تاریخ درج خبر : 1394/06/03
کد خبر : ۵۱۶۰۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -
امدادی فر:

مالیات یکی از سالم‌ترین عوارض‌های دولتی است/ کسب رتبه هفتم کشوری وصول اظهارنامه‌های الکترونیکی

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مالیات یکی از سالم ترین عوارض‌های دریافتی توسط دولت است.
به گزارش سایت استان، سهراب امدادی فر در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت هفته دولت، بیان داشت: اداره کل امور مالیاتی استان از لحاظ شاخص وصول اظهارنامه های مالیاتی الکترونیکی در کشور رتبه هفتم را در بین 40 اداره کل بدست آورد.

emdadi

وی ادامه داد: سال گذشته اعتباری افزون بر 20 میلیارد ریال برای انجام مراحل مقدماتی اجرای طرح جامع مالیاتی در این استان از جمله استانداردسازی فضای فیزیکی هزینه شد.

وی اجرای طرح جامع مالیاتی را یکی از اصلی ترین و مهمترین پروژه های وزارت اقتصاد و دارایی عنوان کرد و بیان داشت: پیش بینی می شود چنین طرح مهمی تا پایان سال 94 به طور کامل در این استان اجرا و فواید متعدد آن نصیب مردم و اقتصاد استان شود.
وی تصریح کرد: مراحل مقدماتی اجرای طرح جامع مالیاتی در شهرستان های بویراحمد، دنا، گچساران، باشت و کهگیلویه انجام شده و در شهرستان های بهمئی، لنده و چرام نیز به زودی انجام خواهد شد.
امدادی فر اظهار کرد: تمام هزینه های انجام مراحل مقدماتی اجرای طرح جامع مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد از محل اعتبارات متمرکز ملی تامین و پرداخت شده است.
وی عمده ترین اهداف اجرای طرح جامع مالیاتی را شامل حذف معافیت های مالیاتی غیرضروری به ویژه در بخش مالیات مستقیم و شفاف سازی فعالیت های اقتصادی برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی اعلام کرد.
امدادی فرد عنوان کرد: تحقق این امور منجر به افزایش درآمدهای مالیاتی، مکانیزه کردن و کاهش هزینه های عملیات مالیاتی، بهینه سازی فرآیندهای مالیاتی، افزایش عدالت مالیاتی و تکریم مودیان مالیاتی می شود.
وی ابراز داشت: مواردی شامل گسترش فرهنگ خوداظهاری مالیاتی در کهگیلویه و بویراحمد و حمایت همه جانبه از کارکنان اداره کل امور مالیاتی این استان و تامین رفاه آنان به طور جدی در دستور کار است.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تاکنون هیچگونه شکایتی از سوی مردم و یا دستگاه های اجرایی این استان از کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان نشده که مایه افتخار و مباهات است.

IMG_6468
امدادی فرد گفت: همکاری مردم کهگیلویه و بویراحمد با اداره کل امور مالیاتی این استان در زمینه پرداخت مالیات مطلوب است به گونه ای که از مجموع 20 هزار و 100 فقره اظهارنامه مالیاتی صادره در سال 93 همگی آنها تا تیر امسال وصول شد.
وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در زمینه وصول اظهارنامه مالیاتی در سال 93 بین 40 اداره کل امور مالیاتی کشور رتبه هفتم را کسب کرد.
امدادی فرد اظهار کرد: ساختمان اداره امور مالیاتی شهرستان کهگیلویه با زیربنای یک هزار و 200 مترمربع و با اعتباری افزون بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و به طور امانی در حال اجرا است و پیش بینی می شود در هفته دفاع مقدس امسال به بهره برداری برسد.
وی عنوان کرد: مجوز احداث ساختمان اداره امور مالیاتی شهرستان بویراحمد در یاسوج واقع در جنب اداره خزانه و به مساحت سه هزار مترمربع گرفته شده که به زودی کلنگ زنی خواهد شد و پیش بینی می شود تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.
امدادی فرد منابع مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد را ضعیف دانست و ابراز داشت: مالیات وصول شده در این استان برای عموم مردم و انجام امور جاری و عمرانی هزینه می شود.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: اسفند 93 به دلیل وصول کامل درآمدهای مالیاتی مصوب کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 300 میلیارد ریال مازاد درآمد از سوی دولت به این استان تعلق گرفت که برای کمک به عمران و آبادانی مناطق مختلف استان هزینه شد.
امدادی فرد بدون اشاره به آمار، گفت: میزان وصول درآمدهای مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد در سال 93 نسبت به سال 92 حدود 30 درصد افزایش داشته و مهمترین دلایل این رشد نیز دریافت مالیات های معوق و افزایش دریافت عوارضات بوده است.
وی بیان کرد: پارسال 375 میلیارد و 800 میلیون ریال عوارضات در کهگیلویه و بویراحمد وصول شد در حالی که این میزان در سال 92 حدود 180 میلیارد ریال بوده است.
امدادی فرد اظهار کرد: از این میزان عوارضات وصول شده در کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته 72 درصد معادل حدود 270 میلیارد و 576 میلیون ریال بین شهرداری ها و 28 درصد معادل حدود 105 میلیارد و 224 میلیون ریال نیز بین دهیاری های این استان برای کمک به عمران و آبادانی مناطق شهری و روستایی استان توزیع شد.

توزیع بیش از ۳۷ میلیارد تومان عوارض بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد همچنین در این نشست گفت: مردم این استان در سال گذشته ۳۷ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان عوارض پرداخت کردند که این میزان در بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه 28 درصد این مبلغ بین دهیاری‌ها و مابقی بین شهرداری‌های استان توزیع شد، عنوان کرد: از این میزان 7 میلیارد تومان به شهرداری یاسوج، 700  میلیون به شهرداری مادوان، لوداب 60 میلیون، چیتاب 120 میلیون، مارگون 190 میلیون و 5 میلیارد و 300 میلیون به دهیاری‌های شهرستان بویراحمد پرداخت شد.

امدادی‌فر به عوارض اختصاص یافته به شهردار و دهیاری‌های شهرستان گچساران اشاره و تصریح کرد: از محل این عوارض 12 میلیارد تومان به شهرداری دوگنبدان و 2 میلیارد و 900 میلیون تومان به دهیاری‌های این شهرستان اختصاص یافت.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرداری دهدشت 1 میلیارد و 800 میلیون، شهرداری سوق 600 میلیون، دیشموک 120 میلیون، قلعه رئیسی 130 میلیون و دهیاری‌های شهرستان کهگیلویه 900 میلیون از عوارض اخذ شده از مردم در سال 93 بهره‎مند شدند.

امدادی‌فر ابراز کرد: همچنین به شهرداری سی‌سخت 60 میلیون، پاتاوه 98 میلیون و دهیاری‌های شهرستان دنا 540 میلیون و به شهرداری چرام 714 میلیون  و 360 میلیون به شهرداری سرفاریاب اختصاص یافت.

IMG_6460

وی سهم دهیاری‌های شهرستان بهمئی را 350 میلیون اعلام کرد و گفت:در شهرستان بهمئی شهرداری لیکک 720 میلیون از محل اخذ عوارض در سال گذشته دریافت کرده که بیش از 50 درصد آن عوارض آلایندگی بوده که از استان خوزستان اخذ شده است.

امدادی‌فر  گفت: سهم شهرداری باشت 1 میلیارد و 280 میلیون و دهیاری‌های این شهرستان 660 میلیون تومان بوده و شهرداری لنده نیز 700 میلیون و دهیاری‌های این شهرستان نیز 100 میلیون تومان از محل عوارضات اخذ شده از مردم دریافت کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد