تاریخ درج خبر : 1394/06/02
کد خبر : ۵۱۵۹۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش سن بیماری های خاص و سرطان در استان به 15 سال

مسئول امور بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت: به 1250 بیمار خاص در سطح استان خدمات ارائه می شود.

ساسان عباسی در شورای سلامت استان افزود: میانگین ابتلا به بیماری های خاص در کشور هشت تا 10درصد اما در این استان بین 12 تا 14درصد است.

وی اظهارکرد: سن ابتلا به بیماری های خاص، لاعلاج و سرطلان ها نیز در استان به 15 سال کاهش یافته است. در سال های گذشته سن ابتلا به بیماری های خاص در استان بین 20 تا 52 سال بود.

مسئول امور بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: درصد بیماران خاص در شهرستان گچساران بیشتر از سایر شهرستان هاست. بر اساس بررسی های انجام شده درصد مبتلایان زن بویژه در بیماری های ام اس بیش از مردان است.

عباسی تصریح کرد: از مجموع بیماران خاصی که دانشگاه علوم پزشکی به آنها خدمات ارائه می دهد 409 نفر مبتلا به تالاسمی، 403 نفر ام اس، 198 نفر پیوند کلیه، 199 نفر دیالیز و 41 نفر هموفیلی هستند.

همچنین یدالله حسینی، مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: تعداد بیماران خاص شناسایی شده در این استان 1512 نفر است و به نظر می رسد هنوز آمار دقیقی از تعداد بیماران خاص در استان وجود ندارد.

وی اظهارکرد: بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان تعداد بیماران خاص شناسایی شده حدود 1250 نفر است که این تعداد حدود 252 نفر کمتر از آمار اعلام شده از سوی سازمان های بیمه گر است.

حسینی بر لزوم ساماندهی و شناسایی دقیق آمار مبتلایان بیماری های خاص در استان تاکید و خاطرنشان کرد: تمامی خدمات ارایه شده به بیماران خاص در طول سال رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: سرانه هزینه برای هر بیمار خاص در سال پنج میلیون تومان است در حالی که هزینه سرانه پرداختی به سایر بیماران 180 هزار تومان است. سال گذشته حدود 4میلیارد تومان برای درمان بیماران خاص در این استان هزینه شد.

همچنین فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: برنامه ریزی لازم برای تامین زمین اهدایی و مورد نیاز برای ساخت کلینیک فوق تخصصی مربوط به بیماران خاص استان انجام شود.

وی افزود: دستگاههای متولی شرایط لازم را برای راه اندازی هیات ورزشی بیماران خاص در این استان فراهم کنند.

محمدی اضافه کرد: تشکیل بانک جامع اطلاعاتی از بیماران خاص در استان کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از برخی موازی کاری ها و ارایه خدمات مطلوب به این قشر لازم است.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد