تاریخ درج خبر : 1394/05/28
کد خبر : ۵۱۵۵۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری اردوی تیم ملی کشتی نونهالان در سی سخت

مدیرتیم های پایه کشتی فرنگی کشور با تاکید براینکه خلاء کم تجربگی و دانش فنی در این رشته بویژه در رده های سنی نونهالان و پایه محسوس است، گفت: این مهم آینده کشتی ایران را با چالش مواجه خواهد کرد.

عبدالکریم کاکاحاجی روز سه شنبه در سی سخت افزود: وجود خلاء تکنیکی و ضعف فنی تیم های پایه حاکی از برخی کم توجهی ها در گذشته دارد که در این رده ها به طور جدی کار نشده است.
وی با بیان اینکه مربیان درگذشته بیشتر بر روی قدرت بدنی تیم های پایه تاکید می می کردند وکمتر به مسایل فنی و تکنیکی ورزشکار توجه می شد، افزود: امروزه با توجه به تغییر برخی قوانین کشتی این کمبود و خلاء به شدت احساس می شود.
کاکاحاجی تصریح کرد: البته هم اکنون نیز مسوولان، بزرگان و دلسوزان کشتی ایران و در راس رییس فدراسیون کشتی به خوبی متوجه این ایراد، کمبود و فقر محسوس در زمینه دانش فنی و تکنیک های روز ورزش کشتی کشور شده اند.
وی تصریح کرد: برگزاری اردوهای آمادگی در رده سنی نونهالان به دستور رییس فدراسیون یکی از راهکارهای برون رفت از این چالش و بلکه نقطه عطفی برای آینده کشتی کشور در رده جوانان و بزرگسالان است.
کاکاحاجی اظهار کرد: بدون شک برگزاری این اردوها که بر پایه شناسایی و تقویت استعدادها و ظرفیت های کشتی در رده سنی نونهالان و خردسالان در شهرها و مناطق مختلف کشور برنامه ریزی شده آینده پرامیدی را فراروی این رشته ورزشی قرار خواهد داد.
وی هدف از اجرای اردوی های آمادگی تیم ملی کشتی در سطح نونهالان را ایجاد پشتوانه برای جلوگیری از مشکلات آینده کشتی کشور دانست و افزود: مهمترین اصل در برگزاری این اردوها ارتقای سطح دانش فنی کشتی گیران است.
کاکاحاجی از وجود برخی بزرگان، مربیان و قهرمانان کشتی فرنگی کشور در این اردوها خبر داد و گفت: انتقال تجربیات و افزایش سطح دانش فنی کشتی گیران و آشنایی و آموزش مربیان به تیم ها و رده های پایه کشتی یکی از دستاوردهای مهم و مثبت در این زمینه است.
وی با تقدیر از مسوولان اجرایی و متولیان امور ورزش استان کهگیلویه وبویراحمد و شهرستان دنا، شرایط میزبانی برگزاری اردوی آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان را در شهر توریستی سی سخت خوب و مثبت ارزیابی کرد.
اردوی شش روزه آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان کشور از روز گذشته دوشنبه در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا آغاز شده است.
بیش از 80 ورزشکار اعم از کشتی گیران، مربیان و اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در این اردو شرکت دارند.
شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا در 35 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد