تاریخ درج خبر : 1394/06/04
کد خبر : ۵۱۶۱۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

فقط 200 میلیارد تومان اعتبار برای تمام پروژه های راه و شهرسازی استان

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبار 250 طرح فعال و نیمه فعال حوزه راه این استان دو هزار میلیارد ریال است.

حسن فدایی افزود: اعتبار پارسال حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 400 میلیارد ریال از محل ملی، استانی، نفت و ماده 180 بوده است.
وی با اشاره به در حال اجرا بودن 23 طرح مهم در حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد با میانگین پیشرفت فیزیکی حدود 70 درصد، بیان کرد: این طرح ها شامل ساخت 246 کیلومتر جاده با اعتباری افزون بر 937 میلیارد ریال است.
فدایی اظهار کرد: از طرح های مهم در حال اجرای حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد می توان به جاده پاتاوه – دهدشت، بزرگراه خیرآباد – گچساران – بابامیدان، بزرگراه بابامیدان – یاسوج – سمیرم، تکمیل راه آهن یاسوج – اقلید، ساخت جاده یاسوج – سپیدان و تعریض ورودی شهرهای استان اشاره کرد.
وی عنوان کرد: 24 طرح در حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد و در قالب 181 کیلومتر با اعتباری افزون بر 760 میلیارد ریال در هفته دولت امسال در این استان افتتاح می شود.
شش هزار و 100 کیلومتر راه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان چهار هزار و 530 کیلومتر راه روستایی، 990 کیلومتر راه فرعی، 504 کیلومتر راه اصلی و 65 کیلومتر نیز بزرگراه است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ریزبین گفت:

  جالب است که عکس پشت زمینه تصویر مربوط به استان فارس می باشد
  این سوال در ذهن خواننده تداعی می شود که منظور نگارنده خبر چه می تواند
  باشد!!

 • آخی وه بختم گفت:

  خداوکیلی خوب کارکرده

 • ناشناس گفت:

  فقط خدا ایشناست …………

پربازديد