تاریخ درج خبر : 1394/05/24
کد خبر : ۵۱۵۳۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل راه و شهرسازی استان:

در دولت اعتدال 204 پروژه راکد در حوزه راهسازی فعال شد

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هزینه احداث یک کیلومتر راه در این استان ۱۰برابر برخی استانهای کشور است.

حسین فدایی در جمع خبرنگاران افزود: به دلیل شرایط توپوگرافی خاص و کوهستانی بودن این استان هزینه راهسازی در آن بسیار بالاست.

۲۰۱۵۰۸۱۲_۱۱۲۸۳۸

وی اظهارکرد: هزینه احداث یک کیلومتر راه در این استان ۱۰برابر برخی استانهای کشور است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۲۴ پروژه راهسازی طی هفته در این استان افتتاح می شوند که این پروژه ها به طول ۱۸۱ کیلومتر با اعتبار ۶۲ میلیارد تومان به بهره برداری می رسند.

فدایی تصریح کرد: با افتتاح این تعداد پروژه حدود ۱۸۲کیلومتر به میزان راه های آسفالته در استان اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: قبل از اینکه مسئولیت راه و شهرسازی استان را برعهده بگیرم ۲۰۴ پروژه راهسازی از دولت گذشته در استان راکد و نیمه فعال وجود داشت که با پیگیری مسوولان اجرایی استان بویژه استاندار و اهتمام جدی وزارت راه و شهرسازی بخش عمده ای از این طرح ها فعال و اجرایی شده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۱۶۰ پروژه راهسازی در استان اعم از راه اصلی، فرعی و روستایی در حال اجراست، عنوان کرد: یکی از اولویت های مهم حوزه راهسازی در این استان ساخت بزرگراه در ۳۰ کیلومتری یاسوج و ۲۰ کیلومتری سایر شهرهای استان است.

فدایی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد تنها دارای ۵۶ کیلومتر بزرگراه است، بیان کرد: این استان دارای ۵۴۰کیلومتر راه اصلی، ۹۹۰ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۵۳۵ کیلومتر راه روستایی است.

وی شاخص آسفالت راه روستایی در این استان را حدود ۴۳ درصد و در کشور بیش از ۶۷ درصد عنوان و اضافه کرد: از مجموع بیش از 4500 کیلومتر راه روستایی در استان حدود 2004 کیلومتر آن آسفالت است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: میزان تردد خودرو در جاده های اصلی این استان در برخی ایام سال بیش از ۸۰درصد و جزو سه استان نخست کشور است و تصادفات در جاده ای در استان بالاست.

فدایی تأکید کرد: ضعف زیرساخت ها و نبود ایمنی جاده ها از مهمترین دلایل در افزایش میزان بروز سوانح رانندگی در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد