تاریخ درج خبر : 1394/06/15
کد خبر : ۵۱۶۸۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش قوام فروزان به برخی اظهارات اخیر

قوام فروزان که این روزهای از وی به عنوان گزینه انتخابات مجلس از وی نام برده می شود به برخی اظهارنظرهای اخیر واکنش نشان داد:

متن یادداشت وی در پی می آید:

به نام خدای رحمان
اختلاف خلق از نام اوفتاد // چون به معنی رفت آرام اوفتاد
انتخابات اسفند ۹۴ در راه است، صحنه ی عمومی سیاست می رود تا شاهد ورق خوردن برگ دیگری از کنش ها و واکنش ها در این عرصه مهم باشد. در شکل گیری این کنش ها و رفتارها ما به عنوان بازیگران سیاسی می باید بر بنیان قواعدی عمل کنیم که میتوان آن را قواعد اخلاقی جهان سیاست نام نهاد، و این همان نکته ی مغفول مانده ای است که زیر سایه تب و تاب ها ، شور و وجدها ، بیم و هراس های هر کدام از ما به سویی نهاده میشود. و دریغ که تنها این حلقه گمشده است که به جهان سیاست معنای راستین می بخشد. بر این مبنا می توان نکاتی را به همه همفکران، دوستان و یاران متعلق به جریان های سیاسی (با اندک اختلاف سلیقه نسبت به هم) که این روزها در جوی از نگرانی و گله مندی به سر می برند، یاد آور شوم:
✔۱_ این روزها نوشته هایی از دوستان عزیزی در سایت ها و فضا های مجازی به دفاع از نگارنده این متن پرداخته اند حتم دارم که آن نوشته ها از حسن نیت و صداقتی قابل ارج سر چشمه گرفته است.که آنها را می توان به دو دسته تقسیم کرد. یک دسته متن هایی که با نگاه عمیق نگاشته شده اند و با نگاهی سطحی مورد قضاوت قرار گرفته اند این دسته از متون نوشتاری ضمن دفاع از نگارنده، تلنگری بودند از سر دوستی و دلسوزی و نه کینه و دشمنی به دوستان و یاران عزیز، تذکاری برای فراخواندن و فراموش نکردن اصول اخلاقی و فکری اصلاح طلبی، اما به هر حال از دل آنها نگرانی بوجود آمد،. دسته دوم متونی هستند که به سهو یا به عمد آغازگاهی شدند برای تشتت و پراکندگی، دو دسته گی و یا چند دسته گی همفکران و کنشگران صحنه سیاسی به عنوان نمونه نوشته ((آیا اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در انتخابات حضور خواهند داشت ؟ ))، در این نوع نوشته ها از گزینه هایی برای کاندیداتوری سخن به میان آمد، گزینه هایی که طرح نام و دفاع سر راست از آنها را می توان مبتنی بر پیش فرض های بنا شده بر احتمال قلمداد کرد. این متون سبب گردید در سایه دفاع از اینجانب دوستانی مورد بی مهری قرار گیرند و یا به گونه ای تضعیف شوند که هرگز با اخلاق سیاسی و منش شخصیتی ما سازگار نبوده و نخواهد بود این عزیزان هر چند نیت نیکی داشته اند اما ماحصل نوشته هایشان باب دل نگرانی را در میان دوستان ما گشود و سبب گردید تا پیرو آن نوشته، متن هایی در پاسخ به آنها در فضای مجازی به چاب رسد که این متن ها نیز خود واکنشی عجولانه بودند و خود بر حاشیه های ایجاد شده افزودند.
✔۲_ از آنجا که همواره قدرت یک نیروی سیاسی را در وحدت آراء و سازماندهی منظم و چینش درست برنامه هایشان دانستم لذا بر این اساس به همفکری و همگامی میان نیروهای نزدیک به خود و دوستان هم اندیش خود معتقدم و بر این نظرم که ما باید حول کاندیدای واحد اتفاق نظر داشته باشیم ودر صحنه انتخابات تنها به کنشگری درست در حوزه سیاست بیاندیشیم. و به عنصر پیروزی بنا به هر قیمت راضی نباشیم یعنی از تخریب، پراکندگی و بد اخلاقی دوری جوییم واین همان راهی است که می باید در سیاست پیمود. در پایان بیتی از حافظ شیراز را به وام می گیرم تا دیگر بار بر پالودگی سیاست بوسیله اخلاق اسلامی و انسانی اصرار ورزم.
ما نگوییم بد ومیل به ناحق نکنیم // جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ط.آ.اصلاح طلب گفت:

  جناب فروزان با تمام احترامى براتون قائلیم خواهشأ ثبت نام نکنید چرا که قبولى شما محاله محال

  • رضا گفت:

   متاسفانه دوستان اصلاح طلب با توجه به حضور اقای موسوی به بخت و اقبال همه اصلاحطلبان دارند به وضوح پشت پا میزنند.و به اقای بهرامی شایعه استاندار بودن را میدهند تا از ورودش به عرصه انتخابات ممانعت کنند و فروزان هم همینطور.اما به فکر این نیستند که ممکن است سید باقر را طیف اقلیت اقتدارگرا به راحتی کنار بزنند انوقت مجبورم به مثابه ادوار قبل بیایم انتخاب بین بد و بدتر را پیشه کنیم و بعد هم دست بر زانوی بزنیم و اظهار ندامت کنیم.و استاندار مختص به استان کهگیلویه و بویراحمد میباشد نه اختصاصی بویراحمد و دنا و استاندار بومی به اصلحی جناب دکتر خادمی هم پیدا نمیشود چون گزینه اصلی وزارتخانه بوده.فریب نخوریم

  • مسعود گفت:

   باسلام در جواب آقا یا خانم ط.آ…… عرض کنم که حتماً نباید از نظر تعداد آرا فرد مورد قبول قرار گیرد،فردی از نظر مردم مورد قبول است که برنده اخلاق و ادب باشد ودیگر اینکه کار خدارا چه دیدی……………..

 • زاگرس گفت:

  مژده دادندکه برماگذری خواهی کرد:نیت خیرمگردان که مبارک فالیست…حضورجنابعالی درانتخابات گرمی بخش،وشوروصف ناشدنی موجب خواهدشد

پربازديد