تاریخ درج خبر : 1394/05/28
کد خبر : ۵۱۵۵۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

رفع مشکلات 3 واحد بزرگ صنعتی کهگیلویه و بویراحمد

دومین کارگروه اصلی تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد و با حضور تمامی اعضا این کارگروه در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه در 11 کارگروه فرعی تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات 50 واحد صنعتی بررسی و در نهایت مشکلات برخی از این واحدها که در کارگروههای فرعی مرتفع نگردیده در جلسات اصلی به ریاست استاندار تعیین تکلیف می شوند.

IMG_1116
دیودیده گفت: خوشبختانه کهگیلویه و بویراحمد از استانهای پیشرو در امر برگزاری این کارگروه بوده و نتایج مطلوب و قابل قبولی در این خصوص به دست آمده است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این کارگروه با پیدا کردن راههای منطقی و هموار نمودن مسیر تولید، مشکلات واحدهای تولیدی را حل نموده و بانک ها و موسسات اقتصادی تسهیلات دهنده را نسبت به حمایت از بنگاههای اقتصادی واحدهای صنعتی ترغیب می نماید.
وی ابراز داشت: در سومین کارگروه اصلی تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات کارخانه های آب معدنی شهدگستر بندر، بویر صنعت و دنا صنعت که از واحدهای بزرگ صنعتی استان هستند مطرح و نسبت به مشکلات این واحدها که عمدتاً مشکل تامین سرمایه در گردش، تعیین تکلیف معوقات بانکی، استمهال و برق تصمیمات مثبت و قابل قبولی اخذ گردید.
در ادامه استاندار کهگیلویه وبویراحمد به توجه دولت به رفع موانع تولید و شتاب بخشی چرخه تولید واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: تقسیط کردن بدهی، دادن دوره تنفس و بخشودگی سود بانکی معوقات واحدهای تولیدی بیانگیر تلاش دولت به تولید و از مزایای تشکل کارگروه رفع موانع تولید است.

سید موسی خادمی قانون رفع موانع تولید را یکی از اقدامات خوب دولت در حل مشکلات تولیدی و اقتصادی دانست و اظهار کرد: از ظرفیت این قانون برای رفع کامل موانع پیش‌ روی بخش تولید استفاده شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تأکید بر رفع مشکلات بخش تولید استان افزود: بخشی از مشکلات کنونی به دلیل سوء‌ مدیریت ‌ها است.
وی تصریح کرد: برخی از واحد های تولیدی استان فعال هستند اما با مشکلاتی مواجه هستند که ضروری است این مشکلات بررسی و نسبت به رفع آن اقدامات لازم صورت گیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تشکیل کارگروه و همایش استفاده از ظرفیت قانون رفع موانع تولید شد و گفت: در این همایش چگونگی استفاده از ظرفیت این قانون برای رفع مشکلات و موانع بخش تولید استان بررسی می‌شود.
خادمی خاطرنشان کرد: این کارگروه و همایش شهریورماه سال جاری با هدف رفع موانع تولید و پیشرفت واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد