تاریخ درج خبر : 1394/06/10
کد خبر : ۵۱۶۴۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت غله استان:

در ارائه گزارش به تعزیرات حکومتی سلایق شخصی اعمال شده است/ مردم استان نان حجیم مصرف کنند

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گفت: سلایق شخصی برخی نهادها و افراد مخالف با سیاست‌های دولت است و انتظار می رود این نهادها اگر هم مخالف سیاستهای دولت هستند از سیاست سازمان مرکزی خود پیروی کنند.

به گزارش سایت استان، سیدعلی‌صادق فروزنده در نشست خبری با رسانه‌ها با اشاره به صدور حکمی علیه یکی از نیروهای زیر مجموعه این شرکت در کهگیلویه، گفت: گزارش ارائه شده به سازمان تعزیرات حکومتی اشتباه بوده و سلیقه شخصی در آن لحاظ شده و بر اساس همین گزارش نیز حکم صادر  شده است.

forozandeh

وی ادامه داد: ماموریت ذاتی شرکت غله استان تهیه،تامین و توزیع کالاهای استراتژیک نظیر گندم، برنج، روغن و قند است که گزارش ذخیره این کالاها در شوراهایی نظیر تنظیم بازار به استحضار استاندار می رسد.

وی یکی از اهداف شرکت غله را جلوگیری از احتکار کالا بیان کرد و افزود: کالاهای ذخیره شده توسط شرکت غله در مواقع ضروری و برای جلوگیری از التهابات بازار و همچنین تنظیم بازار با حواله دولتی به بازار تزریق می شود.

فروزنده میزان گندم خریداری شده از کشاورزان را 41 هزارتن با مبلغ 48 میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این مقدار گندم برابر با مقدار خریداری شده در سال گذشته است ضمن اینکه امسال 80 درصد گندم مزارع دیم استان به علت خشکسالی برداشت نشد و به عنوان مزارع خسارت دیده تلقی شدند.

وی گندم تولید استان را از بهترین نمونه های گندم در کشور خواند و تصریح کرد: گندم معمولی و گندم دروم که در استان تولید می شود دارای کیفیت مطلوبی است.

این مقام مسئول بیان داشت: در استان سه کارخانه تولید آرد وجود دارد که ماهانه سهمیه گندم به آنها اختصاص می یابد.

فروزنده با بیان اینکه 10 تا 15 درصد کیفیت آرد تولیدی به کیفیت گندم برمی گردد اذعان داشت: ماشین آلات و سیستم تبدیل گندم به آرد کیفیت اصلی آرد تولیدی را رقم میزنند.

مردم استان نان حجیم مصرف کنند

مدیرعامل شرکت غله استان با انتقاد از گسترش بیش از اندازه تولید نان لواش در استان گفت: متاسفانه 80 درصد نانواهای استان نان لواش تولید می کنند که این آمار در استانهای دیگر در حداقل قرار دارد.

IMG_6658

فروزنده بیان داشت: فرهنگ استفاده از نانهای حجیم باید در بین مردم رواج یابد.

وی به مزیت نانهای حجیم مانند نان سنگک و تافتون اشاره کرد و بیان داشت: این گونه نانها دارای سبوس هستند که برای جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های روده ای و گوارشی بسیار مفید است.

این مسئول اطلاع رسانی به مردم را وظیفه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: با هماهنگی های به عمل آمده با این معاونت، وظیفه آموزش به مردم از طریق رسانه ها و صدا و سیما به عهده آنان قرار گرفته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد