تاریخ درج خبر : 1394/05/29
کد خبر : ۵۱۵۸۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزیدگان جشنواره شعر رضوی معرفی شدند

8نفر برتر جشنواره شعر رضوی در شهرستان بهمئی مشخص شدند.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی فرمانداری بهمئی، فرماندار بهمئی با اشاره به اینکه ، امروز این فرهنگ در تمام کشور گسترش پیدا کرده است که همه ساله شاعران و ارادتمندان به امام هشتم حرف دل خود را برای دیگران بیان کنند گفت : یکی را راه‌های گسترش فرهنگ رضوی و آشنایی نسل جوان با زندگی امام رضا (ع) و ابراز محبت و علاقه به ایشان برگزاری همین جشنواره‌ها است که با جدیت اداره ارشاد همه ساله شاهد برگزاری این مهم در کشور هستیم.

DSC08077

« سلطانعلی رحمانی» با بیان اینکه ، برگزاری جشنواره شعر رضوی از چند نکته حائز اهمیت است و به جهت تأثیری که هنر والای شعر در جذب مخاطب دارد در عرصه انتقال مفاهیم و ارزش‌ها یکی از پرجاذبه‌ترین شیوه‌ها از طریق شعر است که در بین تمام اقشار مختلف مردم رسوخ می‌کند و ماندگار است.
« وی » همچنین گفت : تمام شاعرانی که در زمینه شعر ارزشی و دینی گام بر می‌دارند از مروجان فرهنگ و سیره معصومین (ع) هستند که ضمن گسترش این فرهنگ از سیره آنان در برابر تهاجمات دشمنان نیز حراست می‌کنند و نمی‌گذارند به میراث گران‌بها و با ارزش معصومین توسط دشمنان خدشه‌ای وارد شود.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بهمئی از معرفی شاعران برتر چهارمین جشنواره استانی “شعر آئینی-محلی رضوی” در این شهرستان خبر داد.
« رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بهمئی » در آیین برگزاری جشنواره “شعر آئینی-محلی رضوی” که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بهمئی برگزار شد با بیان این که اشعار این جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت احمد بن موسی، شاهچراغ(ع) و حضرت بی بی حکیمه خاتون (س) بود، گفت : بیش از 63 اثر گویشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد ه بود.
« آقای درخشان » با اشاره به اینکه ، هیئت داوران با انجام کار دقیق و کارشناسی شده آثار رسیده را به نحو مطلوب داوری کردند افزود : آقایان طهماسب نوائیان، عرفان آروئی و مرتضی خلیلی از گچساران ،ساجده کردونی ، احیاء پیاده، زیبا شکیبا زاده و معصومه جاودانیان از شهرستان بهمئی و روح الله رستاد از دهدشت به عنوان نفرات برگزیده این جشنواره معرفی شدند.
گفتنی است مراسم پایانی و اختتامیه جشنواره های رضوی 31 مردادماه در یاسوج برگزار و از نفرات برتر تجلیل می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد