تاریخ درج خبر : 1392/05/14
کد خبر : ۵۱۵۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کمبود شدید پزشک در مراکز پزشکی قانونی استان

سایت استان: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با کمبود شدید پزشک در مراکز پزشکی قانونی این استان مواجهیم.

دکتر کامروز امینی بعدازظهر یکشنبه، 13 مرداد ماه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: علاوه بر کمبود پزشک، اقبال پزشکان به همکاری با این مجموعه به دلیل سختی فوق العاده کار و پایین بودن مزایا و دستمزد بسیار کم و در حد صفر است.

وی اظهارکرد: در برخی موارد نیز نیروهای فعلی این مجموعه به دلیلی این مشکلات از پزشکی قانونی می روند که این مسأله مشکلات این مرکز را بحرانی کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب که راهکارهای قانونی برای جذب و افزایش نیرو در پزشک قانونی بی نتیجه مانده است، خاطرنشان کرد: با وجود پیگیریهای مکرر هنوز در زمینه تامین نیروی پزشک به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکرده ایم و بکارگیری نیروی جدید در سطح جدید نیز به کلی متوقف شده است.

امینی بیان کرد: کمبود پزشک در مراکز پزشکی قانونی شهرستانها منجر به نارضایتی مردم و مسوولان شده است.

وی ادامه داد: در دو شهر دهدشت و گچساران که نمایندگی پزشکی قانونی وجود دارد تنها یک پزشک مشغول به فعالیت است که با توجه به حجم کار و بالا بودن ارباب رجوع در تمام ساعات شبانه روز، با مشکلات زیادی مواجه شده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این استان دارای هفت شهرستان دارای محاکم قضایی است اما تنها در سه شهرستان اداره پزشکی قانونی مستقر شده است.

امینی اضافه کرد: نبود مراکز پزشکی قانونی در شهرستانهای چرام، بهمئی، دنا و باشت، مشکلات عدیده ای برای مردم این مناطق ایجاد کرده است.

وی گفت: مردم این مناطق برای انجام امور مربوط به پزشکی قانونی از جمله گواهی صدمات ناشی از حوادث و نزاع، صدور جواز دفن و غیره، مجبور به سفر به سایر شهرستانهای همجوار هستند که این مسأله مشکلات زیادی را برای آنان ایجاد و هزینه های زیادی بر آنان تحمیل می کند.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد همچنین کمبود ابزار و تجهیزات و اماکن تخصصی از جمله سالن تشریح را از دیگر مشکلات این مرکز عنوان کرد.

*** افزایش 35 درصدی تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد

امینی افزود: تصادفات منجر به فوت این استان در چهار ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 35درصدی داشته اند. از ابتدای سالجاری تاکنون 65 نفر در تصادفات جاده ای این استان کشته شده اند که 47 نفر مرد و 18 نفر زن بودند.

وی اظهار کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان فوتی های ناشی از تصادف 48 نفر شامل 34 مرد و 14 زن بود.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشترین کشته شدگان ناشی از تصادف در استان در شهرستان بویراحمد با 45 مورد و شهرستانهای کهگیلویه با 15و گچساران با هشت مورد بوده اند. 53 نفر ازفوت شدگان سوانح تصادف در جاده های برون شهری و روستایی و 11 مورد در مسیرهای درون شهری بوده اند و یک مورد نیز نامعلوم گزارش شده است.

امینی تصریح کرد: تنها در دو حادثه رانندگی در محورهای “چرام به دهدشت” و” دشت روم به یاسوج” 10 نفر جان خود را از دست دادند.

وی تعداد مصدومین سوانح و تصادفات استان را در چهار ماه سالجاری یک هزار و 267 نفر عنوان و بیان کرد: از این تعداد 882 نفر مرد و 285 نفر زن بودند. آمار مجروحین تصادفات در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بسیبار کمی داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در سال گذشته بیش از 25هزار پرونده توسط پزشکان پزشکی قانونی استان مورد بررسی قرار گرفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد