تاریخ درج خبر : 1394/06/05
کد خبر : ۵۱۶۱۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بهره‌برداری از 30 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد طی هفته دولت

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 30 کیلومتر بزرگراه طی هفته دولت در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

حسن فدایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 30 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد طی هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با کم‌سابقه عنوان کردن خدمات دولت تدبیر در بخش راه به‌ویژه در اجرای طرح‌های چهار خطه میانگین سالانه ساخت بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد در دولت‌های گذشته را کمتر از 1.5 کیلومتر دانست و افزود: ساخت بزرگراه در این استان طی دو سال اخیر رشد چند برابری به خود گرفته است.

فدایی با اشاره به شرایط توپوگرافی خاص کهگیلویه و بویراحمد هزینه احداث هر کیلومتر راه در استان را پنج برابر اصفهان برآورد و تصریح کرد: کوهستانی و سخت‌گذر بودن موجب شده است در احداث راه‌ها از حداقل شاخص‌های احداث راه استفاده شود.

وی افزایش تردد و نبود راه‌های چهارخطه را از عوامل بروز تصادفات رخ به رخ و بالا بودن آمار تصادفات منجر به فوت در کهگیلویه و بویراحمد خواند و تصریح کرد: با وجود کاهش آمار تصادفات کشوری در کهگیلویه و بویراحمد افزایش 30 درصدی داشته است.

این مسئول با بیان اینکه شاخص برخورداری از راه روستایی در کشور 86 درصد است، خاطرنشان کرد: رشد ساخت راه روستایی در دولت یازدهم در کهگیلویه و بویراحمد از 36 درصد به 42 افزایش یافته است.

وی با فعال خواندن 250 پروژه بزرگراهی، راه اصلی، فرعی و روستایی و ساختمان‌های اداری با پیشرفت 30 تا 40 درصدی در استان افزود: امسال در هفته دولت 26 پروژه بزرگراهی، راه روستایی و روکش آسفالت با اعتبار 800 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

فدایی بهره‌برداری آسفالت 180 کیلومتر از راه‌های استان را از دیگر پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی در هفته دولت برشمرد و گفت: 30 کیلومتر بزرگراه اجرا شده، شش کیلومتر از محور یاسوج به شیراز، پنج کیلومتر از محور یاسوج به اقلید، پنج کیلومتر از محور لیکک به بهبهان، 11 کیلومتر از محور یاسوج به بابامیدان و سه کیلومتر از محور یاسوج بهره‌برداری می‌شود.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد