تاریخ درج خبر : 1394/06/01
کد خبر : ۵۱۵۸۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایشگاه سراسری صنایع دستی یاسوج عامل معرفی کهگیلویه و بویراحمد است

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی در یاسوج عاملی مهم برای معرفی روزافزون توانمندی های این استان است.

غلام محمد زارعی روز جمعه در بازدید از نخستین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی در یاسوج افزود: برپایی این نمایشگاه مهم علاوه بر تبادل تجارب و تمرکز ظرفیت های کشور در حوزه صنایع دستی نشانه تحرک و پویایی مدیریت جدید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است.
وی بیان کرد: در دو سال گذشته باتلاش مدیران میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد حوزه های زیر پوشش این اداره کل دچار تحرک و نشاط شده به طوری که از ابتدای امسال تاکنون یاسوج میزبان دو رویداد مهم فرهنگی بوده است.
زارعی از جشنواره ملی کوچ عشایر و نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی به عنوان دو رویداد مهم فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد در طول پنج ماه اخیر یاد کرد.
وی اظهار کرد: هر دو رویداد فرهنگی در بالاترین سطح کمی و کیفی برگزار شد و این امر معطوف شدن بیش از پیش نگاه های ملی به کهگیلویه و بویراحمد را به دنبال داشت.
زارعی عنوان کرد: سیاستگذاری انجام شده در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در دو سال گذشته موجب شده که ظرفیت های این استان در بخش های مختلف از جمله گردشگری و صنایع دستی آشکارتر شود.
وی ابراز داشت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی یاسوج دستاوردهایی ارزنده داست و به همین دلیل باید چنین روندی با جدیت تداوم یافته و برپایی اینگونه نمایشگاه ها در دستور کار باشد.
زارعی افزود: این نمایشگاه کلکسیونی از توانمندی ها و هنرهای اقوام مختلف کشور است که همگی در یک مکان جمع شده و در معرض دید عموم قرار گرفته اند.
نخستین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی عصر دوشنبه 26 مرداد 94 با حضور شماری از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی 25 استان کشور در پارک مهرورزی یاسوج گشایش یافت.
این نمایشگاه به مدت شش روز و تا 31 مرداد 94 آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود و 140 غرفه به همراه هشت سیاه چادر عشایری نیز در آن وجود دارد.
مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه شامل معرفی صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد و کشور، شناساندن هنرمندان صنایع دستی استان، فروش، توسعه، رونق و احیای صنایع دستی استان و ایجاد انگیزه بین هنرمندان صنایع دستی استان است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد