تاریخ درج خبر : 1394/06/04
کد خبر : ۵۱۶۱۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
توسط دکتر فرید مرادیان صورت گرفت

برای اولین بار در استان عمل برداشتن طحال با موفقیت انجام شد

جراح متخصص عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، از انجام عمل جراحی لاپراسکوپیک اسپلنکتومی(برداشتن طحال) برای اولین بار در استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد.

دکتر فرید مرادیان افزود: این عمل بر روی بیماری ۴۷ ساله که به بیماری ITP (بیماری کاهش شدید پلاکت های خون، از بین رفتن پلاکت ها در طحال به علت فعال شدن سیستم ایمنی خود بیمار بر علیه پلاکت ها) مبتلا بوده، صورت گرفت که با موفقیت انجام شد.

farid.m

وی یادآور شد: در این بیمار درمان های دارویی پاسخگو نبوده، بنابراین با تشخیص پزشک معالج، جهت انجام عمل برداشتن طحال به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج ارجاع داده که این عمل با موفقیت در این بیمارستان انجام شد.

دکتر مرادیان تصریح کرد: این نوع عمل جراحی لاپراسکوپی در تعداد محدودی از دانشگاهای علوم پزشکی کشور و غالبا دانشگاهای مادر انجام پذیر است، که با تلاش پزشکان متخصص جراحی عمومی و بیهوشی و با بهرگیری از نیروهای کار آمد در اتاق عمل این نوع عمل جراحی لاپراسکوپی که در زمره لاپراسکوپی پیشرفته محسوب می شود، در دانشگاه علوم پزشکی استان نیز انجام گرفت.

این جراح متخصص اضافه کرد: طی دوسال اخیر در دانشگاه علوم پزشکی(بیمارستان شهید بهشتی یاسوج) در زمینه توسعه اعمال جراحی لاپراسکوپی یا همان جراحی کم تهاجمی گامهای موثری برداشته که توسعه و پیشرفت این نوع اعمال به تجهیز تکمیل و آموزش های علمی لازم وفراهم نمودن امکانات پیشرفته تر نیازمند است.

IMG_8681

برپایه این خبر؛ عمل های جراحی لاپراسکوپی از جمله برداشتن غده فوق کلیوی یا آدرنالین، برداشتن آپاندیس به وسیله لاپراسکوپی و انواع اعمال جراحی لاپراسکوپی تخمدان ها و لوله های رحمی نیز توسط این پزشک متخصص در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج صورت گرفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  دکتر مرادیان انسان شایسته ایست
  امیدوارم شاهد موفقیت های بیشتری از ایشون باشیم

 • ناشناس گفت:

  اگر بیمار در بیمارستان شهید بهشتی باسوج داشته باشبد و کاستی ها و بی مهریها را از نزدیک شاهد باشید آنوقت متوجه می شوید که واقعیت چیز دیگری است ، در صورتی که هدف از طرح سلامت وزیر محترم بهداشت خیلی والاتر و پربارتر از آنست که در یاسوج اجرا مبیشود.

 • میر گفت:

  جسارت و حاذق بودن دکتر مرادیان قابل تحسین است.

 • س-ب گفت:

  خوشا دردی که درمانش تو باشی..

پربازديد