تاریخ درج خبر : 1394/06/06
کد خبر : ۵۱۶۲۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -
غریب واحدی پور

توضیحاتی در مورد یادداشت«عطر حضور دوباره حاج بهرام و سید باقر»

سایت استان: غریب واحدی پور

مدتی قبل یادداشتی از اینجانب با عنوان “عطر حضور دوباره حاج بهرام و سید باقر” که در واقع نه تحلیل بلکه دلنوشته ای بود از آنچه که در زمانه ای خاص به اتفاق خیل هم نسلان همفکرم تجربه کرده بودم، در دو سایت پر مخاطب استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر و نیز در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد،از قضا این ماجرا نیز بطور تصادفی با گشودن دگر باره باب بحث و گفتگو توسط ریاست محترم جمهوری در خصوص نظارت استصوابی شورای محترم نگهبان مصادف گردید.
بعنوان کسی که علی رغم 20سال تجربه کاری به هیچ نحو ممکن مورد حمایت مادی و معنوی جناح های فکری قرار نگرفته و چشم طمع هم به اینگونه حمایت ها نداشته و ندارم، علاوه بر آن همواره با وجود سابقه نویسندگی در سطح ملی و استانی بر این اعتقاد خود راسخ بوده ام که در فضای رسانه ای مخاطبان جواب همدیگر را به بهترین نحو ممکن می دهند، به همین علت حتی الامکان از جواب به کامنت ها هم خودداری کرده ام، ولی اکنون علی رغم میل خود شرایطی مجبورم کرد، تا در خصوص آن یادداشت و نیز برداشت ها و اظهار نظرهای مخاطبان عزیز تذکراتی را بشرح ذیل تقدیم کنم؛
1_درجریان رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری خرداد 92جناب آقای روحانی هنگام اشاره دکتر قالیباف به موضوعی که می توانست، حساسیت زا باشد، با ذکاوت خاصی فرمودند،”.. . بگذارید رقابتی دقیق داشته باشیم…” ولی دیدیم و دیدید که اصرار رقیب موجب شد تا کلمه “گاز انبر” نقش تاریخی خود در آن انتخابات را ایفا کند. به همین علت برای رقابتی دقیق و منطقی زدودن حساسیت امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، از صفت برجسته پایداری در راه عقیده و اندیشه که الحق آن بزرگوان در این زمینه الگو بودند که بگذریم، چه بسا که عدم توجه به همین حقیقت در بررسی صلاحیت آنها در آن دوران بنابه کامنت مخاطبی به “بت ساختن از آنها” در اذهان منتهی گردید.
2-دوست عزیزی به اصطلاح “نیت خوانی” کرده و با استناد به جمله ای از آن یادداشت، منظور من از جور نکردن مدرک دانشگاهی برای استفاده در رقابت های انتخاباتی توسط دو بزرگوار موصوف را کوبیدن فرد دیگری عنوان کرده بودند. در حالیکه اگر امروز با مراجعه به دانشگاهها به درد و دل های چهره های دانشگاهی دلسوز گوش فرا دهید،ازعمق فاجعه در خصوص فشار صاحب نفوذان بر چهره های آکادمی برای اخذ مدرک دانشگاهی بدون از طی مراحل قانونی خبر دار می شوید،و در می یابید که این قضیه اگر استثناء هم بوده است، درصورتیکه با حضور کسانی در مجلس آینده که خود از چنین اتهاماتی مبرا بوده اند، چاره جویی نشود.
بی شک به قاعده مبدل می شود.
3- کمتر انسان منصفی در خصوص نقش بی بدیل “حاج بهرام تاجگردون” و “سید باقر موسوی” در کادر سازی از بین نیروهای شایسته و توانمند استان فارغ از نژاد و تیره و تبار آنها برای نقش آفرینی در سطح استانی و ملی شک دارد.به گونه ای که امروز تعداد کثیری ازنیروهای منتسب به آنها نه تنها در استان کهگیلویه و بویراحمد بلکه در سایر استان ها و در سطح ملی به وفور در حال خدمتگزاری در بخش های مختلف هستند.در حالیکه پس از آنها نگرش فراطایفه ای در متولیان علی رغم ادعا هایشان بشدت رو به افول گذاشته است.
4-حداقل در ارتباط با بهرام تاجگردون اطلاع دارم که تاکید ویژه ای بر وظیفه نماینده بر حسن اجرای قوانین داشتند، تا آنجا که هنوز در این مورد حکایت هایی از برخوردهای قاطعانه او با متولیان اجرایی نقل محافل است. بر عکس امروز که هر نماینده ای بطور علنی از تلاش برای گماشتن افراد خود در سنگرهای کلیدی سخن می گوید.
بالتبع نظارت بر “آدم خویشتن” اگر محال نباشد، به سهولت امکان پذیر نیست.
5-با کمال تاثر و تأسف آنگونه که علی مطهری در یکی از دانشگاهها اخیرا به آن اشاره کرده اند و خود نیز در یادداشتی بنام”سلمان پاک دکتر شریعتی “منتشر شده در سایت شخصی (totamnews.ir ) به این امر پرداخته ام،”..معضل امروز جامعه سطحی نگر ی و توجه به مسائل سیاسی به قیمت غفلت از موضوعات اساسی و ریشه ای است…” این حقیقت را به عینه در همین یادداشت با تمام وجود حس کردم، زیرا به قول دوستی در یکی از گروههای مجازی می بینیم که یک مطلب “نوستالژیک”و به زعم او نوشته شده با هدفی خاص بمراتب بیش از تحلیل ها و مطالب پرمحتوای نویسندگان برجسته زمینه ساز جدال های تند و تیز موافق و مخالف می گردد.
پس بگذارید باذکر این نکته سخن را خلاصه کنم که “تنها راه رفع معضلات متنوعی که ملک و میهن را تهدید می کند، تن دادن به جدال احسن و زمینه سازی برای رقابتی دقیق و منطقی از طریق حذف عوامل حساسیت زا است.”
با آن امید که انتخابات دهم عرصه چنین مشقی باشد.
دین، انقلاب و میهن پاینده باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد