تاریخ درج خبر : 1394/05/28
کد خبر : ۵۱۵۵۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تحصیل ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه علمی – کاربردی استان

رئیس دانشگاه علمی-کاربردی کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری آخرین وضعیت آموزشی و برنامه های توسعه ای این دانشگاه را تشریح نمود و از فعال بودن ۱۱مرکز علمی کاربردی در استان و ارائه خدمات آموزشی به ۱۰ هزار دانشجو خبر داد.

در این نشست خبری که عصر امروز (سه شنبه) در ساختمان مرکزی دانشگاه علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، دکتر عباس ظریفی اظهار داشت: در سه شهر یاسوج، گچساران و دهدشت دانشگاه علمی و کاربردی فعال است که در قالب ۱۳ مرکز علمی ـ کاربردی  ارائه خدمت می دهتد که از این تعداد ۱۱ مرکز فعال و دو مرکز دیگر غیرفعال هستند.

کاربرد4

وی یادآور شد: ۴ مورد از این مراکز در قالب هیئت مؤسس اداره می شوند، یک مرکز نیز به صورت خصوصی وبقیه مراکز تحت حمایت دستگاه های اجرایی هستند.

دانشگاه علمی – کاربردی متناسب با نیاز منطقه دانشجو می پذیرد

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه دانشگاه علمی ـ کاربردی متناسب با نیازهای منطقه در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد، اضافه کرد: تمامی نهادها و سازمان‌های دولتی در صورتی که استاندارد و شرایط لازم را داشته باشند می‌تواند مرکز تاسیس کنند.

وی به راه اندازی مرکز علمی کاربردی میراث فرهنگی استان اشاره نمود و  گفت: این مرکز، با توجه به مصوبات شورای گسترش وزارت علوم مجوز فعالیت دریافت نموده و در سه رشته در مقطع کاردانی از مهرماه سال جاری دانشجو پذیرش می کند.

۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه علمی – کاربردی استان

ظریفی عنوان کرد: بالغ بر ۱۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه علمی- کاربردی استان در در دو مقطع کاردانی و کارشناسی که تحت عناوین کاردانی فنی،کاردانی حرفه ای،کارشناسی مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای تعریف شده اند،مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به سیاست دانشگاه علمی-کاربردی مبنی بر افزایش سطح کیفی این مراکز، اظهار داشت: اگرچه دانشگاه های علمی- کاربردی سطح استان تنها در دو مقطع کاردانی و کارشناسی است ولی تمام تلاش مراکز در راستای توسعه مهارت برای ایجاد شغل در استان است.

وی با بیان اینکه  راه اندازی مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری در دانشگاه  های علمی کاربردی دلیلی بر بالا بودن سطح کیفی  خدمات آموزشی نیست، تاکید نمود: تا زمانی که مراکز ما در سطح استان پتانسیل های لازم برای ارائه خدمات در مقاطع بالاتر از کارشناسی را نداشته باشند، در مقاطع ذکر شده دانشجو نمی پذیریم.

کاربرد2

رئیس دانشگاه علمی – کاربردی استان با اشاره به رشد علمی  کشورمان در دو دهه اخیر با چشم گیر خواندن آن اظهار نمود: بر خلاف دانشگاه هایی که تنها در حوزه آموزش فعالیت می کنند، دانشگاه علمی – کاربردی با شناسایی پتانسیل ها و نیاز های جامعه و با محوریت توسعه ی مهارت ها سعی در تربیت دانشجو در حوزه  های مورد نیاز جامه دارد.

عدم انطباق فارغ التحصیلان با فرصت های شغلی مشکل جدی امروز جامعه

وی عدم انطباق فارغ التحصیلان با فرصت های شغلی را از مشکلات عمده جامعه ی عنوان نمود و اظهار داشت: عدم توجه به نیازها و فرصت های شغلی در جامعه و تربیت دانشجو در حوزه های غیر لازم نتیجه ای جز فاصله گرفتن جامعه از دانشگاه ها در بر نخواهد داشت.

وی با اشاره به نظارت  این دانشگاه بر مراکز علمی – کاربردی دانشگاهی استان گفت: هر واحد در رشته هایی متناسب با حوزه فعالیت خود دانشجو می پذیرد و دانشگاه نیز در طول مدت فعالیت مراکز، سطح کیفی کارگاه های آموزشی و تدریس اساتید را از طریق مصاحبه با دانشجویان ارزیابی می کند.

دکتر ظریفی مهلت ثبت نام دانشگاه علمی- کاربردی در دوره کاردانی را تا ۲۹ مرداد ماه اعلام کرد و گفت: تعداد کد رشته ها در این مقطع ۹۰ مورد است.

وی ادامه داد: زمان ثبت نام دوره های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی-کاربردی با ۳۰ کد رشته نیز بعد از اتمام دوره ثبت نام مقطع کاردانی اعلام خواهد شد.

دکتر ظریفی با بیان اینکه تاکنون اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تأسیس مراکز علمی-کاربردی اقدام نموده اند، گفت: تمام سازمان های دولتی و نهاد ها، چنانچه شرایط و استاندارد های لازم را داشته باشند می توانند نسبت به تأسیس مراکز علمی-کاربردی اقدام نمایند.

منبع: سلام دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد