تاریخ درج خبر : 1394/05/30
کد خبر : ۵۱۵۸۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
دهبانی پور خبر داد

آغاز به کار چهارمین جشنواره فرهنگ رضوی در یاسوج

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: چهار مین جشنواره ملی آیین های نمایشی، پرده خوانی و نقالی در فرهنگ رضوی در یاسوج آغاز شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رضا دهبانی پور افزود: در این جشنواره هشت گروه از استانهای کرمانشاه، بوشهر، همدان، خراسان رضوی، هرمزگان،مازندران و گیلان حضور دارند که تا پایان جشنواره به اجرای آیین های استان خود در فرهنگ رضوی می پردازند.
وی بیان اینکه نمایش این گروه ها از چهارشنبه شب آغاز شد،تصریح کرد: بیش از ۲۷ اثر نمایشی به دبیر خانه این جشنواره ارسال شد، که هشت اثر به مرحله پایانی جشنواره راه یافتند.
دهبانی پور اظهار کرد: هر یک از گرو های شرکت کننده تا پایان جشنواره برنامه های نمایشی را در چهار نقطه از شهر یاسوج اجرا می کنند.
وی عنوان کرد:نمایش کاسه گردان باد از استان همدان، نمایش هشتمین منزل از استان بوشهر، نمایش راز صندوقچه بی بی از استان هرمزگان، نمایش کرب و کرنا از استان گیلان،نمایش به سوی امید از استان کردستان، نمایش نذر موی سر از استان کرمانشاه و نمایش نوای رضا از استان مازندران و دو اثر در بخش پرده خوانی در این جشنواره به نمایش در می آیند.
چهارمین جشنواره ملی آیین های نمایشی، پرده خوانی و نقالی تا پایان روز ۳۱ مرداد در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد