تاریخ درج خبر : 1394/06/11
کد خبر : ۵۱۶۵۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تخریب ساختمانهای بدون پارکینگ یاسوج

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از ضوابط طرح تفصیلی در شهر یاسوج اجرا نمی شودو این آینده شهر را تهدید می کند.

سید حسین کاظمی افزود: هم اکنون بسیاری از مناطق مرکزی شهر یاسوج روزانه با ترافیک شدیدی مواجه هستند که بخش زیادی از آن ناشی از عدم اجرای طرح تفصیلی است.

وی بیان کرد: سازندگان ساختمانهایی که در مرکز شهر ساخته می شود، به خاطر سود بیشتر پارکینگ را از ساختمان حذف می کنند و این موجب ایجاد ترافیک شدید می شود.

کاظمی گفت: این افراد با حذف پارکینگ از ساختمان تنها از سوی کمیسیون ماده ۱۰۰ جریمه می شوند اما این جریمه دردی از ترافیک رو به افزایش شهری را دوا نمی کند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی نسبت به آینده شهری یاسوج گفت: اگر این روند همچنان ادامه یابد، مناطق مرکزی شهر یاسوج در آینده قفل می شوند.

وی افزود: شهر یاسوج بدون ضابطه در حال بزرگ شدن است و این روند سکونت و زندگی در این شهر را در آینده با مشکل جدی و لاینحل مواجه می کند.

کاظمی از برخورد قاطع با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و بدون پروانه و مغایر با طرح تفصیلی شهر یاسوج خبر داد و گفت: از این پس ساختمانهایی که پارکینگ در آنها حذف شده باشد جریمه نمی شوند بلکه دستور تخریب آنها صادر خواهد شد.

وی از شهرداران خواست تنها به فکر کسب درآمد از کمیسیون ماده ۱۰۰ نباشند و آینده شهر را نیز مد نظر قرار دهند.

کاظمی افزود: روند توسعه شهری در یاسوج به سمت بحران پیش می رود و برای حل این بحران از هم اکنون باید چاره جویی شود تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر نباشیم.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد