تاریخ درج خبر : 1394/05/28
کد خبر : ۵۱۵۵۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
غریب واحدی پور

«عطر حضور دوباره سید باقر و حاج بهرام»

سایت استان: غریب واحدی پور

 نیمه آخر دهه شصت دانش آموز دبیرستان بودم که چون بسیاری از هم نسلانم عاشق سیاست و از هواداران دو آتشه جناح چپ آن روز شدم. ابتدا لیدر و البته کاندید اصلی جناح چپ در حوزه های کهگیلویه و گچساران انقلابی معروف حاج بهرام تاجگردون بود. هرگز فراموش نمی کنم که از مجلس سوم به بعد رد صلاحیت کاندید محبوب،ابطال انتخابات و این قبیل موضوعات بطور مرتب خوره روح و جانمان شده بود . تا آنجا که برای دوره های متمادی و علی رغم اتخاذ سیاست های مختلفی چون ائتلاف و اکتفا به حداقل ها در مواقع بازماندن کاندید اختصاصی از رقابت های انتخاباتی، افسون معجزه گر رقیب طبق معمول همیشه فرصت چشیدن طعم پیروزی را از ما سلب می کرد.
درنتیجه، هیچ گاه از یاد نبرده ام، هنگامی را که دوست ساده و کم سواد دوران کودکی ام روزی از روی سادگی و ترحم مرا صدا زد و گفت:”… فایده ای ندارد! چرا حاج بهرام راست ثبت نام نمی کند. تمام کسانی که چپ ثبت نام می کنند، رد می شوند! ”
بگذارم و بگذرم، زیرا اگر چه به سادگی آن دوست حسادت کردم. ولی حقیقت امر همان بود. حاج بهرام و سال های بعد سید باقر در استان کهگلویه و بویراحمد نه فقط نتوانستند راست ثبت نام کنند،بلکه چون خیلی ها استعداد آن را هم نداشتند که از منظر راست های با نفوذ بطرق مختلف حداقل خود را اصلاح طلب” خوش خیم “جلوه دهند.
فراتر اینکه، نخواستند به این هم فکر کنند که می شود در منطقه بنا به شرایط اصلاح طلب و در پایتخت محافظه کار ویا بالعکس بود.
بی شک هیچ گاه به ذهنشان خطور نکردکه چون برخی نوابغ صاحب نفوذ علی رغم مسئولیت کلان و گرفتاری های کار و زندگی به روش های متنوع طی سال های دوری از مشغله های سیاسی عنوانی آکادمیک مانند” مهندس” و یا “دکتر” برای خود دست و پا کنند،تا احیانا “اگر دوباره شانس رقابتی حاصل شد،پوسترهای تبلیغاتی آنها مزین به عناوین دانشگاهی باشد.
با این وجود بنظر می رسید که دیگر عطای حضور در مجلس را هم به لقایش بخشیدند و خانه نشینی را بر سیاست ترجیح دادند.
ولی گویا با گذر این همه سال و تغییرات شگرف در بسیاری از زمینه ها شرایط به گونه ای رقم خورده است که مردان تغییر خود بدون از هیچ تغییری به سادگی اقوام لر و ترک کهگلویه و بویراحمد و با همان عناوین سنتی پرجذبه حاجی و سید دهه های شصت و هفتاد بر آن شده اند که با امید راهیابی به مجلس دهم آهنگ آمدن کوک کرده و رقابت های انتخاباتی مجلس دهم در دیارمان را عطر و بویی ویژه ببخشند.
صدالبته اگراین مرتبه نیز چون دوره های گذشته به جرم “راست ثبت نام نکردن” تیغ رد صلاحیت مورد لطف قرارشان ندهد و زخم های کهنه هواداران مشتاق از نو سر باز نکند و دل نسل نو را هم ریش ریش نکند.
دین، انقلاب و میهن پاینده باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حرف منطقی گفت:

  همه بدانید که ما نیاز به سید باقر موسوی داریم تا وضعیت بدی که برای مردم سردسیر بوجود امده را بتواند جبران کند.امدن سید امیدی در بخش سردسیر بوجود اورده که اشک در چشمانمان جمع شده

 • سید مصطفی عبدالهی گفت:

  جناب مهندس واحد پور عزیز و صدیق هرچند سید باقر به خاطر مصلحت و منفعت حزبی ، در اوج دوران تصلاح طلبی، عدالت را معامله و قربانی نکرد و توسط اصلاح طلبان و بزرگان اصلاح طلبی بایکوت شد. و هزینه سنگینی سیاسی متحمل شد ولی قطعاً حضور ایشان جلوه دیگری به انتخابات استان می دهد.

 • علی احمدی گفت:

  سید و حاجی ها دورانشان تمام شد اصول گرایی و اصلاح طلبی دیگه بین مردم جایگاهی نداره مردم دارن کم کم از هر دو جدا میشن خسته شدن از درو غ های هر دو نمونه اونم انتخابات رئیس جمهوری بود که 15 میلیون اصلا رای ندادند خطر در کمینه بهوش باشید

 • بهزاد کاظمی گفت:

  و اما در پایان کلام جناب واحدی پور، ای کاش شورای نگهبان هم حاجی شما را تایید کند و هم سید ما را تا برای همه مشخص شود که تفاوت حاجی و امثال حاجی ها با سید و امثال سید ها در چیست و مردم چه چیزهایی را بخاطر خواهند سپرد؟
  و البته مردم گچساران هم میان اندیشه های مثلن استوار و انقلابی شما طرفداران حاجی و نوگرایی و سازندگی به قول شما غیر استوار،غلامرضای تاج گردون انتخاب خواهند کرد تا باز هم مشخص شود چقدر به نظر و انتخاب مردم احترام خواهید گذاشت و چقدر از این جوش و خروش با مدعای مردم براستی برای مردم و آبادانی و توسعه و سرافرازی همین مردم و همین سرزمین می باشد؟
  خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا ….

 • بهزاد کاظمی گفت:

  جنابواحدی پور در همان شور انقلابی قدیم هم دنیایی فاصله بود میان سید ما و حاجی شما و براستی که بین همین القاب سنتی هم چه فاصله معنایی عمیقی نهفته است؟ سید کجا و حاجی کجا؟ فرزند خدا کجا و خانه خدا کجا؟
  اما چرا با خودمان صادق نباشیم و واقعیات را نبینیم؟
  مردم گرمسیر از دست کارهای حاجی شما به جان آمده پناه آوردند به موحد تا جایی که تمام بزرگان از معرکه تصفیه های خونین آن سالهای کهگیلویه جان بدر برده حامی موحد شدند و البته بتی ساختند که خود را توان شکستنش نبود…
  اما مردم سردسیر در آرزوی سیدما و از دست پایداری ها و دلواپسان پناه آوردند به سایه هایی چون زارع شاید نسیم جانبخش سید را بدهد،البته که نداد

 • سجاد محبی فر گفت:

  البته اقای نویسنده خوب میدونه که حاج بهرام به این انتخابات نمیاد ، فقط میخواستند با این متن «ﻓﺮﺍﺗﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ، ﻧﺨﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻫﻢ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ
  ﺑﻨﺎ ﺑﻪ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺍﺻﻼﺡ ﻃﻠﺐ ﻭ ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﻣﺤﺎﻓﻈﻪ ﮐﺎﺭ ﻭﯾﺎ ﺑﺎﻟﻌﮑﺲ بود» ویا این جمله که « چون برخی نوابغ صاحب نفوذ برای خود عنوان دکتر دست و پا کنند » منظورشو برسونه. مدیونید اگه فکر کنید دکتر غلامرضا تاجگردون رو میگه. خخخخ

پربازديد