تاریخ درج خبر : 1394/05/26
کد خبر : ۵۱۵۴۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

راه اندازی مجدد ۲۴ واحد صنعتی تعطیل شده کهگیلویه و بویراحمد

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۴ واحد صنعتی تعطیل شده در این استان در یک سال اخیر راه اندازی مجدد و فعال شدند.

مهندس سهراب بنام در نشست مطبوعاتی خبرنگاران افزود: این ۲۴ واحد حدود ۱۶۶ نفر اشتغالزایی داشتند.

وی بیان کرد: در ابتدای سال گذشته 130 واحد صنعتی در شهرکهای صنعتی استان تعطیل بودند که با تلاشهای صورت گرفته این تعداد هم اکنون به ۱۰۶ واحد رسیده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۶۰ واحد در شهرکهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری و ۱۳۲واحد در دست ساخت است.

بنام تصریح کرد: کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش و همچنین ضعف در بازاریابی را از جمله مشکلات واحدهای تولیدی در این استان است.

وی ۹ با بیان اینکه ۸درصد واحدهای صنعتی این استان صنایع کوچک هستند که ۷۴درصد اشتغال استان را بر عهده دارند، ادامه داد: ۵۵درصد سرمایه گذاری در این استان نیز سهم صنایع کوچک است و سهم صنایع بزرگ ناچیز بوده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد رویکرد دولت تدبیر و امید را توجه و حمایت از صنایع کوچک عنوان و اظهارکرد: توجه به صنایع کوچک موجب تقویت صنعت و رشد اشتغال در استانهای کوچک خواهد شد.

بنام افزود: با توجه به اینکه صنایع کوچک نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارند و زمان کمتری برای بهره برداری از آنها نیاز است، ایجاد آنها مقرون به صرفه تر خواهد بود. اغلب این صنایع به منابع ریالی نیاز دارند و براین اساس در منابع ارزی صرفه جویی می شود.

وی عنوان کرد: سفر معاون برنامه ریزی و اقتصادی شرکت شهرکهای صنعتی به استان طی روزهای اتی صورت می گیرد که در این سفر چند طرح صنعتی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارخانه ظروف یک بار مصرف کاغذی با ۵۴ نفر اشتغال و ۷۱میلیارد ریال سرمایه گذاری از جمله این طرح هاست.

بنام تصریح کرد: کارخانه بازیافت پلاستیک با ظرفیت ۵۰۰ تن در سال و ۳۷ نفر اشتغال و با سرمایه گذاری ۲۴میلیارد ریال از دیگر طرح های است که افتتاح خواهد شد. همچنین در این سفر، ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی شماره سه یاسوج نیز با اعتبار ۱۶۰ میلیون تومان کلنگ زنی می شود.

همچنین محمد باقر فهیمی، یک صنعتگر کهگیلویه و بویراحمدی گفت: خرید تولیدات دیگر استانها جفایی بزرگ در حق صنعتگران این استان است.

وی با بیان اینکه فرهنگ مصرف محصولات تولیدی داخل استان هنوز نهادینه نشده است، بیان کرد: برخی دستگاههای اجرایی و اصناف کالاهای مورد نیاز خود را از دیگر استانها تامین می کنند و این موجب ضرر تولیدکنندگان بومی می شود.

فهیمی ضمن انتقاد از عملکرد برخی دستگاههای اجرایی استان اظهارکرد: ما به آسانی تحریم های غرب را دور زدیم اما زورمان به تحریم های درون استانی نمی رسد.

این صنعتگر کهگیلویه و بویراحمدی عنوان کرد: برای دیدن یک کارشناس در یک اداره باید دو روز از وقتمان را صرف کنیم این در حالی است که وقت یک صنعتگر از ارزش زیادی برخوردار است.

وی ضمن تقدیر از حمایت شرکت شهرکهای صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد از صنایع اضافه کرد: رفع مشکلات عرصه صنعت این استان نیازمند دلسوزی همه مسئولان است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد