تاریخ درج خبر : 1394/06/03
کد خبر : ۵۱۶۰۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار کهگیلویه:

یادمان «حسین پناهی» در دهدشت برگزار می‌شود

یادمان و نخستین همایش ملی بررسی شعر و اندیشه های حسین پناهی پنجم و ششم شهریورماه در شهرستان کهگیلویه برگزار می شود.

634470201844471250
فرماندار شهرستان کهگیلویه عصر دوشنبه در نشست خبری ویژه برگزاری یادمان حسین پناهی با اشاره به اینکه در سال جاری حرکت و جنب و جوش خوبی در حوزه فرهنگ در سطح شهرستان کهگیلویه صورت گرفت، برنامه ریزی برای برگزاری یادمان حسین پناهی را از مهمترین این برنامه ها دانست.

علی پوزش زمان برگزاری این یادمان را پنجم و ششم شهریورماه عنوان کرد و افزود: این یادمان روز پنجشنبه در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه واقع در کوی آزادگان شهر دهدشت شروع و عصر جمعه با حضور بر روی مقبره حسین پناهی واقع در آرامستان شهر سوق پایان خواهد یافت.

وی سخنرانی تخصصی دکتر حکمت نویسنده کتاب «فیلسوف دیوانه»، سخنرانی تخصصی دکتر بهرامیان مدیر سایت تخصصی «سارا شعر» و همچنین برگزاری ورک شاپ های تخصصی را از مهمترین برنامه های این همایش عنوان کرد.

پوزش همچنین از برپایی نمایشگاه آثار حسین پناهی در محل برگزرای این همایش خبر داد و یادآور شد: از هر کدام از آثار حسین پناهی ۲۵ جلد خریداری شده است و این آثار در این نمایشگاه با ۳۰ درصد تخفیف عرضه می شوند.

وی شعرخوانی تخصصی شاعران برجسته استان و شروه خوانی محلی را از دیگر برنامه های این همایش عنوان کرد.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه حسین پناهی از چهره های شناخته شده ملی این استان است، برگزاری این همایش را از مهمترین نیازهای فرهنگ و هنر این استان دانست.

همچنین مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه گفت: این همایش نخستین همایش ملی است که با هدف بررسی شعر و اندیشه های حسین پناهی در این شهرستان برگزار می شود.

ایرج کاظمی افزود: در این همایش از افرادی که با اندیشه و تفکرات حسین پناهی آشنایی دارند دعوت شده است.

وی اظهار داشت: حدود ۲۳ عنوان مختلف کتاب در زمینه های نمایشنامه، شعر، داستان و فیلمنامه از حسین پناهی وجود دارد که از این تعداد ۲۱ اثر متعلق به این هنرمند فرهیخته است و دو اثر توسط نصرالله حکمت پیرامون اندیشه های حسین پناهی به چاپ رسیده است.

کاظمی یادآور شد: در این همایش همچنین از خانواده حسین پناهی تجلیل می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • شاهین گفت:

  دلدار جان! نترس کافر نمی شوم هرگز زیرا به نمی دانم های خود ایمان دارم. حسین پناهی… چقدر بد است آدمی نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشد و نه شعور لازم برای برای ساکت ماندن

 • ناشناس گفت:

  قابل توجه دلدار ناسیونالیست .من خودم دهدشتی الاصل هستم تو دانشگاههای کشور دهدشت و استان کهگیلویه را به نام پناهی می شناسند . نه به این رجال سیاسی بی سوادش .درک و شعور تو در همین حد است چطور کسی که در کل اشعار و افکارش فقط به یگانگی خداوند اشاره میکند و خود را در برابر خدا این همه ذلیل میکند لائیک است اون وقت توی بی سوادآدم خوبی هستی . اگه تو تونستی یک صفحه متن شبیه نوشته های پناهی بیاری راست گفتی . بزرگی به عقل است نه به حرف مفت .

 • ناشناس گفت:

  آقای دلدار شما وما هرکسی هم ایده وتفکر مان نباشد همه مارک ضد خدایی وضد نظام وضد ولایت فقیه و غیره به او می زنیم ویک چیز را درنظر نمی گیریم وآن کلمه خدا ست ما کی باشیم که قضاوت در مورد بندگان خدا کنیم کمی به صحبتها بزرگان دین گوش دهید

 • ناشناس گفت:

  بازیگر معروف دنیا چار لی چاپلین می گوید من با بازیهای طنز ی می خواستم همه چیز را به مردم بگو یم ولی فقط آنها خندیدند مرحوم پناهی همین افکار راداشت ولی ما فقط خندیدیم وتوجه به بیانش وتفکرش نکردیم وزمانی قدرش را میدانیم که در بین ما نیست خدا رحمتش کند

 • دلبر گفت:

  دلدار اگه توسواد داشتی “برگزار” را “برگذار “نمی نوشتی!

 • برهانی پور گفت:

  آقای دلدار ؛ اصلا شما سوادخوندن ونوشتن دارید که به همچنین شخصیت ملی ویکی ازچهره های ماندگار فرهنگی وهنری کشورواستان ویکی ازمفاخراستان وشهرستان می باشد توهین میکنید؟آیا معنی هنررامیدانید ؟وازمسؤلان گله مندیم که مقبره ویرابعنوان یک نمادفرهنگی وهنری درکنارکتابخانه مرکزی واقع درپارک جنگلی دهدشت بنانکردندوامیدواریم چنانچه میسورباشه این امرصورت گیرد،تازیارت مقبره وی برای دوستدارن وی آسانترشود.

 • نا شناس گفت:

  خداوندا به اقای دلدار دل که داده ای عقل سلیمی هم عطا بفرما .الهی امین – الهی امین

 • چرامی گفت:

  سوق چنه که مراسمش بیارن سوق،اگرکسی سوق ایشناسه به واسطه حسین پناهیه،حالاکه تومذهبی هستی کجاراگرفتی،احمدی،سمیلیل افراطی

 • در جواب خانم یا اقای دلدار گفت:

  خانم یا اقای دلدار
  امیدوارم حج رفته باشی و بتونم بگم حاج خانم یا حاج آقای دلدار

  بام ذهن آدمی حیاط خانه خداست
  خدا بالاتر از توصیف انبیاست.
  هیچ لائیکی و هیچ مومنی نمیتونه چنین حرفی رو بزنه پناهی یک عارف خداشناس است. استغفار کن

 • دلدار گفت:

  پناهی لائیکی بیش نبود خواهشمنداست بیش از این او را بزرگ نکنیددرسوق مراسمی نمی توانید برگذار کنید

پربازديد