تاریخ درج خبر : 1394/06/03
کد خبر : ۵۱۶۰۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -
واکنش هدایت خواه به مصاحبه زیباکلام با سایت استان:

آرزوی بازگشایی سفارت آمریکا در ایران را به گور خواهید برد/ وعده روحانی برای رفع حصر خلاف قانون اساسی است

طی روزهای گذشته مصاحبه ای از صادق زیباکلام فعال سیاسی و استاد دانشگاه در همین سایت خبری منتشر شد.
ستار هدایتخواه نماینده پیشین بویراحمد و دنا در مجلس به این اظهارات واکنش نشان داد.
عضو جبهه پایداری در واکنش به صحبت های اخیر صادق زیباکلام با یک سایت خبری در کهگیلویه و بویراحمد گفت: آقای زیبا کلام مبنایی برای صحبت های خود ندارد و روشنفکران وابسته و جاده صاف کن غرب آرزوی بازگشایی سفارت آمریکا در ایران را به گور خواهند برد.

 ستار هدایت خواه در گفت و گویی در پاسخ به صحبت های اخیر زیبا کلام در مورد بازگشایی سفارت آمریکا در ایران گفت: آقای زیبا کلام مبنایی برای صحبت های خود ندارد و روشنفکران وابسته به غرب و جاده صاف کن غرب آرزوی بازگشایی سفارت آمریکا در ایران را به گور خواهند برد.

وی ادامه داد: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند بحث توافق هسته ای به معنای این که زمینه نفوذ آمریکا در ایران فراهم بشود نیست گرچه روشنفکران وابسته مانند آقای زیبا کلام جاده صاف کن حضور آمریکا در نظام جمهوری اسلامی هستند .

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس  شورای اسلامی اظهار کرد: اما نظام هم به دلیل استحکام ساختاری و هم به دلیل بصیرتی که مردم دارند وبه دلیل رهبری های پیامبرگونه مقام معظم رهبری هرگز اجازه نفوذ آمریکا را در ایران نمی دهد.

هدایت خواه ابراز داشت: اگر آمریکا روزی روحیه استکباری را کنار بگذارد و از جایگاه قلدری پایین بیاید ومثل یک کشور با ملت ایران و با سایر ملت ها برخورد بکند ودست ازحمایت رژیم اشغالگر قدس بردارد و از خیانت به مسلمانان و ضربه زدن به اسلام دست بکشد آن موقع ممکن است ملت ایران اگر نخواست گذشته خیانت بار آمریکا را مد نظر قرار بدهدممکن است در این زمینه تجدید نظر بکند.

امثال آقای زیبا کلام ماموریت دارند که قبح حضور و ارتباط با آمریکا را بشکنند

وی افزود: اما با توجه به ماهیت، ذات استکباری و شیطان صفتی آمریکا چنین چیزی قطعا بعید است و امکان پذیر نیست و امثال آقای زیبا کلام خیال پردازی های خودشان و موضوعات روشنفکرانی که در ذهن خودشان است و البته ماموریت دارند که قبح حضور و ارتباط با آمریکا را بشکنند و یکی از مراحل زمینه سازی آمریکا همین قبح شکنی است که امثال زیبا کلام به عهده گرفتند.

حصرسران فتنه کاملا قانونی است / رئیس جمهور حق دخالت در مسائل قضائی را ندارد

 هدایت خواه در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر اینکه یکی از وعده های آقای روحانی در نطق انتخاباتی خود رفع حصر سران فتنه بود و آقای زیبا کلام نیزاعتقاد دارند حصرخانگی بدون محاکمه غیرقانونی بوده است، نیز گفت: این حصر کاملا قانونی و براساس ماده 176 قانون اساسی که شورای امنیت ملی در آن تصمیم گیری کرده است.

وعده روحانی برای رفع حصر سران فتنه خلاف قانون اساسی است

وی ادامه داد: در رابطه با مسئله حصر اولا کاملا مبنای قانونی دارد ثانیا در نظامات حقوقی همه ی دنیا وجود دارد و ثالثا در تاریخ اسلام و انقلاب هم نمونه هایی را داشتیم. و اگررئیس جمهور چنین وعده ای داده اند خلاف قانون اساسی و خلاف اختیارات ایشان می باشد. رئیس جمهور حق دخالت در مسائل قضائی را ندارد بنابراین ایشان که سوگند یاد کرده اند که پایبند به قانون اساسی باشند این موضوع زیر پا گذاشتن سوگند می باشند و ایشان در جایگاهی نیستند که چنین وعده ای را بدهند.

تصمیمات گرفته شده در شورای امنیت ملی  جنبه حقوقی و قانونی دارد

هدایت خواه در پاسخ این سوال که آقای زیبا کلام ممنوع التصویر بودن رئیس دولت اصلاحات را غیرقانونی می داند، اظهار کرد: در شورای امنیت ملی وقتی تصمیمی گرفته می شود، بالا ترین مقام قضایی کشورعضو شورای امنیت ملی می باشد.علاوه براین صرف نظر از رئیس قوه قضایی، تصمیمات گرفته شده در شورای امنیت ملی  جنبه حقوقی و قانونی دارد و حضوررئیس قوه قضایی به عنوان بالاترین مقام قضایی وجه قضایی آن را بیشتر می کند.

هاشمی رفسنجانی  گاهی حرف هایی میزند که در شان ایشان نیست

عضو جبهه پایداری نسبت به پاسخ زیبا کلام به این سوال که هجمه جدید اصولگرایان علیه هاشمی رفسنجانی بامستمسک قراردادن روستائیان شکل گرفته،آیا با اعلام نامزدی وی در انتخابات مجلس خبرگان ارتباط دارد؟ نیز واکنش نشان داد و گفت: آقای زیبا کلام می خواهد هر اتفاقی در عالم رخ داده است به این قضیه متصل بکند و به نظر می رسد آقای هاشمی به خاطر کثرت سن خیلی در صحبت های خودشان دقت نمی کند و گاهی حرف هایی می زند که در شان ایشان نیست.

منبع:صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی گفت:

  قربون تو دکتر خدا سایتو از سر اصول گرایایان کم نکنه

 • موسوی گفت:

  چه ادبیات زشتی. پر از فحش و برچسب. روشنفکر جاده صاف کن. وابسته. به گور بردن… واقعا این ادبیات زشت و به دور از شان مردم ماست.

 • هدایت گفت:

  خدایا همه مارا به راه راست هدایت ، امورمارااصلاح وعاقبت به ختم خیر کن .

 • احمد گفت:

  کی به حرف های هدایتخواه بها می دهد،حرف عناصر پایداری برای اصولگرایان هیچ ارزشی ندارد.

 • دانشگاهی گفت:

  آقای هدایت خواه، امثال جنابعالی دغدغه استقلال کشور را ندارید و نگرانی اصلی شما این است که موضوع پرونده هسته ای توسط آقای دکتر روحانی و تیمش که هیچ قرابتی با جبهه پایداری ندارند حل شده است. اگر ذره ای استقلال کشور برایتان اهمیت داشت چرا وقتی رئیس جمهور محبوبتون( که رئیس پاک دست ترین دولت تاریخ با دو معاون زندانی به جرم اختلاس هست) با ارسال نامه های متعدد برای روسای جمهور آمریکا که هرگز از طرف آنها اهمیت جواب پیدا نکرد، آبرو و اقتدار کشور را از بین برد هیچ واکنشی نشان ندادید؟ بدانید که دیگر عصر امثال شما که خود را قیم ملت می دانید گذشته هست.

 • کارمند ثبت احوال تهران گفت:

  جناب هدایتخواه
  در کهولت سن هاشمی رفسنجانی شکی نیست ولی خیلی از مسئولین رده بالای نظام از ایشون پیرتر هستند و به حالت ……. رسیده اند

 • سیروس گفت:

  با سلام خدمت جناب آقای هدایت خواه.. اینکه در این گفتگو صریح و مودبانه و استدلال برای کلام تون قائل شدید جای تقدیر و ستایش دارد. اینکه دغدغه ی این مسئله را دارید که به سخنانی که یک کارشناش مشهور کشوری در مصاحبه با سایت های داخلی استان داشته واکنش فکری نشان دهید و حرف و فکر خود را که بر اساس نگاه استکبار ستیزی و نگاه ناقدانه به تفکر لیبرالیسم غربی و نمایندگان لیبرالیسم در ایران هست را مطرح کنید؛ جای تقدیر دارد.ضمنا منطق کلام شما با فردی چون آقای بزرگواری بسیار تفاوت دارد! به عنوان یک مخاطب، خواهش من از شما این است متانت و حکمت را در گفتمان سیاسی که علاقه اش دارید بیشتر کنید. با تشکر.

 • هم اتاقی گفت:

  باز هم ………….. تو هدایتخواه

 • فاتح گفت:

  تابهمن ماه امسال …….. را درجلوی سفارت امریکا خواهم … و پس از عبور از روی ان ویزای امریکا را خواهم گرفت .شما باکدام رو دارید صحبت می کنید .هرماه یک معاون از رئیس جمهورت ودر بهمن ماه خودش .

 • ناشناس گفت:

  خدایا خدایا توتوانای همه عالمی فقط تو میتوانی افکار همچو بندگانی را متحول کنی از هیچ طریق دیگری ا مکان تحول فکریشان امکان پذیر نیست .

 • علی از دهدشت گفت:

  هم خوب

 • محمد گفت:

  در کشوری که افراردی مثل ………………. تصمیم گیر هستند هیچ وقت پیشرفت نخواهیم دید. و همیشه باید منتظر فساد های چند هزار میلیاردی باشیم. متاسفانه کارهای بزرگ به ادم های کوچک سپردن همین است

پربازديد