تاریخ درج خبر : 1394/06/14
کد خبر : ۵۱۶۷۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اقدام انسان‌دوستانه‌ی اعضای بنیاد امیدایرانیان در اهدا خون/ عکس

اعضای بنیاد امید ایرانیان در اقدامی انسان دوستانه با حضور در انتقال خون استان خون خود را اهدا کردند.

20150904082329

همه می دانند اهدای خون کاری بسیار پسندیده و نیکوییست و حتی خیلی ها شرایطش را نیز دارند اما از انجامش به هر دلیلی سر باز می زنند.شاید می ترسند شاید گرفتن یک ساعت مرخصی برای این کار برایشان سخت است و شاید هزاران شاید دیگر.

اما مدیرانی مانند محمد بهرامی هم هستند که فرصت اما و اگرها را از همکارانشان  و دوستانشان می گیرند وبه یک اقدام فردی رنگ و بوی گروهی می بخشند و در واقع با پیشتازی خودشان اطرافیانشان را نیز با خود همراه می کنند.

بهرامی معتقد است: فلسفه وجودی انسان رسیدن به کمال است و برای رسیدن به کمال مطلوب دستورات روشنی وجود دارد  و یکی از راه های رسیدن به کمال هم انجام کارهای نیک و ثواب است.

رابط بنیاد امید ایرانیان می افزاید: در جامعه افراد نیازمند به خون زیاد است و وظیفه ما نیز در این زمینه اهدای خون است. وقتی زمینه اهدای خون در جامعه فراهم است پس نباید کوتاهی کنیم.

20150904082342

شهردار سابق شهر یاسوج اضافه می کند: نهادینه کردن فرهنگ اهدای خون  هم یک وظیفه است ومدیران در راس و به طور کلی همه افراد برای فرهنگسازی باید تلاش کنند.

وی می گوید : بنده با اینکه چندین بار برای اهدای خون آمده ام  ولی  این باربه عنوان سرپرست  بنباد امید ایرانیان که نهادی فرهنگساز است اقدام به اهدای خون کردم چراکه هم اثرگذاری کارهای جمعی بیشتر است و هم متوجه شدیم که اشتیاق جوانان  مخصوصا مجردها برای اهدای خون کمتر از متا هل ها  و افراد سن بالاست و با این اقدام گروهی تعداد زیادی از دوستان و همراهان جوان بنده برای نخستین بار داوطلب اهدای خون شدند..

بهرامی  با ابراز امیدواری برای  تداوم اقدامات فرهنگسازانه  در جامعه گفت:بسیاری از مشکلات دست ساخت خود انسان است به همین دلیل وظیفه داریم همانگونه که در همه زمینه ها هزینه می کنیم در زمینه فرهنگ سازی  کار های عیر و متبت هزینه کنیم.

سرپرست بنیاد امید ایرانیان در استان کهگیلویه و بویر احمد با دعوت از بانوان هم استانی برای مشارکت در امر اهدای خون گفت: بیش از 50 درصد ظرفیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند و باید در زمینه اهدای خون نیز فعال شوند و همانگونه که استان در زمینه اهدای مستمر در کشور رتبه سوم را دارد در زمینه مشارکت بانوان در اهدای خون نیز پیشتاز شود و از آنجایی که بانوان بیشترین دربافت کننده خون هستند پس  دعوت می کنیم برای ایجاد تعادل در امر اهدای خون مشارکت داشته باشند.

گفتنی است بر اساس آمارها 3 درصد متقاضیان اهدای خون در استان خانم ها و 97 درصد آقایان هستند و 61 درصد افراد به صورت مستمر داوطلب اهدای خون هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دنا گفت:

  احسن بر دکتر بهرامی جوان پدر پایتخت طبیعت ایران و اصلاحات نوین استان

  • س-ب گفت:

   بهرامی پدر اصلاخات نوین؟!!!!
   پدر تغیر مواضع نوین ملفب میکردی بهتر بود !
   هدایت خواه حرف خوبی زد گفت فرد سیاسی باید شناسنامه دار باشه!

 • mohammad گفت:

  با سلام
  دکتر بهرامی ب عنوان پرچمدار کارهای بزرگ و فراموش نشدنی و چهره ماندگار عرصه توسعه میباشد، امیدواریم در همه مراحل پیش رو موفق و موءید باشن

 • علیرضا گفت:

  جناب دکتر بهرامی بارها با عملکرد عالی خود اصلاحات را به مردم نشان دادند
  در یه کلام دکتر بهرامی امید نسل جوان و آینده روشن استان عزیزمان است….
  یا علی مدد

 • امیررضا گفت:

  از وجود سرمایه های با ارزشی چون دکتر بهرامی به خودم می بالم که در کنار فرزندان آریوبرزن زندگی میکنم…
  دکتر جان به امید پیروزی شما در انتخابات مجلس شورای اسلامی و گامهای موثری از سوی جنابعالی در خصوص ارتقاء و توسعه اقتصاد استانمان

 • سید گفت:

  درود بر جناب دکتر بهرامی و حامیان باغیرتش…..
  انصافا تمام خدمات جناب دکتر بهرامی انسان دوستانه و در جهت خدمت به مردم بوده,هست و خواهد بود

پربازديد