تاریخ درج خبر : 1394/06/05
کد خبر : ۵۱۶۱۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

۶ شهر کهگیلویه و بویراحمد سینما ندارد

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر ۶ شهر در این استان سینما ندارد.

آزاد خردمند با اشاره به وضعیت سینماهای شهرهای کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: در حال حاضر تنها دو شهر در این استان سینما دارد.

وی بیان کرد: در حال حاضر دو شهر یاسوج و دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد از سینما برخوردار بوده و بقیه شهرهای این استان از داشتن سینما محروم هستند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اکنون از 8 شهرستان در این استان 6 شهرستان از داشتن سینما محروم هستند.

خردمند خاطرنشان کرد: در حال شهرهای گچساران، بهمئی، چرام، باشت، سی‌سخت و لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد سینما ندارند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه خانواده‌ها در کهگیلویه و بویراحمد از سینما استقبال نمی‌کنند، گفت: در یاسوج سینما وجود دارد و فیلم‌های به‌روز اکران می‌شود ولی متأسفانه استقبالی انجام نمی‌گیرد و در دهدشت هم وضعیت همین گونه است.

خردمند خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر در سطح کشور رکودی در زمینه سینما وجود دارد و خانواده‌ها استقبال خوبی از رفتن به سینما ندارند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت سینمای گچساران، عنوان کرد: سینمای گچساران به دلیل بدهی و قرار گرفتن سند آن در رهن بانک تعطیل شده است.

خردمند با بیان اینکه ساخت سینمای جدید به بخش خصوصی واگذار شده است، اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد این آمادگی را دارد که به متقاضیان ساخت سینما در بخش خصوصی در زمینه ارائه تسهیلات همکاری کند.

منبع: تسنیم

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    میشه ادرس سینمایاسوج را بدین شاید خارج از شهر باشه ومردم ندونند…
    واقعا متاسفم

پربازديد