تاریخ درج خبر : 1394/05/24
کد خبر : ۵۱۵۳۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -
پرهیزگار:

بانک مهراقتصاد بیشترین منابع بانکی استان را دارد

مدیرامور شعب بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: این بانک به لحاظ دارا بودن منابع بانکی رتبه اول در استان را دارا می باشد.

به گزارش سایت استان، کرامت پرهیزگار در نشست خبری با اصاحب رسانه استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی  و تبریک روز خبرنگار گفت: بانک مهر اقتصاد جهت ارائه خدمات مالی به مردم و خصوصا بسیجیان در سال 1372 با سرمایه اولیه یک میلیون تومان که از سوی مقام معظم رهبری اعطا شد تاسیس و سرمایه کنونی این بانک 1200 میلیارد تومان است.

IMG_6154

وی افزود: بیش از 800 شعبه بانک مهر اقتصاد در کشور به مردم خدمات مالی ارائه می دهند.

پرهیزگار با بیان اینکه در تسهیلات مصرف شده در استان رتبه چهارم را داریم اظهار داشت: در دوسال گذشته بانک مهر اقتصاد بیش از 250 میلیارد تومان به مردم استان تسهیلات اعطا کرده است.

وی ادامه داد: تا پایان تیرماه سال جاری نیز بیش از 50 میلیارد تومان وام به مردم استان پرداخت شده است.

مدیرامور شعب بانک مهر اقتصاد در استان با اشاره به میانگین رشد 22 درصدی منابع بانکی در استان گفت: این بانک در سال 93 از لحاظ رشد منابع بانکی با 26 درصد رشد بالاتر از دیگر بانکهای استان قرار گرفت.

پرهیزگار با اشاره به اهداف این بانک مبنی بر حفظ سهم خود از بازار منابع و مصارف موجود در سیستم بانکی بیان داشت: ضریب نفوذ این بانک در جذب مشتری 17 است که عدد مطلوبی است.

IMG_6141

وی اذعان داشت: بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور به عملکرد سیستم پولی و بانکی در عدم فرهنگسازی در خصوص بانکداری اسلامی بر می گردد و متاسفانه فرهنگسازی در راستای ترویج بانکداری اسلامی در کشور مغفول مانده است.

این مسئول بانکی مهم‌ترین اولویت این بانک را بر ترویج اقتصاد مقاومتی و کمک به عملیاتی شدن آن عنوان کرد و افزود: در سال ۹۲ بانک مهر اقتصاد استان کهگیلویه و بویراحمد مبلغ ۱۳ میلیارد تومان و در سال ۹۳ نیز بیش از ۱۶ میلیارد تومان برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در استان تخصیص داد.

وی بیان کرد: در سال جاری هم بیش از ۲۰ میلیارد تومان به اقتصاد مقاومتی اختصاص دادیم.

مدیرکل بانک اقتصاد مهر استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به ظرفیت های استان برای توسعه بر جذب سرمایه گذار برای توسعه این استان تاکید کرد.

وی افزود: حمایت از سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و ایجاد خط تولید جدید در اولویت کاری این بانک است.

پرهیزگار این بانک را در مسائل فرهنگی نیز پیشرو دانست و گفت: بانک مهر اقتصاد به دغدغه های فرهنگی جامعه توجه دارد و در برنامه های فرهنگی مشارکت می کند.

مدیرامور شعب بانک مهر اقتصاد حمایت از تولید و کالای ایرانی را یک وظیفه ملی دانست و تصریح کرد: کارت اعتباری خرید کالا در جهت حمایت از تولیدات ایرانی با مبلغ 5 تا 10 میلیون تومان از ابتکارات این بانک است که مردم می توانند از آن استفاده کنند.

وی در پایان گفت: این بانک در بسیاری از برنامه های فرهنگی حضور فعال دارد و حوزه فرهنگ یکی از اصلی ترین مباحثی است که مسئولان این بانک دغدغه کار در این حوزه را دارند.

IMG_6159

در پایان این نشست از خبرنگاران فعال در حوزه اقتصادی و بانکی تقدیر شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد