تاریخ درج خبر : 1394/06/06
کد خبر : ۵۱۶۱۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

مرکز درمان ناباروری در یاسوج راه اندازی می شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مرکز درمان ناباروری و مرکز پزشکی هسته‌ای در آینده نزدیک در یاسوج ایجاد و راه اندازی خواهد شد.

دکتر “پرویز یزدانپناه” در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: بالغ بر ۱۰ درصد زوج‌های جوان استان با مشکل ناباروری مواجه هستند که این افراد برای درمان مشکلات خود به استان‌های همچوار ازجمله اصفهان و یزد مراجعه و متحمل هزینه‌های زیادی می‌شوند.

وی با بیان اینکه با درخواست استان و ایجاد این مرکز مورد تأیید وزارت بهداشت قرار گرفت، اظهارکرد: طی ۶ ماه آینده مرکز درمان ناباروری در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج ایجاد راه‌اندازی می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: در چند ماه آینده مرکز پزشکی هسته‌ای در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج راه‌اندازی خواهد شد.

یزدانپناه با بیان اینکه با کمبود فضای کلینیک در سه شهر دهدشت، یاسوج و گچساران مواجهیم، تصریح کرد: اعتبارات لازم کلینیک پنج‌ طبقه یاسوج از سوی وزارت بهداشت تأمین و تا پایان مهر سالجاری افتتاح و به بهره‌برداری می رسد.

وی ادامه داد: با افتتاح کلینیک پنج طبقه‌ یاسوج سه کلینیک زنان، اطفال و عمومی شهید مفتح تجمیع و حدود ۶۰ پزشک متخصص در این کلینیک مستقر خواهند شد. عملیات احداث کلینیک در شهرهای دهدشت و گچساران پیش بینی شده که به پیمانکار واگذار شده و این پروژه‌های بزرگ در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می رسند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به کمبود بلوک های زایمان در بیمارستانهای استان بیان کرد: بلوک‌های زایمان در بیمارستان‌های یاسوج و دهدشت کافی نیست و هم اکنون بلوک بخش زایمان بیمارستان امام سجاد (ع) به طول ۱۴۰۰ متر در حال اصلاح است که طی سه ماه آینده به بخش زایمان اضافه می‌شود و عملیات اصلاح بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی دهدشت نیز ظرف یک ماه آینده آغاز می‌شود.

یزدانپناه عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون ۹۴ هزار نفر در بیمارستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد بستری و از خدمات این طرح به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان استفاده کردند.

وی با بیان اینکه زایمان‌های طبیعی در بین زنان استان افزایش پیداکرده است، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت درصد سزارین در بین زنان استان از 46.2درصد به ۴۱ درصد کاهش یافت، همچنین 9245 زایمان طبیعی در استان صورت گرفته که ۳۰۵ زایمان بدون درد بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: درسال گذشته 50 پزشک متخصص در استان جذب شده که امسال نیز 70 پزشک متخصص جذب خواهد شد.

یزدانپناه خاطرنشان کرد: در ۱۹ رشته تخصصی از جمله جراحی عمومی، پوست، گوش و حلق و بینی، چشم، عفونی، زنان و زایمان، توان‌بخشی و کودکان اعلام نیاز کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: مرکز جراحی قلب و عروق، آنژیوگرافی و سی.تی.اسکن در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج و ام.آر.ای در بیمارستان‌های دهدشت و گچساران با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان راه اندازی می شود.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد