تاریخ درج خبر : 1394/06/07
کد خبر : ۵۱۶۳۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

حضور وزیر جهادکشاورزی در جلسه شورای اداری استان/ تصاویر

به مناسبت هفته دولت، جلسه شورای اداری استان با حضور وزیر جهادکشاورزی در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

IMG_6515

به گزارش سایت استان، محمودحجتی وزیرجهادکشاورزی که به مناسبت هفته دولت به کهگیلویه وبویراحمدسفرکرده بود درجلسه شورای اداری شرکت کرد و گفت: وقتی دولت یازدهم روی کارآمدبامشکلات زیادی روبروبودازجمله مسئله هستی که باعث شدیک اجماع جهانی برعلیه کشورماشکل بگیره،وآثاراین اجماع تحریمهابودکه مشکلاتی برای اقتصادومعشیت وزندگی مابوجودآورد.
محمودحجتی تصریح کرد: درهمان سه ماه اول مذاکرات وکفتگوهامشکلاتی که باباورهای غلط ودروغین برعلیه ملت ما قرارگرفته بود،به خوبی کناررفت، ومحدودیدتهای غذایی وداروی برداشته شد.
وزیرجهادکشاورری اظهارداشت: وقتی دولت جدید شروع به کارکرد،حدودهفتادوهشتاد کشتی روی آب منتظر بودندکه منابع ارزی دراختیارشان قراربگیردوکالاهای خودراکه عمده ترین موادغذایی وضروری بوده تخلیه کنند
وزیرجهادکشاورزی با بیان اینکه رکود از منفی شش درصد در دولت گذشته به مثبت 3 در سال 93 رسیده افزود: این پیگیری و درایت و حساسیت و پافشاری دولت تدبیر باعث یک تحرک هرچندمحدود در کشور شد.
وی یکی دیگر از مشکلات دولت یازدهم درآن مقطع را تورم و مسائل اقتصادی دانست وتصریح کرد: باتدبیردولت یازدهم این تورم درسال بعد کمتراز بیست و پنچ درصدشد و نهایتا در سال گذشته به هفده درصد و امسال به سیزده درصد کاهش پیدا کرد.
وی خاطرنشان کرد: درسال 92 ، بالغ بر چهار میلیون و هفتصدهزارتن گندم ازکشاورزان باپرداخت چهارهزارمیلیاردتومان خریداری شد و امسال نزدیک هشت هزارتن و پرداخت هفت هزارمیلیاردتومان پرداخت شده و هزارنهصدمیلیاردتومان هنوز به کشاورزان برای خریدگندم بدهکاریم که باید هرچه زودتربپردازیم.
حجتی بااشاره به اینکه درآمدهای نفتی دولت نسبت به سالهای قبل کاهش و هزینه های دولت افزایش یافته است افزود: امسال خزانه 2/2 بودجه عمرانی تخصیص داده که نسبت به سال قبل بیست و شش درصد بودجه عمرانی راافزایش دادند و به دلیل توجهی که دولت به استان کهگیلویه وبویراحمد دارد این بودجه عمرانی دراستان شما دوبرابرشده است.
وزیرجهادکشاورزی ضروری ترین کار را برای استان جاده پاتاوه به دهدشت دانست و افزود: بخاطرتاثیری که برروی اقتصاداستان می تواند داشته باشدواستان رابه کل کشوروصل کند.
این مسئول ابرازداشت: رویکردجدیدی در خصوص گیاهان داروی توسط وزارتخانه ومنابع طبیعی دراین سالها در استان ارائه شده وجواب مثبت داده و در آینده می تواند باعث توسعه کشاورزی در استان شود.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امید خ گفت:

    وزیر محترم کشاورزی احیاناازدسته گل های که مسئولان وارت متبوع شان در کشاورزی استان مرتب به اب میدن خبر دارن ایا؟؟؟؟؟؟؟؟

  • کارسن گفت:

    برای من جای سئوال چراهروقت یک مسئول کشوری به استان سفرمی کندوبرای صرف نهارویاشام به رستوران میان،بیشترکارمندای استانداری همراهشون میان رستوران،جالب اینجاست،وقتی غذامی خورندچندتایک بارمصرف غذامیگیرندباخودشون میبرندخانهایشان

  • علی احمدی گفت:

    تمام شدن اشنایان استاندار

پربازديد