تاریخ درج خبر : 1394/06/13
کد خبر : ۵۱۶۶۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

مسافت 23 کیلومتری عامل ریزش دانشجو در پیام‌نور یاسوج است

رئیس دانشگاه پیام نور یاسوج گفت: بعد مسافت 23 کیلومتری عامل ریزش دانشجو در پیام‌نور یاسوج است.

روح‌الله دانش‌پایه صبح امروز در نشست معاون اداری و معالی دانشگاه پیام نور کشور با استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان مشکلات این واحد دانشگاهی اظهار کرد: قبل از هر چیز بزرگترین مشکلی که ما داریم مربوط به واقع شدن دانشگاه در مسیر دور افتاده از شهر است.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد یاسوج گفت: متاسفانه بنا به هر دلیل این واحد دانشگاهی را در محلی که مسافت 23 کیلومتری با مرکز شهر دارد، ساخته‌اند که موجب شده نتوانیم به دانشجویان خدمات بیشتر و بهتری بدهیم.

دانش‌پایه افزود: در همین خصوص با ریزش دانشجو در دانشگاه پیام‌نور یاسوج مواجه شدیم چرا که دانشجویان برای رفت‌و آمد با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و اتوبوس‌های واحد به دلیل واقع شدن در بیرون از محدوده شهر همکاری لازم را ندارند.

وی در ادامه اذعان کرد: دانشگاه پیام نور یاسوج با 70 رشته تحصیلی و 6 هزار دانشجو و 30 عضو هیئت علمی 40 درصد دانشجویان پیام نور استان را به خود اختصاص داده و با این همه بزرگی مشکلات بسیاری دارد.

این مسئول گفت: برخی از طرح‌های عمرانی دانشگاه به دلیل کمبود بودجه و اعتبارات همچنان راکد مانده است و همچنین آزمایشگاه و کارگاه ما که مهمترین رکن در یک دانشگاه به شمار می‌رود همچنان نیمه تمام باقی مانده است.

دانش‌پایه افزود: نبود سلف سرویس در دانشگاه پیام نور واحد یاسوج و خاکی بودن محوطه دانشگاه از جمله مشکلات دیگری است که زیبنده بزرگترین واحد دانشگاهی پیام نور در کهگیلویه و بویراحمد نیست.

وی در ادامه کمبود شدید نیروی انسانی در این مرکز را اشکالی بزرگ دانست و گفت: مرکزی که در 23 کیلومتری شهر و در دل کوه واقع شده حداقل به یک نگهبان نیاز دارد.

این مسئول نبود فضای فرهنگی و سالن مناسب را از دیگر مشکلات دانشگاه پیام نور یاسوج برشمرد و خواستار توجه و حمایت هرچه بیشتر مسئولان در رفع مشکلات این واحد دانشگاهی شد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    با سلام.
    بنده یکی از دانشجویان پیامنورم که کلا نسبت به این دانشگاه بیمیل شدم بخاطر شراید بدی که داره ادم احساس دانشجوی در این واحد رو هرگز نمیکنه.ما در زمینه فرهنگ و زیر ساختاش خیلی ضعیف هستیم و کسی به فکر نیست

پربازديد