تاریخ درج خبر : 1394/06/15
کد خبر : ۵۱۶۸۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اصلاح‌طلبان با تمام قوا به میدان می‌آیند

سایت استان: یاسر کریم‌ زاده
این روزها بحث ساز و کار اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس در اسفند ۹۴ و تصمیم نهایی آنها برای حوزه های انتخابیه سه گانه در استان کهگیلویه و بویراحمد در هر محفلی و گروهی عنوان می شود.
آنچه که مسلم است شکل گیری جلسات تصمیم گیری افراد تاثیرگذار این جریان برای انتخابات پیش رو است و در هر سه حوزه مباحث جدی بین افراد فعال این جریان صورت گرفته است.

boyerahmad888
در حوزه بویراحمد فضای کلی این جریان سیاسی تا حدودی شفاف تر است و محوریت سیدباقر موسوی پذیرفته شده است.
در حوزه گچساران نیز دو محور حاکم است و در کهگیلویه فضا همچنان مبهم است که در صورت توافق دو کاندیدای اصلی حتماً فضای شفاف تری ایجاد خواهد شد.

الف) حوزه بویراحمد و دنا

در بویراحمد و در جریان سیاسی اصلاح طلب، فعالان تاثیرگذار در تهران و استان کهگیلویه و بویراحمد بر سر حضور سیدباقر موسوی به توافق رسیده اند. همواره انتخابات مجلس هفتم و رد صلاحیت چهره های اصلی اصلاح طلب مثل آقای موسوی و مندنی پور زنگ خطری است که این جریان سیاسی برای انتخابات آتی ریسک نکرده و افراد و چهره های دیگری در سایه آقای موسوی با پذیرش محور بودن وی حضور داشته باشند.
از چهره هایی چون دکتر مندنی پور، غریب پور، دکتر وکیلی، قوام فروزان و قاسم یزدانی برای ثبت نام در این انتخابات در کنار آقای موسوی نام برده می شود.
البته با توجه به درخواست جریانهای سیاسی اصلاح طلب پایتخت و نهادهایی چون کانون وکلای ایران، انجمن روزنامه نگاران غیردولتی و تشکل‌های صنفی و قومی و … رایزنی هایی با دکتر مندنی پور و دکتر وکیلی برای حضور در انتخابات از حوزه تهران انجام شده است و شواهدی از فعالیت این دو در حوزه تهران نیز وجود دارد. در بین نیروهای مرکز نشین استان کهگیلویه و بویراحمد و تشکل های فوق الاشاره استقبال خوبی از کاندیداتوری این دو تا کنون بعمل آمده است که امید می رود هم استانی های مقیم تهران فارغ از نگاههای سیاسی حمایت جدی و علنی از این دو داشته باشند.

ب) حوزه گچساران و باشت

اصلاح طلبان نزدیک به حاج بهرام تاجگردون اصرار بر حضور وی در انتخابات پیش‌رو دارند و طبق شنیده ها تا کنون جواب منفی از سوی حاج بهرام مبنی بر عدم حضور در انتخابات گچساران داده نشده است.
معلوم نیست در صورتی که حاج بهرام اعلام حضور نماید چه سرنوشتی در انتظار غلام تاجگردون است و عکس العمل وی چه خواهد بود و عده ای را عقیده بر این است که در صورت به میدان آمدن حاج بهرام، حضور غلام تاجگردون کم لن یکن تلقی می شود. البته جناح اصولگرای این حوزه از یک چهره اصلاح طلب به نام قوام فروزان جهت حضور در آن حوزه دعوت کرده که تا کنون پاسخی به این درخواست از جانب وی داده نشده است.

ج) حوزه کهگیلویه

آنچه مسلم است رقابت نفسگیر لاهوتی و منطقیان طی دوره‌های گذشته باعث استهلاک نیروهای جریان اصلاحات و هدردادن فرصت ها شده است. گر چه هنوز هم هر دونفر از کاریزمای بهتری نسبت به بقیه کاندیداهای بالقوه برخوردارند اما به نظر می رسد این رقابت منفی، نگاه جدیدی در شکل گیری جریان های جدید با محوریت چهره های دیگری رقم خواهد زد.
از میان چهره هایی که برای این حوزه مطرح هستند و در صورت توافق این دو نفر از شانس بهتری برخوردارند می توان از لطیف رستاد، حجت الاسلام صدوقی، دارا کریمی نژاد، گنجی پور و … نام برد.
با توجه به شکل گیری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در سطح ملی و جدی‌تر شدن شکل‌گیری و برگزاری جلسات آنها در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد این امکان وجود دارد در نهایت مکانیزم طراحی شده از سوی این شورا به اختلافات احتمالی جریان اصلاح‌طلب پایان داده و موفقیت هایی برای آنها در استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه آورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حرف منطقی گفت:

  اولا تا اونجایی که من میدونم اقای بهرامی تکلیفش باخودش مشخص نیست که اصلا ما بخوایم ایشون رو به عنوان یک اصلاح طلب بشناسیم.به فضل خداوند و خواسته های مردم اقای سیدباقرموسوی پیروز خواهن شد.لطفا اقای بهرامی رو با اقای موسوی اصلا مقایسه نکنید اقای موسوی کجا و اقای بهرامی کجا.

 • احسان موسوی گفت:

  با سلام
  مهندس غریب پور که الان مدیر عامل پتروشیمی شازند اراک هستن و تصمیم گرفته شده که سید باقر موسوی به میدون بیاد

 • سید گفت:

  گنجی پور،کی دکتراگرفت که ماخبردارنشدیم،علی آقاعکسای ستادموحدآمده بیرون،با اون جلسه که موحد وطرفدارانش درجولکی گرفتند، گنجی پورتوعکسها مشخص هم توستادوهم توی جولکی

  • ناشناس گفت:

   اولا تا اقای منطقیان از افرادی همچون ……… بی سیاست و بی تدبیر که ….. در دست محمد ……….. است گفت سالی که نکوست از بهارش پیدا است لاهوتی هم که کسی نداره جزئ ………… و بزرگواری هم که نشون داد غیر از اینکه فامیل بازی کنه بنابراین خیالتون راحت که مرد عمل موحد است

 • علی گفت:

  در جواب سید
  گنجی پور رو همه میشناسن به عنوان یه چهره محبوب بین اصلاح طلبان و هضمش برای شما سنگینه که گنجی پور رو بشناسید ایشان معتدلترین گزینه در بین اصلاح طلبان شهرستان می باشدکه دارای پایگاه اجتماعی گسترده ای می باشد و درخواست های زیادی از ایشان میشود برای حضور در انتخابات به امید اجماع اصلاح طلبان کهگیلویه بر روی دکتر گنجی پور

 • علی گفت:

  در بین اصلاح طلبان شهرستان کهگیلویه بهترین گزینه ها هستند و همگی گزینه های مناسبی هستند از جمله جناب آقای گنجی پور که معتدلترین و همچنیم نیروی محبوبی در بین همه مردم می باشند

 • علی گفت:

  بین اصلاح طلبان شهرستان کهگیلویه بهترین گزینه ها هستند و همگی گزینه های مناسبی هستند از جمله جناب آقای گنجی پور که معتدلترین و همچنیم نیروی محبوبی در بین همه مردم می باشند

 • م گفت:

  دکتر قاسم یزدانی حضورش در این صحنه ی حضوری نمادین است او یار و یاور سید باقر است و دوست و وفادار غریب پور . یزادنی انسانی وارسته با فکری بالنده و صاحب نظری چالاک که در همه عرصه های سیاسی و فکری بی باکانه فعالیت داشته است.

 • م گفت:

  مهندس غریب در هر عرصه ی کاری که ورود پیدا کند به سرعت نبوغ و بلوغش به منصه ظهور می رسد . او هم مرد سیاست است و هم مرد کیاست . حرفه ای کار می کند و فرهنگی می اندیشد .ذکاوت وی چنان بالا است که یک حرف وی را بس و تیز هوشی ش در برقراری ارتباط با بزرگان و سردمداران زبان زد خاص و عام . هم با ریش سفیدان محلی ریش سفیدی و هم همطراز با زعما و بزرگان مملکتی نشست و برخاست . غریب پور مرد صداقت و پایمردی است و در دوستی بسیار با وفا.در هیچ عرصه ای بویژه عرصه انتخابات اگر ظاهر شود به دوستان خود بویژه سید باقر موسوی خیانت نمی کند و قطع یقین با هماهنگی و خواست جمعی می آید به جهت بلاغت و چابکی در سبک و روش در کو

 • دانشدوست گفت:

  این روزها در محافل خبر از ورود چهره ای معتدل به گوش میخورد.چهره ای که به لحاظ شخصیتی و علمی بسیار توانمند و زبان زد عام و خاص است.
  او که سوابق درخشانی در مسئولیت های ستاد انتخاباتی نامزد ها و رییس جمهورهای فعلی و گذشته در کارنامه خود دارد.
  از یک طرف نفوذ قابل قبول ایشان در بدنه دولت و همگام بودن با دولت تدبیر و امید،و از طرفی دیگر سطح ارتباطات وسیع و عمیق ایشان در بین مردم شهرستان های کهگیلویه،بهمئی،چرام،لنده ایشان را به چهره ای فروتن و مردمی در ذهن مردم وا داشته است.
  امیدوارم حضور ایشان در انتخابات قطعی شود.

 • ط.آ گفت:

  حتما پایتخت نشینان فکر مى کنن ما عوام هستیم و اینجا نشسته ایم که اونا برامون تصمیم بگیرن .و روزى یه پست جدید رو تجربه کنن وشعار تو خالى بدن.اگه راست میگن بگن تو این چند سال کجا بودن .با تمام احترامى برا سید باقر موسوى قائلم باید بگم که ایشون قبلا نماینده بوده اند و فرصتاى زیادى هم داشتن که …. الان نوبت به بقیه است که توانایى خودشون رو بکار بگیرن .قطعا دکتر بهرامى بهترین گزینه برا نمایندگى دور بعدى مجلس هستن چرا که عملگرا بودن مهمترین خصوصیت ایشونه ….زمانى که همه توى سال نود قایم شده بودن این بهرامى بود که به صراحت گفت جوهره ى من اصلاح طلبیست وکسیه که توسط اصلاح طلبان سرشناس کشورحمایت میش

 • بویراحمد گفت:

  در حوزه بویراحمد و دنا فقط دکتر بهرامی

 • اصطلاحات نه اصلاحات گفت:

  قربون خدای دکتر بنام
  وای بر ما از دست منطقیان
  دکتر لاهوتی تایید نمیشه
  گنجی پور با شرف
  صدوقی خیال باف
  و اما باز هم بزرگواری

 • محمد گفت:

  باسلام ودرود خدمت دولتمردان آقایان لاهوتی ومنطقیان محبوبیتی درمیان مردم ندارند

 • محمد گفت:

  باسلام ودرودوخسته نباشید رای گیری ورای دادن درحوزه کهگیلویه فقط واسطه بازی است دوران گذشته آقای لاهوتی وآقای منطقیان به آقای بزرگواری رای دادند واصلاحات رابندوم می کنند.

 • اصلاحاتی گفت:

  کریم زاده،کی روی موسوی به توافق رسیده،شمایافامیلاش یامنافع طلبان،موسوی 88 کجابودچراسکوت کردتوکدوم سوراخ پنهان شده بود،چه هزینه برای اصلاحات داده،موسوی منافع شخصیش به منافع فکری ترجیح داد

 • سید گفت:

  نویسنده محترم کجای گنجی پوراصلاح طلب،رضاگنجی پورمسئول ستادمحمدموحددردوره گذشته بود،گنجی پورهیچ وقت اعتقادی به اصلاحات نداشت،فقط بخاطراقوام بازی دردوره اصلاحات پست گرفت،

 • دهدشت گفت:

  تا آنجا که ما شنیدیم دکتر بنام گزینه جدی بین منطقیان و لاهوتی است

 • ع گفت:

  سلام و درود به مردان بزرگ وخوشنام اصلاحات

پربازديد