تاریخ درج خبر : 1394/05/28
کد خبر : ۵۱۵۶۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

بهره برداری از نخستین کارخانه صنعتی بازیافتی از ضایعات پلیمری در استان

کارخانه بازیافتی از ضایعات پلیمری که روزانه 8تن و سالانه 3000تن مواد پلاستیکی بازیافت می شود مورد بهره برداری قرار گرفت.

2
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی ا داره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، عطا پورشیرزاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمددرحاشیه این افتتاحیه در این خصوص گفت :باتوجه به اینکه زباله های پلاستیکی جزمحدود زباله هایی هستند که آثار زیان بارو ومخرب آنهابر محیط زیست درازمدت وآثار این زباله ها به خوبی برچهره طبیعت خود نمایی می کند افزود: این اداره کل با کلیه متقاضیان این صنعت همکاری های لازم را دراین زمینه دارد .
سهراب بنام، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: اعتبار اولیه این طرح 24 میلیارد ریال است که 14 میلیارد ریال از این اعتبار سهم آورده شرکت و مابقی تسهیلات بانکی بوده است.
وی افزود: میزان اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم این طرح بیش از 40 نفر و با ظرفیت تولید اسمی 3000 تن در سال است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به توجه مسئولان استانی به شرکت های خصوصی در راستای سرمایه گذاری اضافه کرد: حمایت دولت از تولید و اشتغال در استانهای کمتر توسعه یافته نقش مهمی در توسعه روز افزون بخش خصوصی در استانهای محروم دارد.
گفتنی ست بابهره برداری از این کارخانه روزانه 8تن و سالانه 3000تن مواد پلاستیکی بازیافت و ازچرخه طبیعت خارج می شوند.
درحاشیه این دیدار معاونین استانداری ، مدیر کل محیط زیست و جمعی از مدیران ارشد استانی به مناسبت 26مرداد روز حمایت از صنایع کوچک از کارخانه الکل سازی بازدید و از نزدیک مشکلات و معضلات این بخش را مورد بررسی قرار دادند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد