تاریخ درج خبر : 1394/06/09
کد خبر : ۵۱۶۳۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -
متقی:

در انتخابات مجلس بی‌طرف هستیم/ 1800 خانوار مددجوی کمیته امداد استان خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گفت: به زودی جشن خودکفایی 1800 خانوار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان برگزار می‌شود.
به گزارش سایت استان، سیدغلامرضا متقی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دولت ، گفت: رسالت کمیته امداد حمایت از اقشار آسیب پذیر، کاهش تدریجی فقر و توانمندسازی افراد ناتوان جامعه است.

motaghi
وی با اشاره به اینکه منظور از توانمندی صرفاً اقتصادی نیست، بیان داشت: برنامه توانمندسازی کمیته امداد یک برنامه جامع و مدون در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و دینی است.
متقی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد توانمندسازی اقتصادی است و بحث خودکفایی مددجویان بیش از هر چیز در دستور کار کمیته امداد استان قرار دارد، اظهار کرد: به زودی جشن خودکفایی 1800 خانوار مددجوی تحت حمایت برگزار می‌شود.
متقی به برنامه کمیته امداد برای خودکفایی مددجویان اشاره کرد و گفت: ما باارائه آموزش های مختلف شغلی و قرار دادن سرمایه کار در اختیار مددجویان بستر لازم برای خودکفایی و استقلال آنها را فراهم می نماییم که در این راستا با احتساب 1800 نفر تاکنون شش هزار خانوار به خودکفایی رسیده اند.
متقی در ادامه یکی از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد را بحث فرهنگی و تعالی فکری خانواده های مددجو عنوان کرد و گفت: آموزش خانواده با محوریت مسائل دینی و کمک به دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل بهتر، از جمله برنامه‌های اولویت‌دار کمیته امداد است.
وی تکیه بر مشارکت‌های مردمی را بسیار مهم دانست و گفت: تنها 15 درصد از کمک کمیته امداد به مددجویان از محل کمک‌های مردمی است و مابقی از محل اعتبارات دولتی است که ما باید تلاش کنیم تا با جلب و توسعه مشارکت های مردمی جای رقم مشارکت مردمی را با 85 درصد کمک‌های دولتی تغییر دهیم و در این زمینه رسانه‌ها باید کمیته امداد را در راه رسالت خود برای افزایش مشارکت‌های مردمی یاری دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان یکی دیگر از رویکردهای این نهاد را توسعه شبکه های نیکوکاری برشمرد و بیان داشت: تلاش ما این است که در هر اداره، سازمان، روستا و محله شبکه ای را با محوریت مساجد جهت جمع آوری کمک های مردمی تشکیل دهیم.

IMG_6641
وی یادآور شد: در دو سال گذشته بیش از 200 میلیارد تومان در سرفصل های محتلف از جمله بهداشت ودرمان، جهیزیه، مسکن، سوء تغذیه کودکان، فرهنگی و سایر موارد در کمیته امداد استان هزینه شده است.
متقی در پایان بر تعامل کمیته امداد با اصحاب رسانه تأکید کرد و گفت: ما از تعامل و ارتباط تنگاتنگ با رسانه ها واز انتقادات سازنده و مثمر ثمر آنها استقبال می کنیم.
وی اصحاب رسانه را به راستگویی و حقیقت نویسی دعوت نمود و از آنان خواست فرهنگ تخریب و تضعیف را به فرهنگ تعامل و تقویت تغییر دهند و افزود: رسانه ها نقش مهمی در سالم سازی محیط ، فضا و توسعه استان دارند.
مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: بر اساس اساسنامه کمیته امداد این نهاد به نام و اسم امام راحل و به دستور ایشان تأسیس شده و هم اکنون زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می شود و رسالت آن خدمت رسانی به نیازمندان است.
متقی گفت: کاری نداریم مردم از چه طیف و یا گروهی هستند، رسالت ما خدمت به محرومین و بی‌طرفی و عدم حمایت از گروه و یا جریان خاصی است و در انتخابات نیز بر اساس دستور رئیس کمیته امداد از هیچ جریان و حزبی و شخصی حمایت نخواهیم کرد.

وی بیان داشت: اگر تخلفی از نیروهای این مجموعه در خصوص مسایل انتخاباتی برای ما ثابت شود به شدت برخورد می کنیم.
مصیب حیدری رئیس اداره روابط عمومی نیز در این نشست ضمن خیرمقدم به خبرنگاران حاضر در جلسه با بیان اینکه خبرنگاران سفیران حقیقت جویی و حقیقت یابی هستند از آنان خواست تا با انعکاس اخبار کمیته امداد، این نهاد را در راه کمک به نیازمندان یاری نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد