تاریخ درج خبر : 1394/05/29
کد خبر : ۵۱۵۶۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار های عجیب برای کهگیلویه و بویراحمد

شاید برای جوانان و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد هیچ دغدغه ای مهم تر از اشتغال و توسعه زیر ساخت های شهری نباشد که باید اذعان کرد تا کنون موفقیت چشم گیری عاید آنها نشده است.

نماینده های استان در وضعیتی به مجلس رفتند که اشتغال و بهبود و توسعه زیر ساخت های شهری و فرهنگی را سرلوحه کار و شعار انتخاباتی خود می دانستند اما پس از گذشت چند سال از آن روزهای داغ انتخابات عایدی مردم بسیار متفاوت تر از وعده های داده شده بود.

بر اساس آمارهای منتشره از مرکز آمار ایران، استان کهگیلویه و بویراحمد به مراتب بدتر از گذشته همچنان بالاترین نرخ بیکاری در کشور را دارد که شایسته استانی با این همه قابلیت محیطی و انسانی نبوده و نیست.

index2262

متاسفانه عملکرد نمایندگان استان بیشتر از آنکه جنبه همکاری و کمک برای توسعه و همدلی در استان باشد به سمت و سویی رفته که بذر نفاق و جدایی طوایف و مناطق مختلف استان را به همراه داشته است.

شاید تا چند وقت پیش یک کهگیلویه و بویراحمدی خود را صرفاً یاسوجی، باشتی و یا دهدشتی ومنطقه سردسیر و گرمسیر و غیره نمی دانست و احساس حسادت به هم استانی از بخش و منطقه دیگر اینگونه در وجودش موج نمی زد و آیا این بود خواسته مردم از نمایندگانشان؟!

متاسفانه در این دوره به خصوص در چیدمان نیروها هم در رده مدیران و هم رده های پایین تر بعضا جنجال ها و رقابت های شدیدی بین نمایندگان استان صورت می گرفت که گویی مشکلات استان حل شده و فقط تنها اقدام مهم و حیاتی برای استان تعویض فلان مدیرکل آنهم صرفا با شاخصه فلان منطقه ای بودن می باشد و بس!

در زمینه فرهنگی نیز استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان ضعف هایی دارد که بهتر بود به جای پرداختن صرف به بحث های سیاسی و سیاسی کاری های بیشمار به آنها پرداخته می شد که الان شاهد قرار گیری نام استا در میان ۵ استان خشن کشور نباشیم که خود درد و ضعفی بزرگ برای استانی با ادعای تاریخی کهن و پر افتخار را در کارنامه خود دارد.

خشن ترین ﺍﺳﺘﺎﻥﻫﺎﯼ ایران + ﺁﻣﺎﺭ

ﺁﻣﺎﺭ ﻣﻌﺎﻳﻨﺎﺕ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﻧﺰﺍﻉ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺭ ۱۰ ﻣﺎﻩ ﻧﺨﺴﺖ ﺳﺎﻝ ۱۳۹۳ ﺑﻪ ﺗﺮﺗﯿﺐ ” ﺍﺯ ﺑﯿﺶﺗﺮﯾﻦ ﺑﻪ ﮐﻢﺗﺮﯾﻦ :”
ﺭﺩﻩ ﺍﺳﺘﺎﻥ
۱ ﭼﻬﺎﺭﻣﺤﺎﻝ ﻭ ﺑﺨﺘﯿﺎﺭﯼ
۲ ﺍﺭﺩﺑﯿﻞ
۳ ﮐﻬﮕﯿﻠﻮﯾﻪ ﻭ ﺑﻮﯾﺮ ﺍﺣﻤﺪ
۴ ﺍﻟﺒﺮﺯ
۵ ﺯﻧﺠﺎﻥ
۶ و……..
هرچند نمیتوان منکر اقدامات خوب نمایندگان و مسئولان محترم برای استان بود، اما این اقدامات با توجه به وسعت مشکلات استان گره گشای خوبی برای اشتغال و زیرساخت هاو حتی فرهنگ استان نبوده است و هنوز تا نرم های کشور فاصله بسیار زیادی داریم.

جا دارد نمایندگان و مسئولان استان فارغ از سیاسی کاری و تک بعدی بودن نگاهی فرا منطقه ای و شایسته به همه جوانان و مردم استان داشته باشند و تلاششان برای رفع مشکلات استان باشد نه یک شهرستان بخش خاص چرا که اینگونه تک بعدی نگری ها بر نگرش افراد به همدیگر و دلبستگی و همدلی که باید برای توسعه و پیشرفت در کار باشد همانگونه که شاهدیم لطمه های جبران ناپذیری وارد می کند و از طرفی کاملا مغایر با فرامین رهبری مبنی بر همدلی و همزبانی می باشد.

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد