند ، نه اصلاح طلبان که در بعیت تاجگردون اند هر چنر دل خوشی هر از تاج ندارند ، اما ایشان به لحاظ عمرانی و ارتقای نیروی انسانی تلاش بسیار و پرثمر نموده اند.

 • محمود خورنگ می‌گه:

  آقای منصف بعید میدونم ساعت همزمان بتونه به اینکه عده ای نقدی رو تایید میکنند یا بهش انتقاد دارند رو ثابت کنه. بله بنده سالهاست که آقای کیانی رو میشناسم و نسبت به ایشون ارادت بسیار زیادی هم دارم. جنابعالی اگر شناختی نسبت به استان داشتید پیشینه حضور ایشون رو در سیاست کلان استان میدونستید.
  منبعد پیش از ایفای نقش یک کاراگاه، به گزینه های معتبرتری مثل IP های افرادی که کامنت گذاشتند اشاره بفرمایید.
  جالبه که اتفاقن برخی از افرادی که کامنت در تایید این مقاله نوشتند رو هم میشناسم.

  • منصف می‌گه:

   دوست عزیز:
   پیشنهاد بنده به حضرتعالی این است که کمی با مقوله اینترنت و آی پی ادرس ها در فضای مجازی آشنایی بیشتری پیدا کنید تا چنین خطایی را مرتکب نشوید و بعضی دوستان با یک آی پی چند کامنت متفاوت بگذارند.
   سپاس از حسن نیتتان در انجام وظیفه تان به نحو احسن و مطلوب.

 • اصلاح طلب اصیل می‌گه:

  فقط تاجگردون ، فروزان که یک سرش به یدالله مرادی ، الله کس راهی و کاووس قبادی وصله و یک سرش به موحد و سید باقر موسوی، هیچ جایگاههی در بین مردم گچساران و باشت ندارد و فقط آبروی خودش را بر باد خواهد داد.

 • دایی حاج قوام فروزان می‌گه:

  من نسبت فامیلی با جناب فروزان دارم و اگر بیایید مجبورم به خاطر صله رحم بهش رای بدم ، اما بخدا حیف تاجگردون که اصولگراهها بخوان براش رقیبی از خارج شهرستان بیارن
  حاج قوام دایی جان این بازی خطرناکی است و نتیجه اش آسیب به اعتبار خانوادگی تان است به فرض که بامشخی هم 500 رای و بابکانی هم 5000 رای به شما بدیم ، ولی فایده نداره ، تاجگردون پیروز قطعی انتخابات هست، پس نه خودتو آسیب بزن و نه ما را به زحمت بنداز
  به خدا قلبا و شخصا دوست ت دارم
  دایی جان

  • مهرداد ص می‌گه:

   نظر خود را وارد نمایید…دوست عزیزی که خودتون جای دایی فروزان قالب کردین میدونم که هیچ نسبت فامیلی بافروزان ندارید شما بهتره دنبال حمالیتون دور ور دکتر تاجگردون باشید

 • منصف می‌گه:

  شرف در همه مراحل زندگی انسان ها در اولویت قرار دارد.
  از مخاطبین محترم این مقاله بدون در نظر گرفتن شخصیت محترم جناب کیانی و سایر بزرگوارانی که در این مقاله مورد خطاب قرار گرفته اند، خواهشمندم با در نظر گرفتن چند نکته به راستی آزمایی در رابطه با سناریو کامنت سازی هایی که از نظر این حقیر تنها باعث تحقیر نگارنده محترم می شود بپردازید.
  به ساعات نوشتار کامنت ها دقت فرمایید!!!!!
  21:27-21:28-21:29-21:29-21:29-21:31-21:32-21:33-21:34!!!
  قضاوت با شماست…

 • ابوذر سپهر می‌گه:

  این تحلیل آفرین داره

  • هدیه حاتمی می‌گه:

   جناب دکتر تاجگردون از هر نظری کامل و قابلیت انتخابی توسط مردم را دارد ،پس رقیبی درست و شاسته و در سطح جناب پیدا کرده .مثال این روز های شهر ما ایطور است ک گربه دستش ب گوشت نمیرسید جارو ب دمبش میبست …!!

 • هادی بهروزپور می‌گه:

  جناب کیانی چرا به دیگر کاندیداها نپرداختید؟!

 • محسن خلیلی می‌گه:

  مقاله جالبیه.

 • نعمت الله برزگر می‌گه:

  کاش نویسنده محترم در مقالات آتی خود به کاندیداهای دیگر موجود نیز نگاهی اینچنین داشته باشند.

 • برزو رخشان می‌گه:

  احسنت؛ مقاله باید رویکردی بی طرف و دلسوزانه داشته باشه

 • محمود خورنگ می‌گه:

  تحلیل خوبی است ولی سوال اینجاست که چرا استان ما اینچنین از نظر تعدد نخبگان سیاسی دچار مشکل است.

 • صادق رضایی می‌گه:

  ما به مقالاتی از این دست که در انها نویسنده نسبت به فضای کلی استان اشراف کافی داشته باشد نیازمندیم

 • علیرضا بال افکن می‌گه:

  مقاله ارزشمندی ارائه شده است؛ با تشکر

 • بهزاد کاظمی می‌گه:

  … اصولگرایان کاندیدایی معرفی نکنند و از ایشان حمایت کنند از شرکت در انتخابات انصراف دهند که دور از نام و شان قدمتدار ایشان در حوزه اصلاح طلبی می باشد.
  اما در مورد حاج بهرام تاج گردون و تاج بخشی ایشان به دکتر غلامرضا تاج گردون فقط کافیست به دلیل حمایت گسترده اقشار مختلف مردم از آقای موحد در برابر ایشان مراجعه فرمایید و یا اندکی وقت صرف کرده کتاب خاطرات محمد زیدبهبهانی را مطالعه نمایید.
  جناب کیانی آقای دکتر غلامرضا تاج گردون از عموزاده تندروی خود تنها چیزی را که خوب یاد گرفت آنهم به سبک لقمان حکیم رعایت اعتدال و عدم آزردن اهل اندیشه بود و دوری از مشاورانی که امروز بر طبل اصلاح طلبی می کوبند…

 • بهزاد کاظمی می‌گه:

  جناب کیانی براستی چگونه تحلیل کرده اید که تاج گردون اصلاح طلب نیست ولی اصولگرایان گچساران رای خود را به آقای فروزان خواهند داد آنهم به دلیل اخلاق مداری و مردم محوری؟ از کی اصولگرایان اخلاق گرا و مردم محور شده اند جناب کیانی که کسی خبردار نشده است؟ براستی شما بعنوان یک کارشناس مسایل سیاسی چگونه به چنین تحلیل و نتیجه ای رسیده اید؟
  و اما جناب فروزان عزیز باید بسیار هوشیار باشند و با طناب تحلیل گرانی چون جنابعالی وارد چاه انتخابات گچساران نشوند.
  این حقیر بعنوان وابسته نزدیک خانوادگی به جناب فروزان از ایشان خواهش میکنم وجود گرانقدر خود را هزینه چنین تحلیلهای غریبی نکنند و براستی اگر قرار است…

 • ناشناس می‌گه:

  شیر مادر هردوتامون 100بار فروزان کاندید وابو رای نیاره حتی فامیل خوش هم وش رای نی ین

  • ناشناس می‌گه:

   شما سیاسیی نیستید مگــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر در ابتدای کار در مصاحبه دکتر تاجگردون نشنیدی فروزان از دوستان ایشان هست یعنی خطر

 • فاتح ازسوق می‌گه:

  جناب اقای کیانی ازشما بعید است که بابیاناتتان دارید قومیت را قبله مرم استان می کنید.تاج گردون یک چهره محبوب کشوری است اورا تشویق به رفتن خارج از استان نکنید.مطما باشید75درصد رای مردم گچساران متعلق به ایشان است که 95 درصد از این آراء را جوانان گچساران به سبد اومی ریزند .بنده علی رغم مش سیاسی که با ایشان دارم ازسوق عازم گچساران می شوم وبه ایشان رای می دهم

 • اصلاح طلب می‌گه:

  آقای فروزان با بند اصولگرایان به چاه نمی رود و اگر برود هم 1300 تا 900 رای تاجگردون را خراب میکند
  ایشان هیچ ستبقه آشنایی با مشکلات مردم گچساران و باشت ندارند ، بلکه …. مشترک سید باقر و موحد است و جایگاهی بین اصلاح طلبان گچساران و باشت نداشته

  • اصطلاح طلب می‌گه:

   اقا وحید طرد شده از اصلاحات به نطر اینجانب مشکل بیکاریه فعلیه شمارا نه اقای دکتر تاجگردون و نه اقای فروزان نمی توانند حل کنند.

 • پوریا می‌گه:

  بهتر بود به جای نام گذاری جناب کیانی به عنوان کارشناس مسایل سیاسی از ایشان با عنوان کارشناس مسایل خویشاوندیابی نام برده می شد.

 • ناشناس می‌گه:

  باور بفرما فقط بازی با کلمات بود وشیفتگی محض!
  بنده خدا اصالتا خفری امی باشد ولی بعضی از بویراحمدیها اورا تبلیغ میکنند!
  چرا ؟؟؟؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ضرغامي می‌گه:

  تحلیل واقعا واقعی و صحیحی است . فقط حاج قوام فروزان

200x208
200x208