تاریخ درج خبر : 1394/06/02
کد خبر : ۵۱۶۰۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -
در اقدامی غیرمنتظره

مدیر شیلات استان استعفا داد

مدیر شیلات استان در اقدامی غیرمنتظره استعفا داد.

به گزارش سایت استان، سید غلامعباس موسوی نژاد در پاسخ به خبرنگار ما برای علت استعفایش اظهار کرد: نمی توانم با دستان بسته به جنگ مشکلات بروم.

مدیر شیلات استان در ادامه افزود: مشکلات بخش شیلات با امکانات موجود قابل حل نیست ومتاسفانه جایگاه نامناسب اداری و وابستگی به دیگر بخش ها باعث ناتوانی وپیچیده تر شدن موضوع وعدم حل مشکلات خواهد شد.

mosavi

وجود ۱۹۵مزرعه پرورش ماهی به بهره برداری رسید وتعداد۵۸ مزرعه دارای پروانه تأسیس وافزودن تولید ۲۹۰۰ تن  وتعداد ۱۷ مزرعه پرورش ماهی در حال احداث باظرفیت تولید ۹۳۸تن که به زودی به چرخه تولید اضافه خواهند شد ،با امکانات اداری فعلی ومشکلات پیش روی آبزی پروران قابل حل نخواهد بود .احداث وراه اندازی مزرعه ماهیان خاویاری در گچساران تا پایان امسال وشروع به احداث مزرعه دوم ماهیان خاویاری از نقاط قوت شیلات است که امید است بتوانیم بخش گرمابی را رونق بدهیم زیرا منابع سردآبی اشباع شده اند.

امسال تعداد ۵۰هزار قطعه لارومیگو در گچساران به صورت آزمایش وبا هزینه متقاضی (عربپور) رها سازی شد که امیدوارم بتوانیم نتیجه بگیریم وکشت میگو را نیز در گچساران با توجه به شرایط زیستی میگو رونق ببخشیم.

موسوی نژاد افزود : اینجانب در مدت مسئولیتم با انجام مکاتبه با جناب آقای  دکتر نوبخت با امضای استاندارمحترم  و طرح مشکلات و درخواست کمک و مکاتبه با نمایندگان محترم استان و ارائه گزارش و خسارت وارده (۳۰۰ میلیارد ریال) و مکاتبه و تشکیل جلسه با نمایندگان محترم شهرستانها و ارائه گزارش از طریق کمیسیون کشاورزی و نامه‌نگاری با وزیر محترم جهاد کشاورزی و پیگیری نمایندگان محترم برای تشکیل کارگروه  و مکاتبه با سازمان شیلات کشور و سازمان دامپزشکی کشور، مکاتبه با استاندارمحترم و مدیریت بحران استان و مدیر عامل محترم بانک کشاورزی کشور و سایر نهادهای فرادستی ، تلاش کردیم خسارت وارده به مزارع را جبران کنیم و دوباره چرخ صنعت شیلات را بچرخانیم و هنوز در حال پیگیری هستیم و امیدواریم که تلاشهایمان نتیجه مطلوب بدهد. و خانواده شیلات از این مشکلات رهایی یابد. اینجانب در خواست تشکیل شورای استان را به استاندارمحترم ارایه نمودم و خواستارنگاه ویژه به شیلات به عنوان مهمترین بخش  افتخار آفرین استان شدم ،  امیدوارم با تشکیل شورای شیلات ، مشکلات بین بخشی حل شود ومقامات ارشد استانی در جریان مشکلات قرار بگیرند .همکاری وهماهنگی با اتحادیه ماهیان سردآبی کشور ،مرکز تحقیقات ژنتیک ماهیان سردآبی به عنوان پشتوانه شیلات در امور اجرایی  انعقاد تفاهم نامه همکاری با آنها ، یکی از دیگر زحمات در دوره مدیریت اینجانب بود.

حل مشکلات شیلات ،بدون همراهی وهمکاری مسئولین  وحمایت آنان از بخش شیلات ،و عبور از مشکلات فعلی  غیر ممکن است.

وی مهمترین مشکلات فعلی پرورش دهندگان ماهی را نبود تسهیلات سرمایه در گردش، معوقات بانکی مزارعی که طی دوسال گذشته تعطیل بودند و استهلاک و هزینه های جانبی که بر پرورش دهندگان تحمیل می شود مهمترین عنوان کرد و بیان داشت: این موضوع طی نامه ای به استاندار محترم اعلام شد و امیدوارم با توجه خاص ایشان، موضوع حل و فصل گردد.

موسوی نژاد در پاسخ به خبرنگار ما در مورد دیگر مشکلات موجود در حوزه شیلات افزود: متاسفانه علیرغم دارا بودن مقام چهارم تولید ماهی سردآبی در کشور ،شیلات استان هیچگونه تجهیزات اندازه گیری ،آزمایشگاهی وحتی خودروی حمل ماهی ،ظروف حمل بچه ماهی وحتی وسیله نقلیه ندارد و متقاضیان محترم از تاخیر در بازدید ها ناراحت و رنجیده خاطر هستند و در این خصوص کاملا حق با آنان است.

این مدیر مستعفی در خصوص دیگر مشکلات شیلات مثل معارضات محلی وهجوم متقاضیان برای احداث مزرعه پرورش ماهی است اظهار داشت: متاسفانه هیچگونه تجهیزات اندازه گیری پارامترهای فیزیکوشیمایی آب که مهمترین مولفه تصمیم گیری برای صدورمجوزهاست ،در اختیار نداریم ، واین امر موجب کاهش اعتماد ارباب رجوع به دولتی می شود .

موسوی نژاد در مورد مشکلات این بخش و شایعات رونق دلالی و واگذاری مجوزها به افراد آموزش ندیده، تصریح کرد: متاسفانه رونق دلالی وخرید وخروش مجوزها وواگذاری دوره های آموزشی به بخش خصوصی وعدم برگزاری دوره های آموزشی توسط نظام مهندسی ،یکی دیگر از مشکلات این بخش است که باتوجه به حضور بیماری های ویروسی وباکتریایی باید هرچه زودتر برطرف شود وگرنه با امکانات اندک بخش دولتی این مشکل قابل حل نخواهد بود .

موسوی نژاد در پایان متذکر شدند:  تلاش برای تشکیل اتحادیه ماهیان سردآبی که خوشبختانه  در شرف تأسیس است وتاسیس سندیکا ها وngoهای مردم نهاد می تواند به کمک شیلات بیاید وپاره ای از این مشکلات را حل نماید .

اینجانب ضمن طلب حلالیت از خانواده بزرگ وزحمت کش وبلادیده شیلات که در این شرایط تنهایشان می گذارم ،از پرورش دهندگان عزیز ، درخواست حلالیت  می کنم  ،مزارع درحال احداث می بایست  به نکات علمی وفنی هنگام احداث ، مزارع دقت وتوجه  بیشتری بنمایند ومزارع قدیمی تر نیز  نهایت دقت را برای رعایت اصول بهداشتی به عمل آورند تا بتوانیم با همکاری وهماهنگی دوره تلخ  بیماری ها  را پشت سر بگذاریم .

جناب موسوی نژاد سخن پایانی را مختصر بفرمایید:

اینجانب معتقدم عمل به قانون ،عملی اخلاقی وماندگار وقابل دفاع است وحاضر نیستم به خاطر منافع فردی یا گروهی خلاف اخلاق وقانون قدمی بردارم وایمان دارم مسیر درست هدایت قانون مداری وقانون محوری است وهرکسی خلاف قانون قدمی بردارد خلاف شرع مرتکب شده است وباید بدانیم هیچ آفتی ویران کننده تر  از رشوه ورانت خواری برای سیستم دولتی نیست ودستگاههای نظارتی باید به شدت برخورد کنند تا فساد توسعه نیابد ویأس در حکومت اسلامی رونق پیدا نکندوگسترش نیابد.درپایان به یاد شعرمیر سید علی همدانی افتادم

هرکه ما را یاد کرد ایزد مر او را یار باد

هرکه ما را خوار کرد از عمر بر خوردارباد

هرکه اندر راه ما خاری فکند از دشمنی

هرگلی از باغ وصلش بشکفد ،بی خار باد ……

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • تقوی گفت:

  مدیریت برای کسی که میخواهد کار کند ،سخت است.سیستم و کارمندان،چنین مدیرانی را بر نمی تابند.من کارمند یا ارباب رجوع ایشان نبوده ام اما استعفا ، در این سیستم نامعمول است. و اگر به کسانی که قبلا استعفا کرده اند،نگاهی بیندازیم ،میتوان گفت که آینده موسوی نژاد،روشنتر و پردردسرتر! است

 • ناشناس گفت:

  متاسفم ک چنین مردان لایق و کارامدی جای خود را باید ب کسانی بدهند ک زالو وار خون مردم را میمکند.پایدار باشی جناب موسوی.ب قول شاملو از نژاد مردآهن کوه.sh.A

 • سخاوت گفت:

  واقعا باید ریشه یابی کرد که مدیرانی که در استان ما برنامه محور میباشند،در کنار تخصص، اخلاق حرفه ای و تعهد را نیز رعایت میکنند چرا زیاد دوام نمی آورند.با توجه به ظرفیت های زیاد استان ما درحوزه شیلات وبه تبع آن ایجاد اشتغال پایدار در این حوزه چرا حمایت های لازم انجام نمی گیرد.
  در دوره مدیریت ایشان امور تخصصی با جدیت پیگیری گردید،جهت رفع مشکلات زیر بنایی تلاش بسیاری شد.باید پرسید مشکل از کجاست که آقای موسوی نژاد که مدیری متخصص ومتعهد میباشد ناچار به استعفا می شوند.
  باید پرسید چرا مدیران بومی ما در استان خودمان به سختی دوره مدیرت خود را به پایان می رسانند ولی در در سطح کلان در کشور موفق ترند…

 • احسان گنجی گفت:

  به عنوان یه خواهرزاده حداقل شناختی که از مهندس موسوی نژاد دارم اینه که میدونم به هر قیمتی حاضر نیست ریاست کنه. مطمئن هستم که با در نظر گرفتن منافع جامعه چنین تصمیمی گرفته و منفعت مردم رو به نفع شخصی خودش ترجیح داده.
  به نوبه خودم بهش خسته نباشید میگم …

 • ناشناس گفت:

  خلاصه عرض کنم آقای مهندس موسوی نژاد باید این شرایط را درزمان نصب میدید وبه این وادی قدم نمیگذاشت

  • ناشناس گفت:

   آقای ناشناس خدمتت که عرض کنم موسوی هم در این مملکت حق و حقوقی داشت برادر شهید هست تحصیل کرده دانشگاه تهران بدون هیچ سهمیه ای بود و از همه مهم تر انسان پاک و بدون غل وخش هست و می بایست همچو افرادی در این مملکت سکان مدیریت را در دست بگیرند ولی مدیر مافوق ایشان روحیات نامبرده را قبول نداشت و نیروی بله قربان گو نیاز داشت که موسوی زیر بارش نرفت و هیچ کدام از سادات سید محمید هرجاباشند زیر بار خلاف و تجاوز به قانون و شرع را نمی پذیرند ایشان شخصی عالم زاده هستند و نامبرده پاک و مبرا هستند

 • خدامیان گفت:

  سلام خدمت شما دوستان عزیز خسته نباشید میگم به اقای موسوی نژاد انشا الله هرجا که هستند موفق باشند امیدوارم که همه ما مثل اقای موسوی نژاد جسارت انجام کار درست را بدست بیاوریم وهمه به این باور برسیم که اگر برای رضای خدا کار انجام بدیم هم آرامش خواهیم رسید وهم به پیشرفت خودمون وجامعه کمک خواهیم کرد

 • علیرضا گفت:

  دمت گرم واقعا آزاده ای مدیر باید به مردم فکر کنه نه صندلی

 • کارشناس شیلات گفت:

  موسوی نژاد مردی تمام عیار
  کمتر مردی پیدا میشه استعفا کنه واز مزایای مدیریت صرف نظر کنه
  به شخصه یک مرد می شناسم اون هم سید غلامعباس موسوی نژاد

پربازديد