تاریخ درج خبر : 1394/06/17
کد خبر : ۵۱۶۷۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -
بهاره حسینی

رضا توفیقی و کدهای جامعه جوان و ناجوان مرد و زن!

سایت استان: بهاره حسینی

کلامی با دوستان و شاید پاسخی به یوسف مرادی های عزیز!

سید ضیاءالدین لیدری است پدرگونه که چپ است به اندیشه و اصلاح طلب است به کرسی، آزاد است بر جامعه، افراد جامعه را محق به تعیین سرنوشت سیاسی و اقتصادی و اجتماعی خود میداند، ایجاد عدالت اجتماعی و تأمین مساوات و ایجاد شرایط یکسان برای همه ی افراد جامعه را از وظایف سیاسی و اجتماعی خود می شمرد، تقدم جامعه بر فرد را یک اصل میداند، بر اصل آزادی در کلیه ی عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه تأکید دارد،  نگاهی جامعه گرا دارد ومسیری فراهم می نماید تا نیروهای چپ مدرن را با تاریخ و تجارب گذشته پیوند بزند.

سیدی است روحانی زاده، شهید داده، نماز میخواند، معنی و مفهوم سجده را با تحلیل و شناخت درک کرده است، علی مولایش است و ولی فقیه را در قالب دین و شریعت حس کرده است،  میداند دزدی حرام است و نیز خوب میداند دزدان چه لباسهایی می پوشند، پدرش به او آموخته که ظلم خیانت است و ظالمان با چه ابزاری در صحنه حاضر می شوند، سره از ناسره را از قرآن به ارث برده و خوب میداند که ناسره چطور سر از سره می برد، سیاست از ره آورد دین به او رسیده است و نه از قالب محافل سیاسی، دینی که در قاب پشت میز اداره دارد در خلوت نماز شب نیز همان دین را دارد،  خلوتش با خدا با لحظه های سم پوتین مصاحبه گرش یکسان است، چه در بند باشد و چه رها رهاست و نهایتا چه دوستش او را مصالحه گر بخواند و چه دشمنش “……..” بخواند او همان تشکیلاتی فکر است وبا اندیشه و تدبیر.

این شخصیت را بنا به دستورهای ارسالی نمیتوان با چند تا پرولوگ در هم تنیده، به مثابه دکتر بازرگان شکار کرد و از انگ مجاهدین خلق به فتنه نزدیک نمود تا شاید به اهداف سیاسی خود نزدیک شوید که هوشیاری جوانان و جوامع خودآگاه اندیشه های نویی دارند که بار دیگر با این سیاستهای پوسیده به دام هیچ مستبدی نخواهند افتاد.

همه خوب میدانیم؛ مجاهدین به چه شکافی رسیدند و دوستان شما به خلقش چسبیدند و یاران ایشان به انقلابش! تا فریاد امام (ره) تلنگر که چه عرض کنم، پتکی زد و دوستانتان بیدار شدند! مسیری دیگر انتخاب کردند و این عقده را همراه خود آوردند و البته به جای خود زهرش را هم ریختند!

همه خوب میدانیم؛ مجاهدین خلق در دولت رییس جمهور …… (نمیتوان نامش را آورد) رسما از طرف حامیانشان(آمریکا و اروپا) به یک سازمان تروریستی معرفی و شناخته شده بود ولی در دولت کریمه آقای دکتر احمدی نژاد از لیست تروریستی بیرون آمد!

همه خوب میدانیم؛ در دولت رییس جمهور …… اسرائیل و مجاهدین خلق آنقدر منزوی شده بودند و قطعنامه های سازمان ملل آنها را تروریست و کودک کش معرفی کرد ولی به ناگاه رییس جمهور کریمه با یک سخنرانی دنیا را به پشت و حامی اسرائیل و … هدایت کرد!

همه خوب میدانیم؛ هر آنچه که نباید بدانیم!

همه خوب می دانیم؛ دست نشانده های اسراییل را می شناسیم و خوبتر میدانیم که منافع شخصی شاید این دوستانتان را به حامی رسمی آنها نیز معرفی نماید!

(اخبار) شاید مهم؛

(محمد ….  به ریاست جمهوری ایران انتخاب گردید، …  …  سازمان ملل، سازمان مجاهدین خلق را درلیست سازمان‌های تروریستی قرار دادند.

و … …  روز دوشنبه٬ ۷ بهمن ۱۳۸۷؛

شورای وزیران اتحادیه اروپا با خارج شدن نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریستی اتّحادیه اروپا موافقت کرد. مریم رجوی در اطلاعیه‌ای که از سوی شورای ملّی مقاومت صادر گردید گفت:

    با لغو برچسب تروریستی سیاست استمالت اروپا در هم شکست و چرخهای تغییر در ایران با شتاب مضاعف شروع به حرکت خواهند نمود.)

دوست عزیز مرادی بزرگ، قلمت اصلاح طلبانه است و صد حیف که تفکرت را به قرض گرفتی! بله نمیخواهد از گفته های رضاتوفیقی به شک بیافتید که: “نکند شما اصلاح طلب هستید”،  این عین اصلاح طلبی است در تفکری دیگر!

در جایی اشاره کردید به قانون گریزی؛ آیا گروهی که تحت هیچ شرایطی مجوز راهپیمایی اعتراضی نخواهند گرفت (عدم اجرای خود قانون) و در جلوی ستاد شوکه شده و به نظاره اتفاقی که از دید آنها غیر قابل باور بنظر می رسید ایستاده بودند، خلاف قانون است؟ و در مقابل قانونمداران لباس شخصی با هر آنچه که در دست دارند و در جیب و در کیف و در آخرین سیستمهای پشت کوچه دارند و جلوی ستاد به جان آنها می افتند، قانون است؟

خدا ترس بمانید و از انگ زدن و حرفهای تکراری سیاسی پرهیز کنید تا امثال رجوی ها دوباره زنده نشوند و انقلابیون واقعی ما را به تمسخر نگیرند و نگویند دیدید حالا به حرف سی ساله ما رسیدند!

مسلمان بمانید که مسلمانی شاخصه های فراوانی دارد برای مسلمان ماندن!

شکافی نیست؛ خرسند نباشید، حق الحق که به جای حق نشسته است و همین جوانان خود از شکاف فریاد میزنند تا هم تاجگردونها تاجگردون بمانند و هم اصلاحیون اصلاح طلب، و در زیر گذری خواهیم داشت به گفته های همین جوانان در مقالات دنباله روی خود و در بزنگاهی به لزوم:

ناصر کیانی:

بهانه ندادن به مغرضان و حسودان و کینه توزان جهت ایجاد شکاف درصف برادران هم کیش واصلاحی

حامد وکیلی:

باری این بوالعجب به اصلاحات محدود نمی شود. باید گفت بر سر چپ چه آمده است که با همه مدعایش در خارج از گود، یکی ندای وحدت اصلاح طلبی و اصولگرایی سر می دهد و دیگری این ندا را خیانت می نامد. یکی به تزاحم اندیشه حکم می دهد و دیگری به تضایف. یکی “پسا سیاسی” شده است و دیگری “سیاسی”.  یکی سیاست زدایی پیشه کرده و دیگری به دام سیاست زدگی افتاده است.

و از طرفی دیگر:

یوسف مرادی:

جریان اصلاحات در استان ما شامل طیفی‌ست که یک طرف آن، نیروهای معتقد به چارچوب‌های نظام و ارزشهای آن قرار گرفته و در طرف دیگر آن، بازماندگان سازمانهایی چون چریک‌های فدایی و (سازمان مجاهدین خلق!) قرار دارند.

چپ‌های جوان، کدهای رضا توفیقی را نمی‌گیرند، همانطور که اعضای جوان سازمان مجاهدین خلق، در اوایل دهه شصت، کدهای پدر پیر و با تجربه‌شان- مرحوم بازرگان- را نگرفتند

شکاف امری است محال، آنهم در بین اندیشه های زلال و پاک ایلیاتی! کدها پذیرفته شده اند اما نه بدانگونه که کدگیری همفکران شما ارائه میدهند، بلکه یک کدگیری خداترسانه، آزاد منش، فارغ از خواسته های شخصی، به حکم وجدان و اهداف کدمند جامعه گرا، کدهایی که از پدران به ارث رسیده و تحلیل شده، اصلاح و تکمیل شده و مهمتر اینکه نقد شده که البته آن کد باید در مسیر درست قرار بگیرد نه در مسیر کد دهنده،  همانطور و همانگونه که سیگنالهای خود رضاتوفیقی این کد را دریافت کرده بودند!

دوستان قطعا همه بازخوردها را نگه خواهند داشت و تاریخ همیشه سربلند انقلابیون ایرانی را در اسفند ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار سربلند نگه خواهند داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سیدعلی م گفت:

  واقعادکترحسینی جالب گفتندودرست تجزیه وتحلیل کردند.چراوتاکی ترس ازبیان حقیقت داشته باشیم ایامیتوان اندیشه راوفکررادرون حصارترس محبوس کرد،هرگز نمیشودوچنانچه گفتمان سیاست اصلاح طلبی محبوس شودشایددرزمان اندکی جواب دهدولی به مرورزمان قدرتمندترازقبل هویداوقدرت اثرگذاری بیشتری دارد. پس هیچوقت حقیقت راکتمان نکنیم.

 • والي نژاد گفت:

  سلام ودرود برتمامی شیرزنان میهن احسنت برشما خانم دکترحسینی

 • محمد دورقی گفت:

  احسنت خانم حسینی پیشرفت ملموسی داشتید.

 • تعریف به جا گفت:

  این توصیف کیست؟
  خانم دکتر گرامی، در توصیف یک انسان مبالغه کرده ای!!!!
  بعید است انسانی در قامت این تعاریف وجود داشته باشد.

 • عنایت نصیری گفت:

  سیاست شهامت میخواهد، صداقت میخواهد که یک چهره بودن از خصایص شاخص آن است که مردان ما باید از این شیرزن قوم لر درس بگیرند. از کامنت های تفرقه افکنی نیز به جایی نخواهید رسید. شهامت و صداقت در گفتار داشته باشید.
  فقط به فکر تخریب نباشند. به چه قیمتی … .
  احسنت بر خانم دکتر بهاره حسینی. همیشه سربلند و موید باشید

 • سيد يوسف مرادي گفت:

  دوم: نگاه شما به وقایع هشتاد و هشت را در جایی تا کنون ندیده بودم.تا آنجا که حقیر می دانم با واقعیت های رخ داده هم خوانی ندارد.
  سوم:در کنار تمام جملات ارزشمندی که مرقوم فرموده اید، به خاطر این جمله به شما درود می فرستم و حتما آن را در ذهن خود نگاه خواهم داشت، که به نصیحت در هر شرایطی همه ما محتاج ایم:‹ خدا ترس بمانید و از انگ زدن و حرفهای تکراری سیاسی پرهیز کنید تا امثال رجوی ها دوباره زنده نشوند …›
  چهارم: نقد های مهربانانه تان را از ما دریغ نفرمایید که استان ما به وجود بانوانی فرهیخته و شجاع همچون شما احتیاج دارد.

 • سيد يوسف مرادي گفت:

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت سر کار خانم حسینی که همیشه مطالب شان را شایسته مطالعه نقد دیده و سرشار از نکات ظریف یافته ام.
  تشکرم را به پاس نقد مهربانانه تان که نشان از شخصیت فرهیخته شماست پذیرا باشید.
  اول: حقیر صرفا با روایت مواردی از تاریخ تلاش داشتم که اصل صحبتم روشن شود. که یکی از کارکردهای تاریخ همین عبرت گرفتن است. ولذا همانطور که عبور سازمان منافقین از بازرگان را مثال زدم عبور اصول گرایان از خودشان(احمدی نژاد) را هم آوردم. و متاسفانه استنباط شما را از محتوای مطلب ام ناشی از پیش داوری می دانم. کاش بدون توجه به نام من مطلب را مطالعه می فرمودید.

 • ناشناس گفت:

  حیف که دهنمان را بستند و دستهایم را از پشت گره زدند وگرنه به همه میگفتم ساختن بت در شان اصلاح طب نیست اقای رضا تو خود بهتر میدانی کسانی که دارند ازت بت میسازند همانهایی هستند که از موحد خدا ساخته بودند. برادرانه میگم مواظب …………..

  • ناشناس گفت:

   موافقم. رضاتوفیقی ضمن محاسنی که دارد ازجمله ثابت قدم بودن ,اندیشه اصلاح طلبی و…ضعفهای بزرگی هم دارد که این تعریف وتمجیدها نمی گذارد آنها را ببیند وبرطرف کند. ازجمله تکرو بودن؛ حسادت وخودبزرگ بینی در شخصیت ایشان هویداست

 • ناشناس گفت:

  الحق هر چه درباره سید توفیقی نگاشته شود کم می باشد و ایشان واقعا پدر معنوی اصلاحات در کهگیلویه و الگوی اخلاقی برای استان ما می باشد

 • سید مجید پرهیز گفت:

  سپاس بانو که گوشه ای از شخصیت بزرگ مردی را بیان کردی و از آنجاییکه افتخار شاگردی ایشان را از دوران نونهالی دارم، از در ادب وارد شدم که بگویم همین بس که خداوند باریتعالی از سلامت ایشان آگاه است و ما فقط نظر خودمان را میگوییم هر چند که در نوشته های منتقدها نیز بر این امر صحه گذاشته شد، بر این سلامت باید افتخار کرد.
  انشاءالله که اینهمه تجربه و دانش و سلامت بتواند سالیان سال سالم بمانند و همچنان خدمتگزار صدیق و واقعی این خطه باشند.
  حیف و صد حیف که در عرصه ملی سلامت کارساز نیست وگرنه جای او اینجا نبود.

 • پرندوار گفت:

  بسیار زیبا نگاشتین جناب دکتر
  دلتنگی های آدمی را باد ترانه ای می خواند
  رویاهایش را آسمان پرستاره نادیده می گیرد
  و هر دانه برفی به اشکی ناریخته می ماند
  سکوت سرشار از سخنان ناگفته است و در این سکوت حقیقت ما نهفته است. …
  سرکارخانم حسینی به قول گاندی ” کران واقعی ، کسانی هستند که نمیخواهند بشنوند ” اینان نخواهند دید و نخواهند شنید…
  آرزوی سربلندی و توفیق روزافزون دارم براتون …

 • یک اندیشه گفت:

  زیبا و خیلی خیلی زیبا اصلاحات را به جای حق معرفی کردید و حقیقت را نشان دادید.
  دست مریزاد خانم دکتر

 • علی آذرنژاد گفت:

  فارغ از محتوای این یادداشت و جهت گیری سیاسی تون، نوع نگارش و قلمتون زیباست.موفق باشید

پربازديد