تاریخ درج خبر : 1394/05/30
کد خبر : ۵۱۵۷۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

دانشگاه‌ پیام‌نور استان در دستان جبهه پایداری

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد گفت: بدنه دانشگاه پیام‌نور استان کهگیلویه و بویراحمد را جبهه پایداری تشکیل داده و قطعاً کارشکنی‌ها در مدیریت‌های فعلی ایجاد می‌شود.
سیدعلی سراج دیروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه متأسفانه برخی از حاشیه‌سازی‌ها سرچشمه دعواهای سیاسی و رنگ و بوی قومی و قبیله‌ای دارد، مانع کار مدیران بومی این استان می‌شود، اظهار کرد: روسای قبلی دانشگاه‌ پیام‌نور خدمات زیادی در طول مسئولیت خود شده‌اند و متأسفانه با حاشیه‌های زیادی همراه شدند.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه حضرتعالی در لحظات آخر مسئولیت دانشگاه پیام‌نور را به دست گرفت و آیا نمایندگان دخالتی نمی‌کنند و یا با مشکلاتی سد راه شما به وجود نمی‌آید، تصریح کرد: شاکله اصلی دانشگاه پیام‌نور استان کهگیلویه و بویراحمد را جبهه پایداری تشکیل داده است و قطعاً در مقابل تفکر فکری آنها افراد کمی که حامی دولت هستند راه به جایی نمی‌برند.
رئیس دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه قطعاً با این وضعیت کارشکنی‌های نیز وجود دارد، افزود: از ظرفیت همه نیروها از هر جناحی برای پیشبرد اهداف دانشگاه بهره می‌برم و البته با کسانی که بخواهند کارشکنی و احیاناً بخواهند حاشیه سازی کنند، کنار نمی‌آیم.
سراج تاکید کرد: آنها با کارشنکی اجازه برخی از کارها را ندادند.
تعطیلی پروژه‌های آموزشی پیام‌نور
سید علی سراج در بخش دیگری از سخنان خود خبرنگاران را مصداق واقعی آزادی و مردم سالاری خواند و اظهار کرد: امانت‌داری، صداقت و اهمیت به مشکلات مردم از ویژگی‌ها و خصوصیات اصحاب رسانه است که نقش مهمی در رفع مشکلات جامعه خصوصاً جامعه دانشگاهی دارند.
رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور استان با داشتن ۱۵ هزار دانشجو بیشترین تعداد دانشجو را در اختیار دارد، از توسعه بی‌رویه مراکز دانشگاهی در شهرستان‌ها و بخش‌های استان انتقاد کرد و گفت: رشد بی‌رویه مراکز دانشگاهی موجب مشکلاتی از جمله ضعف در سرانه فضای آموزشی شده است.
وی در ادامه تعطیلی پروژه‌های آموزشی را یکی دیگر از مشکلات این دانشگاه دانست و افزود: مراکز دانشگاه پیام نور در شهرستان‌های استان با پیشرفت بالای ۹۰ درصد متوقف شده‌اند و برخی از مراکز ما در ساختمان‌های آموزش و پرورش قرار دارند.
این مسئول به راه‌اندازی تحصیلات تکمیلی در سه رشته ادبیات فارسی، شیمی و روانشناسی خبر داد و یادآور شد: دانشگاه پیام نور واحد گچساران در رشته‌های شیمی و ادبیات فارسی و دانشگاه پیام نور یاسوج در رشته روانشناسی برای سال تحصیلی جدید دانشجو می‌پذیرند، ضمن اینکه در تلاش برای اخذ مجوز پنج رشته تحصیلات تکمیلی هستیم.
۱۷۰ میلیونی که برگشت خورد
سراج در ادامه سخنان خود به اعتبارات این دانشگاه اشاره کرد و گفت: اعتبارات دانشگاه پیام نور در سال جاری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که تاکنون این مبلغ اختصاص داده نشده است.
رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد با بیان کمبود هزینه جاری این دانشگاه، عنوان کرد: دانشگاه پیام نور استان با مشکلات عدیده مالی دست و پنجه نرم می‌کند که همین موضوع موجب لغو دو کنگره ملی در این دانشگاه شد.
وی تصریح کرد: قرار بود کنگره ملی آیت‌الله ملک‌حسینی و کنگره عفاف و حجاب در اقوام ایرانی در این دانشگاه برگزار شود و حتی مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان برای این دو کنگره اختصاص داده شد اما به دلیل بی‌برنامگی و به تعویق افتادن چند باره برگزاری، اعتبارات این دو کنگره برگشت داده شد و برگزاری آنها نیز لغو شد و حتی قرار است این دو کنگره به استان فارس داده شود.
این مسئول از ضعف برنامه‌های فرهنگی در این دانشگاه انتقاد کرد و افزود: ضعف برنامه‌های فرهنگی در این دانشگاه مشهود بوده که ضروری است به این بخش توجه خاصی شود.
احتمال تعطیلی برخی مراکز دانشگاه پیام نور در کهگیلویه و بویراحمد
محمد علی سراج گفت: هم اکنون مراکزی همچون سی سخت، مارگون، چرام و لنده ساختمان ندارند.
وی بیان کرد: برخی از این مراکز در ساختمانهای دیگر نهادها ساکن هستند اما اکنون این نهادها اعلام کردن که باید یا ساختمانها تخلیه شوند و یا هم اجاره پرداخت نمایند.
سراج اظهار داشت: اگر مشکل فضای فیزیکی این مراکز رفع نشود مجبور به تعطیلی و یا تجمیع این مراکز هستیم.
عقب ماندگی دانشگاه در آموزش الکترونیکی
وی اعتبارات عمرانی این دانشگاه را ناکافی دانست و گفت: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به این دانشگاه اختصاص یافته که هنوز تخصیص نیافته است.
سراج بیان کرد: بسیاری از پروژه های عمرانی این دانشگاه هم اکنون تعطیل شده اند.
رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد همچنین به عقب ماندگی این دانشگاه در آموزش الکترونیکی و مجازی اشاره کرد و گفت: استفاده از تکنولوژی های جدید در آموزش یکی از برنامه های این دانشگاه است.
سراج اظهار داشت: با این حال از نظر امکانات و تجهیزات، با کمبودهای زیادی مواجه هستیم.
وی همچنین گفت: هرم هیئت علمی و کارمند در این دانشگاه تکمیل نیست.
وی افزود: برخی بدون تخصص به این دانشگاه وارد شدند و این در حالی است که در برخی پست ها نیروی متخصص نداریم.
دانشگاه؛ سرویس ایاب و ذهاب ندارد
سراج از مشکلات ایاب و ذهاب دانشجویان در این دانشگاه گلایه کرد و گفت: هم اکنون ۱۴۰ ملیون تومان به سازمان اتوبوسرانی بدهکار هستیم.
رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد افزود: فاصله این دانشگاه تا مرکز شهر یاسوج زیاد بوده و این دانشگاه فاقد سرویس ایاب و ذهاب است و نگرانیها برای اول مهر و بازگشایی دانشگاه وجود دارد.
وی همچنین از راه اندازی تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه خبرداد و گفت: در سه رشته ادبیات فارسی، شیمی و روانشناسی دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرفته می شود.

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    خداخیرت بده دکتر جان واقا داری از عمق وجود تلاش میکنه برا دانشگاه

پربازديد