تاریخ درج خبر : 1394/06/05
کد خبر : ۵۱۶۱۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

با اهدای عضو هم استانی ها 48 نفر به زندگی ادامه دادند

مسوول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش روند فرهنگ اهدای عضو در این استان خبرداد و افزود: این استان جزو استانهای پیشرو در زمینه اهدای عضو است.

ساسان عباسی افزود: از سال 91 تاکنون 66 بیمار مرگ مغزی اعضای بدن خود را به نیازمندان اهدا کرده اند.
از سال 82 تاکنون اعضای بدن بیماران مرگ مغزی در کهگیلویه و بویراحمد اهدا می شود اما به دلیل ثبت نشدن آمار دقیقی از این امر خداپسندانه تا قبل از سال 90 در دست نیست.
عباسی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان های برتر از نظر امر انسان دوستانه وخداپسندانه اهدای غضو است.
وی گفت: امسال 11 بیمار مرگ مغزی کهگیلویه و بویراحمدی 40 عضو حیاتی بدن خود مانند کلیه ها، کبد و قرنیه های خود را به نیازمندان اهدا کردند، در حالی که نیمه نخست سال 93 هشت بیمار 24 عضو حیاتی بدن خود اهدا کرده بودند.
وی فراهم شدن امکان اهدای نسج قرنیه در کهگیلویه و بویراحمد برای نخستین بار در سال 94 و افزایش رضایت خانواده ها به اهدای عضو را دلیل این امر ذکر کرد.
مسوول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از سال گذشته تاکنون 48 بیمار نیازمند و دارای شرایط پیوند ساکن این استان کلیه و کبد دریافت کرده اند.
عباسی تصادف را مهمترین دلیل مرگ مغزی این بیماران ذکر کرد و افزود: سنین 15 تا 45 سال مهمترین سن اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد است.
وی تصریح کرد: 180 بیمار دیالیزی در این استان وجود دارد که 70 درصد آنها شرایط پیوند عضو را دارند.
وی اظهارکرد: در کنار موفقیت های طرح تحول سلامت روند امرخداپسندانه اهدای عضو به بیماران نیازمند دراین استان نیز روند مظپطلوبی بخود گرفته است.
کهگیلویه و بویراحمد با 700 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد