تاریخ درج خبر : 1394/06/01
کد خبر : ۵۱۵۹۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایشگاه صنایع دستی یاسوج قابلیت برگزاری در هر سال را دارد

مشاور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی یاسوج قابلیت و توانمندی برگزاری در هر سال را دارد.

امید شیوا در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی در یاسوج افزود: با توجه به بافت کهگیلویه و بویراحمد و ظرفیت های بی بدیل این استان در حوزه عشایر و صنایع دستی باید این نمایشگاه همه سال گسترده تر و باشکوه تر از قبل برگزار شود.
وی بیان کرد: برگزاری مستمر این نمایشگاه موجب ایجاد انگیزه بین تولیدکنندگان صنایع دستی و هنرهای سنتی کهگیلویه و بویراحمد و رونق اقتصادی در زندگی روستایی و عشایری مردم این استان خواهد شد.
شیوا اظهار کرد: نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی یاسوج در بالاترین سطح کیفی برگزار شد.
وی عنوان کرد: این امر بیانگر توانایی مسوولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری برنامه های ملی است.
شیوا تولید کیف گلیمی را جزو مهمترین اقدامات اثربخش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در زمینه برندسازی اعلام کرد.
وی ابراز داشت: باید در نوع طراحی این کیف گلیمی توجه ویژه ای شود تا بتوان شرایط صادرات آن به خارج از کشور را در اسرع وقت فراهم کرد.
شیوا افزود: اردیبهشت 95 اجلاس سران کشورهای آسیا و اقیانوسیه عضو شورای جهانی صنایع دستی در تبریز برگزار می شود و کیف گلیمی کهگیلویه و بویراحمد نیز قابلیت نمایش در این اجلاس را خواهد داشت.
نخستین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی عصر دوشنبه 26 مرداد 94 با حضور شماری از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی 25 استان کشور در پارک مهرورزی یاسوج گشایش یافت.
این نمایشگاه به مدت شش روز و تا عصر شنبه 31 مرداد 94 آماده بازدید علاقه مندان بود و 140 غرفه به همراه هشت سیاه چادر عشایری نیز در آن وجود داشت.
مهمترین اهداف برپایی این نمایشگاه شامل معرفی صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد و کشور، شناساندن هنرمندان صنایع دستی استان، فروش، توسعه، رونق و احیای صنایع دستی استان و ایجاد انگیزه بین هنرمندان صنایع دستی استان است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد