تاریخ درج خبر : 1394/06/02
کد خبر : ۵۱۵۹۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تجلیل از برگزیدگان جشنواره‌های رضوی کهگیلویه وبویراحمد/ تصاویر

همزمان با دهه کرامت آیین اختتامیه جشنواره های هشت گانه رضوی کهگیلویه و بویراحمد و جشنواره ملی آیین های نمایشی رضوی با معرفی ۶۰ هنرمند برگزیده برگزار شد.
این آیین با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون سیاسی و امنیتی استاندار رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان جمعی از مدیران استانی در یاسوج برگزار شد.

IMG_6438

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حاشیه این جشنواره گفت: هشت شهرستان استان طی روزهای اخیر میزبان هشت جشنواره استانی رضوی بودند.

رضا دهبانی پور افزود: مهمترین این جشنواره ها جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی بود که با حضور هفت گروه نمایشی و یک نقال در یاسوج برگزار شد.

وی بیان کرد: هنرمندانی از همدان، بوشهر، هرمزگان، آستانه اشرفیه، کردستان، کرمانشاه، مازندران و مشهد در این جشنواره به رقابت پرداختند.

دهبانی پور افزود: هشت نمایش آیینی به نام های «به سوی امید»، «کرب و کرنا»، «کاسه گردان»، «نذر موی سر»، «هشتمین منزل»، «راز صندوقچه بی بی»، «نوای رضا» و «نقالی» در این جشنواره اجرا شدند.

وی بیان داشت: نخستین جشنواره استانی «عکس زیارت رضوی» در شهرستان لنده، جشنواره استانی «داستان ۵۵ کلمه ای رضوی» در شهرستان گچساران، جشنواره استانی «هنرهای تجسمی دعای باران» در شهرستان دنا، جشنواره استانی «حدیث سلسله الذهب رضوی» در شهرستان باشت، جشنواره استانی «طراحی پوستر حجاب و عفاف در فرهنگ رضوی» در شهرستان بویراحمد، جشنواره استانی «شعر آئینی محلی رضوی» در شهرستان بهمئی، جشنواره شعر «فارسی رضوی» در شهرستان کهگیلویه و جشنواره استانی «پیامک ادبی رضوی» در شهرستان چرام برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و تبیین فرهنگ رضوی در جامعه عنوان کرد و گفت: جشنواره های رضوی نقش مهمی درجریان سازی هنر دینی دارد.

دهبانی پور بر برگزاری هر چه باشکوهتر این جشنواره در سالهای آینده تاکید کرد و اظهار داشت: هنر ابزارمهمی برای انتقال مفاهیم، آموزه های دینی وسیره ائمه اطهار(ع) است و سخن گفتن با زبان هنر هم تأثیرگذارتر وهم ماندگارتر خواهدبود.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم برگزیدگان جشنواره در بخش های مختلف معرفی و تقدیر شدند.

همچنین در این آیین پرچم سبز رضوی با حضور خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) در سالن برافراشته شد.

اجرای نقالی توسط سید «مصطفی سعیدی» نقال برجسته کشور از دیگر برنامه های آیین اختتامیه جشنواره رضوی بود.

در این آیین همچنین پیام دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور قرائت شد.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد