تاریخ درج خبر : 1394/06/06
کد خبر : ۵۱۶۲۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

قوانین حمایت از معلولان در کهگیلویه و بویراحمد اجرا نمی شود

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قوانین حمایت از معلولان در این استان اجرا نمی شود.

سید علیرضا موسوی امجد شامگاه سه شنبه در دیدار با تعدادی از تشکلهای فعال اجتماعی افزود: قوانینی همچون اشتغال معلولین، مناسب سازی و … در این استان مغفول مانده است.

وی بیان کرد: باید فضای استان ما به گونه ای باشد که معلولان ما بتوانند بدون نیاز به کمک دیگران، به راحتی در شهر تردد داشته باشند و یا برای رفتن به اداره ای و یا خرید و اجاره ساختمانی با کمترین مشکل مواجه شوند.

وی افزود: بسیاری از سازمان ها هستند که در ارتباط با قوانینی که به بهبود وضعیت مددجویان سازمان بهزیستی کمک می کند، پاسخگو نیستند.

موسوی امجد با ابراز گلایه از عدم توجه ادارات استان به قانون سه درصدی استخدام معلولین گفت: در برخی نهادهای این تفکر غلط وجود دارد که بهزیستی باید همه معلولین را استخدام کند.

وی اظهار داشت: متأسفانه در حوزه اخبار و اطلاعات استان جای اخبار مخصوص ناشنوایان و یا زیرنویس کردن اخبار استانی واقعا خالی است که امیدواریم صدا و سیمای استانی تدبیری در این زمینه بیندیشد.

وی به کارکرد NGO ها اشاره کرد و خواستار فشار آنها برای کمک به نهادینه شدن تحقق حقوق معلولین در جامعه شد.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: تشکلها باید باری را از دوش دستگاه های دولتی برداشته و کارکرد مفیدی برای جوامع داشته باشند.

موسوی امجد به تعداد کم این NGO ها اشاره کرد و گفت: توسعه کمی و کیفی و همکاری تشکلها با سازمان بهزیستی نتایج خوبی را برای جامعه معلولان در بر دارد.

وی همچنین در خصوص کمبود اماکن ورزشی ویژه معلولین در استان گفت: برای ساخت سالن ورزشی معلولین مکاتبات با رئیس بهزیستی کشور صورت گرفته و درحال حاضر زمین این سالن نیز آماده است اما برای احداث آن با کمبود اعتبار روبرو هستیم.

موسوی امجد بیان کرد: متأسفانه با اعتبارات کمی که سهم بهزیستی می شود تنها می توان به تعمیرات واحدهای فرسوده اقدام کرد و نمی توانیم ساخت و سازی داشته باشیم.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناسر گفت:

    نظر خود را وارد نمایید…سلام من الان خودم معلول هستم حدود 8 سال لیسانس گرفتم ولی باوجود داشتن سهمیه معلولان هنوز بیکار هستم. دستگاه های اجرایی متاسفانه اصلا سهمیه سه درصد را اجرا نمیکنند. مکاتبات زیادی با اعضای فراکسیون معلولان مجلس انجام دادم که لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان را دولت بفرستد مجلس خوشبختانه نتیجه داد. انشاالله که بتصویب ان مشکل معلولان حل شود.

پربازديد