تاریخ درج خبر : 1394/06/09
کد خبر : ۵۱۶۳۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -
دادستان کل کشور:

برخورد جدی با زمین خواران در اولویت برنامه های دستگاه قضایی است

دادستان کل کشور با گرامیداشت هفته دولت، گفت: برخورد جدی با زمین خواران، مفسدان اقتصادی و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی در اولویت برنامه های دستگاه قضایی کشور است و هیچگونه حاشیه امن برای آنان وجود ندارد.

 حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سازمان بازرسی کهگیلویه و بویراحمد و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان افزود: حساسیت ویژه ای برای مقابله با پدیده زمین خواری و برخورد عبرت آموز با افراد تغییر دهنده کاربری زمین های کشاورزی، جنگل ها و مراتع در کشور وجود دارد.
وی بیان کرد: زمین های کشاورزی، جنگل ها و مراتع جزو منافع عمومی و منابع طبیعی بوده و هرگونه تجاوز از قانون نسبت به تصرف اینگونه اراضی ملی جرم است و باید با جدیت پیگیری شود.
رییسی اظهار کرد: برخورد با زمین خواران و پدیده زمین خواری در کشور نباید مسوولان دستگاه قضایی را از پیگیری و رسیدگی به امور کلان غافل کند.
وی عنوان کرد: در مباحث دین مبین اسلام پس از مساله توحید هیچ مفهومی گسترده تر و فراگیرتر از موضوع عدالت و لزوم برقراری آن وجود ندارد.
رییسی ابراز داشت: عدالت دارای انواع مختلفی شامل عدالت قضایی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بوده و عدالت زیربنا و محور سایر امور در هر جامعه است.
دادستان کل کشور افزود: عمل کردن به قانون مهمترین ملاک و معیار در زمینه میزان اجرای عدالت در هر جامعه به شمار می رود.
رییسی با اشاره به اینکه نقش دادستان در زمینه قانون مداری و برقراری عدالت بی بدیل است، گفت: در نظام های مدیریتی بحث خودکنترلی برای پایبندی به قانون و عمل به آن دارای اهمیت خاصی است.
وی بیان کرد: نظارت و کنترل ضامن اجرای قانون و برقراری عدالت در هر جامعه است و عمل به فرایض امر به معروف و نهی از منکر نیز نقش موثری در بهبود نظارت ها دارد.
رییسی اظهار کرد: نظارت در سازمان بازرسی از نوع عمومی بوده و این سازمان جزو نهادهایی است که موضوع مهم نظارت در آن نهادینه شده و جزو رسالت های اصلی محسوب می شود.
وی عنوان کرد: تمام دستگاه های اجرایی کشور به نوعی نگاه پیشگیرانه از وقوع جرم دارند و باید عمل به این وظیفه مهم در راستای جلوگیری از بروز انواع جرایم همواره مدنظر مسوولان باشد.
رییسی با اشاره به اینکه ‘عالم مظهر خداست’ سنگ زیربنای اندیشه امام خمینی (ره) بود، ابراز داشت: این تفکر ناب کارآمدترین عنصر در نظام خودکنترلی است.
وی افزود: با وجود دادستان قانونمند و قاطع افراد مجرم، شرور، خطاکار و فاسد احساس ناامنی کرده و افراد قانونمند احساس امنیت خواهند کرد.
رییسی گفت: مسوولان نظام پولی کشور نباید اجازه دهند که تسهیلات بانکی به کام دلالان برود و لازم است از هرگونه انحراف در اعطای وام در کشور جلوگیری شود.
در این آیین مهرداد کرمی که پیش از این مدیرکل سازمان بازرسی کهگیلویه و بویراحمد بود به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان معرفی و از خدمات مختار کوشا دادستان پیشین تجلیل شد.
سید مهدی تقوی نیز جایگزین مهرداد کرمی به عنوان مدیرکل جدید سازمان بازرسی کهگیلویه و بویراحمد شد.
منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد