تاریخ درج خبر : 1394/06/07
کد خبر : ۵۱۶۲۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -
وزیر جهاد کشاورزی:

ضروری‌ترین کار در کهگیلویه و بویراحمد تکمیل جاده پاتاوه به دهدشت است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ضروری‌ترین کار در کهگیلویه و بویراحمد تکمیل جاده پاتاوه به دهدشت است.

محمود حجتی صبح امروز در جمع مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: استان شما ظرفیت‌های بالقوه‌ای در زمینه‌های مختلف برای توسعه دارد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: استان عقب‌ماندگی تاریخی هم داشته که آثار آن را می‌بینیم.

حجتی بیان کرد: آن چه که شاهد هستیم، سرعت رفع عقب ماندگی نسبت به سایر استان‌ها بیشتر بوده است.

این مسئول تصریح کرد: در جاده که بخشی از آن بزرگراه بوده باید دید که 20 سال پیش وضعیت جاده‌های استان چه بوده است لذا معتقدیم توجه نظام به استان بسیار خوب بوده است.

وی بیان کرد: جاده اصفهان به سمیرم، یاسوج به دوگنبدان و جاده یاسوج به شیراز ساخته شده که در گذشته جاده‌ای و تنها جاده یاسوج به سپیدان بود.

حجتی تصریح کرد: دولت و نظام به استان توجه زیادی داشته و البته هنوز هم جای کار و تلاش دارد.

وی افزود: ضروری‌ترین کار برای این استان ساخت جاده پاتاوه به دهدشت به خاطر تأثیری است که در استان داشته و کهگیلویه و بویراحمد را به کل کشور وصل می‌کند.

این وزیر دولت یازدهم افزود: در فرودگاه و جاده روستایی و سایر زیرساخت‌ها کارهای خوبی شده است.

وی در ادامه با ورود به ضرورت‌های بخش کشاورزی در این استان گفت: زیرساخت‌های حوزه آب مهم است و تأثیر زیادی بر کشاورزی منطقه دارد.

حجتی در همین خصوص بیان کرد: حساس‌ترین موضوع در کشاورزی آب است و با توجه به ظرفیت‌های اقلیمی چند کار جدی را باید به کمک مسئولان دنبال کنیم.

وی گفت: بنا به ظرفیت بارشی که وجود دارد طرحی در منابع طبیعی تهیه کردیم که یکی از آن‌ها مربوط به توسعه باغات دیم است که باید به طور جدی دنبال کنیم و در کنار آن بحث پمپاژ آب و توسعه زمین‌های دیم است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: بحث گیاهان دارویی رویکرد جدیدی است که وزراتخانه و منابع طبیعی در سال‌های اخیر به آن توجه داشته‌ و یکی از محورهای توسعه بخش کشاورزی در استان است.

حجتی در ادامه اظهارات خود با بیان این که همکاران خود را برای تهیه طرحی جامع در ارتباط با زنجیره تولید توجیه کرده‌ایم، افزود: با بررسی و مطالعه‌ای که کرده‌ایم اعتقاد داریم کشاورزی فقط در مزرعه نیست.

وزیر جهاد کشاورزی تبیین کرد: کشاورز اگر نداند نیازهای خود کی و چگونه تأمین می‌شود و تولید بدون توجه به این که محصول چگونه باید خریداری شود در زمره کشاورزی پایدار و اقتصادی نیست.

حجتی متذکر شد: در طیور و دامداری و تولید شیر و زراعت و محصولات باغی و آبزی‌پروری این موضوع صادق است.

وی گفت: چاره‌ای نداریم جز تعریف زنجیره تولید و ایجاد تشکل‌ها که ساز و کارهای قانونی آن وجود دارد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    سلام آیا وقت آن نرسیده که دانشکده ادبیات و علوم انسانی به دهدشت انتقال داده شود تا هم از مهاجرت اهالی کهگیلویه جلوگیری شود و هم حسین پناهی های بیشماری تقدیم جامعه شود

  • ناشناس گفت:

    آقای وزیر درست فرموده اند اما پیش شرط آن : باید از یاسوج تا سه راهی توت نده سه بانده شود تا ترافیک روان گردد وگرنه هر روز به علت کم عرض بودن یاسوج تا سه راهی توت نده تصادفات خواهد بود این نکته را باید استاندار ومدیرکل اداره وشهرسازی اولویت اول خود قرار بدهند -باید در سه راهی توت نده( زیر گذر)ساخته شود وچند بانده شده یاسوج تا سه راهی یک کار اساسی واولویت دار شود وخواهد بود

  • دلدار گفت:

    جناب اقای وزیر هزینه جاده پاتاوه دهدشت درجاده اختصاصی وخانوادگی اقای برگواری درجاده باغچه جلیل خرج می شود

پربازديد