تاریخ درج خبر : 1394/06/06
کد خبر : ۵۱۶۲۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -
جهانخش:

برای 168 نفر در شرکتهای تعاونی استان اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 48پست خالی و بلاتصدی در تعاون روستایی این استان داریم و از مسئولان انتظار داریم برای این مسأله چاره ای اندیشی کنند.

هوشنگ جهانبخش در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: هفت واحد تعاونی زنان روستایی در زمینه های مختلف تولید و کشاورزی با 7905 عضو در این استان فعالیت دارند.

IMG_6499

وی اظهارکرد: تعاونی های تولید را یکی از عرصه های نظام بهره برداری دانست و بیان کرد: در سطح استان 14 تعاونی تولید داریم که 13 تعاونی فعال هستند و با مشارکت افراد و کشاورزان هر حوزه تشکیل شدند.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تعاونی های کشاورزی که پاسخگوی تخصصی نیاز کشاورزان است خاطرنشان کرد: این تعاونی ها شامل مرغداران، گندمکاران، باغداران، زیتون کاران و سایر تعاونی های تخصصی می شود. در سطح استان از 20 تعاونی در این زمینه به 45 تعاونی رسیده ایم که در شهریور ماه 10 تعاونی دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.

جهانبخش تصریح کرد: در حال حاضر 28 شرکتهای تعاونی روستایی در سطح استان فعال است که 75 هزار و 760 نفر عضو دارند.

وی ادامه داد: نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در این استان مورد بی مهری قرار گرفته است هدف این تشکل نظام مند کردن کشاورزان، تولیدکنندگان و کارگاههای کشاورزی است و پروانه اشتغال بکار در بخش کشاورزی را صادر می کند.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این تشکل در چهار شهرستان کهگیلویه، گچساران، دنا و بویراحمد فعال است و در سه شهرستان دیگر استان در آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. که 5089 از بهره برداران استان عضو این تشکل هستند که تاکنون 3662 پروانه صادر شده و در حال کار هستند.

جهانبخش با بیان اینکه برای 168 نفر در شرکتهای تعاونی استان اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است، بیان کرد: 94شرکت تعاونی تولید، روستائیان، زنان و کشاورزی با 93 هزار و 233 عضو و سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد و 280 میلیون تومان در این استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه اقدامات شبکه ای در قالب تأمین نهادها و مایحتاج تعاون روستایی استان داشتیم، اضافه کرد: از خرداد ماه سال گذشته تا کنون 16 هزار 553 تن آرد ، 12 هزار و 988 میلیون لیتر نفت روستایی، 4800تن بذر گواهی شده و 250 تن سم اختصاصی در شبکه تعاون روستایی استان توزیع شده است. همچنین 5510 تن سبوس از سوی اتحادیه دامداران استان بین دامداران توزیع شد.

IMG_6487

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طی سال گذشته 22هزار تن ذرت کشاورزان استان در شهرستانهای باشت، گچساران و کهگیلویه خریداری شد که با رعایت استانداردها خشک شده و برای نقاط نیازمند سراسر کشور ارسال شد.

جهانبخش ادامه داد: در این زمینه 14 میلیارد و 895هزار تومان به کشاورزان استان پرداخت شد و همچنین بخش حمل و نقل و صنعت ذرت خشک کنی استان حدود یک میلیارد و 752 میلیون تومان هزینه دریافت کرده اند.

وی اظهارکرد: برای اولین بار ذرت استان در سال گذشته در بازار بورس کالای کشاورزی به فروش رسید.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعاون روستایی طی سال گذشته 33تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری کرد که در سال 94 با وجود خشکسالی 28هزار تن گندم خریداری شده است که نسبت به سال قبل 5000تن کاهش داشته است.

جهانبخش افزود: در سال گذشته 2200 تن گندم بذری در استان خریداری کردیم که امسال این میزان به 2500تن رسیده است.

وی تصریح کرد: آموزش و توسعه تعاونی ها، تشکیل 20شرکت تعاونی، ساماندهی مجمع 30شرکت تعاونی، برگزاری 15جلسه آسیب شناسی شرکتها، برگزاری 500نفر روز دوره آموزشی و برگزاری 18جلسه کنترل و نظارت شرکتهای استان طی یک سال گذشته انجام شده است.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: 97پست سازمانی در تعاون روستایی استان مصوب است که هم اکنون 49مشغول به کار هستند و 48 پست خالی و بلاتصدی داریم از مسئولان انتظار داریم برای این مسأله چاره ای اندیشی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • طلائی گفت:

    باتشکرازتوضیح جامع جناب آقای جهانبخش درمورد فعالیتهای شرکتها وتشکلهای زیرمجموعه تعاون روستایی .خواهشا در خصوص بکارگیری نیرو برای سازمان ازنیروهای باتجربه اتحادیه ها وشرکتها استفاده نمایید.ضمنا” این کار نیاز به پیگیری فراوان درجلسات مهم دارد که امیداست مدیر محترم ازعهده آن براید

پربازديد